Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

universite kayit sayisi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
jaymz

universite kayit sayisi

Mesaj gönderen jaymz » Cmt Kas 12, 2011 6:38 pm

arkadaslar benim sorum su. Bu kis somestiri matematik bolumune (Bachelor) kayit oldum. Yaz somestiri icin ayni universitede baska bir bolume basvurabilir miyim ? Mesela informatik bolumune bachelor veya master icin ? Ayrica baska universitelerde baska bolumlere basvurmak sorun olmaz degil mi ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

universite kayit sayisi

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Kas 14, 2011 1:13 am

Bachelor okurken bir yandan da master okuyamazsin.

Cift anadal mi yapmak istiyorsun ? Yoksa mat\'den baska bir bolume mi gecmek istiyorsun ?
Informatik \'e gecersen zaten gene mat derslerin olacaktir.
Pek emin olmamakla birlikte Almanya\'da cift anadalin oldugunu zannetmiyorum.
Zaten burada bir cok bolumde \'\'fach kombinationen \'\' dedikleri olay cift anadal tarzi birsey.Ancak okudugun bolumde zorunlu bir olay.
Mesela matematik ogretmenligi okuyacaksan illa ki bir baska yan dal seciyorsun mat ile alakasiz olan.

Suresi gecmedigi taktirde istedigin universiteye basvurabilirsin.Bu arada bolum degistirme hakkin var onuda unutma.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

jaymz

universite kayit sayisi

Mesaj gönderen jaymz » Pzt Kas 14, 2011 6:57 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:

Bachelor okurken bir yandan da master okuyamazsin.

Cift anadal mi yapmak istiyorsun ? Yoksa mat\'den baska bir bolume mi gecmek istiyorsun ?
Informatik \'e gecersen zaten gene mat derslerin olacaktir.
Pek emin olmamakla birlikte Almanya\'da cift anadalin oldugunu zannetmiyorum.
Zaten burada bir cok bolumde \'\'fach kombinationen \'\' dedikleri olay cift anadal tarzi birsey.Ancak okudugun bolumde zorunlu bir olay.
Mesela matematik ogretmenligi okuyacaksan illa ki bir baska yan dal seciyorsun mat ile alakasiz olan.

Suresi gecmedigi taktirde istedigin universiteye basvurabilirsin.Bu arada bolum degistirme hakkin var onuda unutma.[/quote]

ben turkiyede bachelor bitirdim. informatik masterina basvurmak istiyorum.ama belki informatik bachelordan bazi dersleri almam gerektigini soyleyebilirler matematikteki gibi.. tekrar informatige basvurabilirmiyim acaba sorum o.. ya da tekrar kayit yerine bolum mu degistiriebilirim ??? degistirirsem nerde degistirebilirim ??

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

universite kayit sayisi

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Kas 14, 2011 7:05 pm

Turkiye\'de hangi bolumu bitirdin ?

Simdi sorun su ;
Eger Informatik masteri yapmak istiyorsan once bu bolume basvurman gerekli..
Almanya capinda stedigin yerde ki universitelere basvurabilirsin.
Bu bolume basvurdugun zaman onlar inceleyecekler ve eger derslerin denklesmiyorsa Master\'a baslamak icin o zaman sana bachelor\'un 3. veya 4. veya 5. somesterindan basla derler.Alman gereken dersleride soylerler.Sonra gel master\'a basla derler.

Senin tek basina gidip matematik\'e yazilman sonra dersleri verip ve bunlari informatik master icin saydirabilirim demen yanlis.

Diger sorularini malesef anlayamadim...
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

jaymz

universite kayit sayisi

Mesaj gönderen jaymz » Pzt Kas 14, 2011 9:37 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:

Turkiye\'de hangi bolumu bitirdin ?

Simdi sorun su ;
Eger Informatik masteri yapmak istiyorsan once bu bolume basvurman gerekli..
Almanya capinda stedigin yerde ki universitelere basvurabilirsin.
Bu bolume basvurdugun zaman onlar inceleyecekler ve eger derslerin denklesmiyorsa Master\'a baslamak icin o zaman sana bachelor\'un 3. veya 4. veya 5. somesterindan basla derler.Alman gereken dersleride soylerler.Sonra gel master\'a basla derler.

Senin tek basina gidip matematik\'e yazilman sonra dersleri verip ve bunlari informatik master icin saydirabilirim demen yanlis.

Diger sorularini malesef anlayamadim...[/quote]

hayir zaten bu dedigini matematik bolumu icin yaptim.. matematik bolumunu birakip informatik yapmak istiyorum.. turkiyede istatistik ve bilgisayar bilimleri okudum.. matematikte bana 4 ders almami soylediler sonra mastera baslayabilirsin dediler.. ayni durumu informatik icin yapmak istiyorum.. matematik baya zor geldi.. informatik sanirim benim bolume daha yakin olan bir dal..

kafamda olan soru suydu.. wintersemestirda matematik bolumune dusseldorf unisinde baslayan biri sommersemestirda informatik bolumune basvurabilir mi veya gecis yapabilir mi ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

universite kayit sayisi

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Kas 16, 2011 4:14 pm

Derslerini direk prof lara tanittirdiktan sonra yapabilirsin.