Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada egitim.. Lutfen bilen arkadaslar yardim etsin..

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
evrenselbilim

Mesaj gönderen evrenselbilim » Çrş Ara 04, 2013 4:28 pm

kuzenim liseyi almanyada bitirip abitur sinavi ile turkiyede vakif universitesinin tip fakultesi bolumune girdi suan 1. sinifta ygs sinavlarina girmedi abitur puani 2,9 Almanyada suresiz oturum iznide var orada tip bolumune yerlesemedigi icin turkiyeye geldi simdi sormak istedigim sey almanya universitelerinde tip bolumune gecis yapabilirmi bu mumkunmu mumkunse neyapmaliyiz lutfen bilenler yardim etsin

abdullah cansu

Mesaj gönderen abdullah cansu » Çrş Ara 04, 2013 6:18 pm

tam emin olmamakla birlikte soyleyim.Sizin kuzeniniz turkiyedeki uniye yabanci ogrenci kontejyani ile girmis ye geri buraya gecis yapmak istiyorsa ya elinde tip i kazandigina dair belge olacak(oss,ygs-lys,yabanci ogrenci sinavi) gibi. sadece abiturla geri donebilecegini hic sanmiyorum

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Ara 04, 2013 10:13 pm

almanyada abitur not ortalamasi dikkate alinir. almanyada 2,9 la tip imkansiza yakin. ya turkiyede bitirip almanyaya gelsin ki oturumuna dikkat etsin, yabancilar subesinden izin alip da gelmezse 6 ay almanya disinda kaldiginda oturumu iptal olur ya da turkiyede tip doktoru olarak devam edicek hayatina, ya da almanyada baska bi bolumleri dusunucek

evrenselbilim

Mesaj gönderen evrenselbilim » Prş Ara 05, 2013 8:42 am

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

almanyada abitur not ortalamasi dikkate alinir. almanyada 2,9 la tip imkansiza yakin. ya turkiyede bitirip almanyaya gelsin ki oturumuna dikkat etsin, yabancilar subesinden izin alip da gelmezse 6 ay almanya disinda kaldiginda oturumu iptal olur ya da turkiyede tip doktoru olarak devam edicek hayatina, ya da almanyada baska bi bolumleri dusunucek[/quote]

Peki turkiyede herhangi bir bolumde okuyanlar almanyada ayni bolumu isterlerse okuyabilirler diye biseyler var ondan yararlanamiyormuyuz

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ara 05, 2013 12:31 pm

Bolum sartlarini saglar ama TIP gibi bolumlerde yuksek not ortalamariyla NC uygulamasi var. Liseyi Turkiye de bitirmis olsaydi sansi biraz da olsa vardi ama abitur burda yaptigi icin sansi hic yok maalesef.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Ara 05, 2013 1:40 pm

universiteye giris hakkini veren diploma ya da sinavin menseine bagli. ona gore degerlendiriliyolar.

evrenselbilim

Mesaj gönderen evrenselbilim » Prş Ara 05, 2013 7:26 pm

cevap veren arkadaslar hepiniz sagolun.