Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ikinci kez egitim vizesi almak

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
wwhite

Mesaj gönderen wwhite » Cum Ara 13, 2013 6:06 pm

Merhaba arkadaslar,

Daha once bir danismanlik firmasinin gazabina ugradim ve Turkiye\'ye geri donmek zorunda kaldim. Ancak simdi daha bilincli bi sekilde, universite icin Almanya\'ya gitmek istesem, vize konusunda sikinti yasar miyim?

Daha once Almanya\'dan alinmis dil kursu ve uni. egitimi vizem (D tipi) var. Onemi olur mu bilmiyorum ama oturum icin basvuru yapmamistim, 2 ay icinde geri donmek zorunda kaldim.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Ara 13, 2013 7:08 pm

neden geri geldin diye sorcaklardir. eger seni basarisiz gosteren bi cevabin varsa da senin icin olumlu olmaz.

ben neden geri geldigini tam anlamadim ne yapti firma ya da ne yapmadi ? oturuma neden basvurmadin ?

wwhite

Mesaj gönderen wwhite » Cum Ara 13, 2013 9:34 pm

tesekkurler cevap icin oncelikle.

Klasik kaziklama mevzulari danisman sirketlerin.Soyledikleri yurt dedikleri gibi cikmadi,kursta baslama tarihi konusunda sikinti cikti ve kaldigim 2 ay boyunca devam etti bunlar.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Ara 14, 2013 12:54 am

baska yurda veya kursa yazilsaydin ? vize almak oturum almaktan daha dertli. sadece dil kursuna kayit ve kalacak yerinin belli olmasi gerekiyodu o kadar. 3 ayda tamamlayamazsan bu isleri yine de gondermiyolar bir sure daha belirli bi belgeyle almanyada kalmani saglayabiliyolardi.

yani sadece danismanlik sirketine bel baglayip yapmiyolar diye donmeseydin keske. eger yeni geldiysen almanyadan ve hemen ardindan basvurucaksan neden geldin diceklerdir ve gorusmede de bu sekilde soylersen senin icin pek olumlu olacagini sanmam senin acindan

wwhite

Mesaj gönderen wwhite » Cmt Ara 14, 2013 2:11 am

Yok yeni gelmedim,bir sure gecti ustunden.Acikcasi donup danismanlik sirketiyle ugrastim baya parami geri almak icin falan.O sinirle ani bi karar verdim acikcasi.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Ara 14, 2013 11:39 am

anladim neyse olan olmus. belgeleri tekrar toparla, iyi niyet yazini da yaz, durumu da anlat sonra basvurunu yap ama sorulara hazirlikli ol derim.