Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da Master?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
DilanDuz

Almanya\'da Master?

Mesaj gönderen DilanDuz » Pzr Ara 15, 2013 9:09 pm

Merhaba.
Biraz arastirdim ama site icerisinde Almanya\'da Master ile ilgili bir konu basligi bulamadim. Master hakkinda bilgisi olan arkadaslar burada paylasim yapabilir.

[center]* Almanya\'da Psikoloji yuksek lisansi yapmak istiyorum.

* Marmara Universitesi\'nde Halkla Iliskiler ve Tanitim 3. sinif ogrencisiyim. (2013 - 2014)

* 4. sinifta okulumu dondurup EVS (http://www.evsturkey.com/tr/index.html) programi ile 1 sene boyunca Almanya\'da gonullu olarak yardim projelerinde (Psikoloji ile alakali temalarda) calisacagim, Almanca kursu alacagim. Ayni zamanda 1 sene boyunca universiteleri arastirmayi planliyorum. (2014 Ekim - 2015 Ekim)

* EVS programi bitince Turkiye\'ye donup dondurdugum yerden 4. sinifa devam edecegim. Ayni zamanda TestDaf kursuna gidecegim. (2015 Ekim - 2016 Haziran)

* 4. sinif bitince sinava girip, basvuru dosyami (TestDaf sonucu, diploma - mezuniyet ortalamasi 3.5 olursa kabul almak acisindan daha karli oluyormus, EVS sertifikasi, Turkiye\'den Psikoloji ile ilgili bir projede calistigima dair sertifika vb.) hazirlayip arastirdigim universitelere basvuracagim.

*Vizeye basvururken geri odenmek uzere 8100 Euro yatiracagim. Ve yil icerisinde her ay bu para bana harclik olarak odenecek.[/center]

Fakat suan bu surec hakkinda bildiklerim bu kadar.:help Ogrenmem gereken baska ne var bilmiyorum? Yardimci olabilir misiniz lutfen?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Almanya\'da Master?

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Ara 15, 2013 9:19 pm

Eksik yok fazlasi var.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

DilanDuz

Almanya\'da Master?

Mesaj gönderen DilanDuz » Pzr Ara 15, 2013 9:23 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Eksik yok fazlasi var.[/quote]
Super o halde. Bir sorum olacak; lisans ve yuksek lisans bolumlerim birbirinden farkli (Halka iliskiler - Psikoloji). Bu durum kabul almak konusunda sorun yaratir mi?
Turkiye\'de de zorlayici bir durum oluyor ama mumkun. Hatta cogunlukla farkli bolumde yuksek lisans yapiliyor.

DilanDuz

Almanya\'da Master?

Mesaj gönderen DilanDuz » Pzr Ara 15, 2013 10:17 pm

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=89
Bu yaziyi okudum da yine bir kac sorum olacak. :)
* Sartli kabul olmadan mastera baslayamaz miyim?
* Yani 1 yillik dil kursu kaydim olmadan - sarti kabul almadan vize vermezler mi?
* Onun yerine Turkiye\'de TestDaf sinavina girip sonucu ile hem vizeye hem de universitelere basvurma imkanim var mi?
* Eger yapamiyorsam; 1 yillik kurslarin genel fiyati ne kadar oluyor? Bu sure boyunca ogrencinin universite yurtlarinda kalma imkani var mi acaba?
Cok soru sordum afedersiniz.:|

imalive

Almanya\'da Master?

Mesaj gönderen imalive » Pzr Ara 15, 2013 11:05 pm

eger testdaf sinavini Turkiye\'de gecersen, daha dogrusu okulun o bolumunun istedigi testdaf seviyesini alabilirsen sartli kabul almana gerek yok, direk universiteye baslarsin dil kursuna falan gerek kalmaz. Cunku senden dil yeterliligini saglamani istedikleri icin sartli kabul veriyorlar.

DilanDuz

Almanya\'da Master?

Mesaj gönderen DilanDuz » Pzr Ara 15, 2013 11:38 pm

[quote]imalive tarafindan yazilan metin:

eger testdaf sinavini Turkiye\'de gecersen, daha dogrusu okulun o bolumunun istedigi testdaf seviyesini alabilirsen sartli kabul almana gerek yok, direk universiteye baslarsin dil kursuna falan gerek kalmaz. Cunku senden dil yeterliligini saglamani istedikleri icin sartli kabul veriyorlar.[/quote]
O halde neredeyse 0 Almanca ile bile sartli kabul almak mumkun galiba?
Peki sartli kabul mu daha kolay TestDaf belgesi ile basvurup kabul almak mi daha kolay?
Vizeye basvururken 8100 Euro odeme yapiliyor ya o dil kursu icin mi yapiliyor acaba?
hmmm

pardon

Almanya\'da Master?

Mesaj gönderen pardon » Pzt Ara 16, 2013 2:29 am

Psikoloji masteri icin psikoloji okumus olman gerekmez mi?

http://www.master-and-more.de/master-psychologie.html

"Ein Bachelorstudium im Fach Psychologie ist in den meisten Faellen notwendige Bedingung, um zum Masterstudiengang zugelassen zu werden."

Attigim linkten alintida yazana gore, cogu durumda lisansta psikoloji okumus olman sartmis.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Almanya\'da Master?

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ara 16, 2013 2:45 am

kafan allak bullak olmus, bence ilk olarak asagidaki linki tek tek incele lutfen:

Bu arada "pardon" bir duzeltme yapalim. Psikoloji masteri bitirip halkla iliskiler masteri yapilabilir ama halkla iliskiler bitirip psikoloji masteri yapilmaz. Ben tam tersi anlamisim.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

izzy

Almanya\'da Master?

Mesaj gönderen izzy » Pzt Ara 16, 2013 11:13 am

Sikinti buyuk :D

DilanDuz

Almanya\'da Master?

Mesaj gönderen DilanDuz » Pzt Ara 16, 2013 11:38 am

[quote]pardon tarafindan yazilan metin:

Psikoloji masteri icin psikoloji okumus olman gerekmez mi?

http://www.master-and-more.de/master-psychologie.html

"Ein Bachelorstudium im Fach Psychologie ist in den meisten Faellen notwendige Bedingung, um zum Masterstudiengang zugelassen zu werden."

Attigim linkten alintida yazana gore, cogu durumda lisansta psikoloji okumus olman sartmis.[/quote]
Cogu durumda derken ne demek istemis acaba?
Sonucta Turkiye\'de de cogu durumda psikoloji lisans yapmak tercih ediliyor ama yine de mulakata girerek mastera gecilebiliyor. Almanya\'da basvuru yaparken proje ve staj belgeleri eklemek istememin nedeni buydu.

DilanDuz

Almanya\'da Master?

Mesaj gönderen DilanDuz » Pzt Ara 16, 2013 11:40 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

kafan allak bullak olmus, bence ilk olarak asagidaki linki tek tek incele lutfen:

Bu arada "pardon" bir duzeltme yapalim. Psikoloji masteri bitirip halkla iliskiler masteri yapilabilir ama halkla iliskiler bitirip psikoloji masteri yapilmaz. Ben tam tersi anlamisim.[/quote]
Yukaridaki mesajlarda bu yazinin linkini paylasmistim bende. Bunu okudum.
Yapilamaz derken boyle bir kaide mi var acaba?

DilanDuz

Almanya\'da Master?

Mesaj gönderen DilanDuz » Pzt Ara 16, 2013 11:41 am

[quote]izzy tarafindan yazilan metin:

Sikinti buyuk :D[/quote]
Aynen oldukca buyuk

DilanDuz

Almanya\'da Master?

Mesaj gönderen DilanDuz » Pzt Ara 16, 2013 12:14 pm

Bir de Almanya\'da lisans kosullari, yuksek lisans kosullari ile ayni mi acaba?
2014 Ekim\'de Almanya\'ya gittigimde okullardan psikoloji yuksek lisansim hakkinda olumsuz cevaplar alirsam direk lisans okuyabilirim.
O zaman da Turkiye\'de psikoloji bolumunu kazanmis olmam gerekiyor degil mi? Diger prosedur ayni sanirim?