Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya Devleti

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
ozzyyy

Almanya Devleti

Mesaj gönderen ozzyyy » Cmt Ara 21, 2013 12:03 am

Arkadaslar size su sorum olcak.diyelim uniden kabul aldik ve vize islemlerimiz tamamlandi vizeyide aldik.Almanyada kalmak icin gidince mutlaka bi oturum alicaz.Almanyada bi kanun vardir , oturumu olan kisinin devletten yardim alma hakki vardir..Ogrenci olarak gittigimizde Alman devletinden cesitli yardimlar talep edebiliyor muyuz ?

cancolag

Almanya Devleti

Mesaj gönderen cancolag » Cmt Ara 21, 2013 1:35 am

tabi ki ama bazen zor durumda biraktiklari oluyor. ben audi istemistim bmw verdiler mesela. turkleri sevmiyorlar ondan sanirim

Karthus

Almanya Devleti

Mesaj gönderen Karthus » Cmt Ara 21, 2013 2:33 am

Yabancilar polisine gidip biraz atar yaptiginiz takdirde Vertreibung islemlerini baslatiyorlarMisal Vertreibung yapildigi zaman geliri olmayan insanlara ucak biletlerini aliyorlar ama sadece tek yonlu.
RASTAFARI

johannical

Almanya Devleti

Mesaj gönderen johannical » Cmt Ara 21, 2013 9:06 am

bana samsung note II vermislerdi.la olm iphone 5 yok mu dedim..haftaya gelir bidaha ugura dediler.bakalim bekliyoruz simdi umutla..

ynsylmz

Almanya Devleti

Mesaj gönderen ynsylmz » Cmt Ara 21, 2013 12:50 pm

arkadaslar ciddimsnz yaa gercekten boyle birsey var mi ?

Serhan_

Almanya Devleti

Mesaj gönderen Serhan_ » Cmt Ara 21, 2013 3:55 pm

ben okul kabulu icin kargo yollamistim uniye. kargo parasini siz odeyin dedim bozuk yok bende diye. onlar karsiladilar.

ozzyyy

Almanya Devleti

Mesaj gönderen ozzyyy » Cmt Ara 21, 2013 7:36 pm

O degilde ciddi bi site oldugundan bahsediyosunuz bu dalga gecmek neyin nesi simdi ?

sway

Almanya Devleti

Mesaj gönderen sway » Cmt Ara 21, 2013 10:15 pm

:D

GK

Almanya Devleti

Mesaj gönderen GK » Cmt Ara 21, 2013 10:16 pm

ben ustune param verdim sussunlar diye.

izzy

Almanya Devleti

Mesaj gönderen izzy » Pzr Ara 22, 2013 3:31 am

Almanya da ulkeme adam gelse de yardim etsem diye kucak acmis bekliyor. Kucakladiginin kafasini oksayip yardim ediyor.

Jamir

Almanya Devleti

Mesaj gönderen Jamir » Pzr Ara 22, 2013 6:34 am

arkadaslar dalga gececek ne var bunda ?

kardsm alman vatandasi olmadiktan sonra cok bir hakkin yok almanyada varsada oyle goze batan biseyler aklima gelmiyor ogrenciler icin . ama genede arastirabilirsin yabanci ogrencilerin ne gibi haklari oldugunu . burs felan kovalayacaksin gelince yada calisacaksin ama gelmeden burdan herhangi bir yardim alamayacagini varsayarak hazirlikli gelmek lazim yoksa okurken birde maddi problemlerle ugrasma . basarilar
gdld

johannical

Almanya Devleti

Mesaj gönderen johannical » Pzr Ara 22, 2013 11:23 am

[quote]Jamir tarafindan yazilan metin:

arkadaslar dalga gececek ne var bunda ?

kardsm alman vatandasi olmadiktan sonra cok bir hakkin yok almanyada varsada oyle goze batan biseyler aklima gelmiyor ogrenciler icin . ama genede arastirabilirsin yabanci ogrencilerin ne gibi haklari oldugunu . burs felan kovalayacaksin gelince yada calisacaksin ama gelmeden burdan herhangi bir yardim alamayacagini varsayarak hazirlikli gelmek lazim yoksa okurken birde maddi problemlerle ugrasma . basarilar[/quote]

Hani deseki \'\' arkadaslar part time is imkanlari neler? ogrenciyken masraflari nasil kisabiliriz? nerelerden ek gelir elde edebiliriz? vs vs \'\'..o zaman eyvallah..Fakat zaten bir almanlar degil biz turklere on yargisi olanlar,neredeyse butun dunya bir on yargiyla bakiyorlar.Almanya ya giden her turk ogrencinin bas sorumluluklarindan biride, turklugu \'\'basarili ve caliskan turk genci\'\' olarak temsil etmek..ama KAPAÐI atar atmaz ait olmadigin devletten yardim tirtiklama cabalarina girisirsen bu is mumkunati yok yurumez..Yurusede biz ona sark kurnazi deriz ve 1-2 adim atar kalir yerli yerinde..kitlenir kalir sistem.Ustelik o yardimlar cesitli vergiler adi altinda biz ogrencilerden dahi aliniyor.Benim paramla adam keyif yapacaksa ben istemiyorum kardesim..Zaten yeteri kadar yapan var..
Ha not ortalamasi cok cok mukemmeldir ve cidden basarili fikirleri vardir kendi daliyla ilgili..O zaman zaten boyle biri mutlaka burs alir..Hos oyle ozelliklere sahip olan biri almanyadan yardim tirtigi konulu basliklarda acmaz.

Jamir

Almanya Devleti

Mesaj gönderen Jamir » Pzt Ara 23, 2013 11:32 am

Almanyaya gelmeden once birde turklerden onyargi gorsun alissin diyorsun yani = ) sorular sacma veya anlamsiz dahi olsa insan bildiklerini paylasmali yada karsi tarafin uyarilmasi gerekiyorsa kirici olmadanda yapilabilir saygi sevgi vsler .
gdld

Kölner

Re: Almanya Devleti

Mesaj gönderen Kölner » Pzt Tem 24, 2017 1:48 pm

:mrgreen: Yardım Alman vatandaslarına ve mültecilere veriliyor