Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 14 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Sal Ara 03, 2013 12:46 am

[quote]tugce tarafindan yazilan metin:

Merhabalar herkese. Bende siteyi yaklasik 2 aydir takip ediyorum. 18.10.2013 de Ankara Alman konsoloslugunda vize randevum vardi fakat 4 gun sonra red cevabi geldi. Itiraz dilekcemi gonderdim yaklasik 6 hafta olacak hala bir cevap yok , bu kadar bekleyisten sonra tekrar bir red karariyla karsilasirsam iyice motivasyonum dusecek.. 5 gun once referans mektubu gonderdim istememelerine ragmen ne olacagi hakknnda en ufak bir fikrim yok , beklemek cook kotu..[/quote]

Oncelikle gecmis olsun kader ortagim:). O gun o saate ben de ordaydim . Osmaniye\'den hatirlarsin belki, Senin tek eksigin bloke hesapti hatta onaylatmistin orda, halledemedin mi bloke hesabi??

tugce

Mesaj gönderen tugce » Sal Ara 03, 2013 12:54 am

Hatirladim seni :) bloke hesap islemlerimi halledemeden redle karsilastim sonrasinda hallettim zaten durumu da belirttim yukarda nasil sonuclanacak bilmiyorum..

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Sal Ara 03, 2013 1:02 am

Hatirladim seni :) bloke hesap islemlerimi halledemeden redle karsilastim sonrasinda hallettim zaten durumu da belirttim yukarda nasil sonuclanacak bilmiyorum..[/quote]
Vize gorusmesi sirasinda eksik evrakini belirten bir belge vermislerdir sana da. O belgede eksik evrak su tarihte alinacaktir diye bir ibare var miydi?

tugce

Mesaj gönderen tugce » Sal Ara 03, 2013 1:05 am

Yoktu.. Sadece islemi tamamlayip bu numaraya faksla denildi o kadar.

johannical

Mesaj gönderen johannical » Sal Ara 03, 2013 2:53 am

[quote]deadly-impact tarafindan yazilan metin:

Hatirladim seni :) bloke hesap islemlerimi halledemeden redle karsilastim sonrasinda hallettim zaten durumu da belirttim yukarda nasil sonuclanacak bilmiyorum..[/quote]
Vize gorusmesi sirasinda eksik evrakini belirten bir belge vermislerdir sana da. O belgede eksik evrak su tarihte alinacaktir diye bir ibare var miydi?[/quote]

Benimde bloke hesap eksikti.Parayi hesaba gectigimi kanitlar belgeyi versigimde vize gorevlisine eksik evrak kagidi duzenledi bana sonrada, bankadan onay maili gelince bende gidip evraklari konsolosluga elden teslim etmistim.

tugce

Mesaj gönderen tugce » Sal Ara 03, 2013 10:22 am

Beni beklemek yada eksik evrak beyani yapmak yerine direkt red verdiler malesef

johannical

Mesaj gönderen johannical » Sal Ara 03, 2013 11:04 am

@tugce

Ankara vize konusunda cok sert.Ayrica birkac il veya anadolu bolgeeine birtek ankara bakiyor diye biliyorum.Aslinda istanbulda bile degisiklik cokca..yan odada gorusmeye giren arkadasim cok sikkin bikkin cikti ve belgeler tam olmasina ragmen sorun cikarmislardi kiza.Benim vize gorusmem ayri ki action zaten yukarda yazdigi uzere.Physikerin fikirleri cok degwrlidir.Sana ne onermisse titizlikle yap derim.

lanolin

Mesaj gönderen lanolin » Sal Ara 03, 2013 11:59 am

Johannical siz ne zaman vize gorusmesine girdiniz ?

johannical

Mesaj gönderen johannical » Sal Ara 03, 2013 12:42 pm

Bir onceki sayfada yaziyor..

sway

Mesaj gönderen sway » Prş Ara 12, 2013 10:54 pm

Uzun bir arastirma ve bekleme surecinden sonra nihayet yarin Istanbul da vize gorusmesine giriyorum.

Basta Gurkan Bey olmak uzere forumda en ufak emegi gecen arkadaslara Tesekkur ediyorum ve iyi dileklerinizi bekliyorum :)

umarim hersey gonlumuzce olur..

Alyhun1903

Mesaj gönderen Alyhun1903 » Cum Ara 13, 2013 1:04 am

Merhaba arkadaslar oncelikle,
Benim 2 ocakta izmir konsoloslugunda randevum var,
su anda ;
*passport fotolarim hazir,
*Almanyadaki dil kursuna 7 aylik kayitim kabulum ve odemis oldugum paranin makbuzu hazir,
*isbanktan bloke hesabini hallettim,
*tam tekmilli aile nufus kayit ornegini cikarttim,
*Sigorta gunumu primlerimi cikarttim,
*Anne babaya ait ikametgah ilmuhaberi,
*saglik sigortasi ve ayriyetten gecen sene schengen vizesi alarak 3 ay almanyada kalmistim bu sure zarfinda da dil kursuna gitmis b1 kursu aldigimi belgelettirmistim bunu da ayrica ekledim evraklarimin arasina.
Simdi sormak istedigim su ;
hangi evraklarin yeminli tercumanla cevrilmesi gerekiyor?
Ben okuldan mezun olali 6 yil gecti, bu bir sorun mudur?
yabanci dil kursundan sonra universite okumak istiyorum dortmund\'da fachhochschule\'de ama herhangi bir iletisimde bulunmadim henuz okulla sadece almanyaya geldigimde gorusmeye cagirdilar herhangi bir resmiyet soz konusu degil su anda yani konsolosluga sunabilecegim.
Askerligimi yaptim, terhis belgemi almam gerekir mi ?
Yabanci dil kursu icin gidiyorum, kurstan sonra ne yapacaksiniz dediklerin de, universiteye baslamak istedigimi, almanyada fachhochschule\'de egitim almak istedigimi belirtmem ne kadar dogrudur ? illaki kabul edildigime veya sartli kabule dair belge mi istiyorlar? ( turkiye\'deki osym sinavlarina girdikten sonra almanyada basvurmayi dusunuyordum acikcasi universiteye bolumlerle kendimi bilgilendirdikten sonra ) Kursum 13 ocakta basliyor resmi olarak, vize suresi sizce yetisir mi ? schengen icin 4 gun surmustu vize surem.
simdiden yardimlariniz ve alakaniz icin tesekkurler.
herkese vize alma yarisinda basarilar dilerim.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Ara 13, 2013 3:43 am

schengen ayri uzun sureli ayri vize turleri. schengeni kisa surede alirsin ama uzun surelinin islemleri daha uzun surer buyuk ihtimal. 1 gunde alan da olmustu ama senin durumunla o ayni gorunmuyo anlattigin kadariyla. ortalama 1 ay gibi suruyo vize islemlerinin sonuclanmasi. ama uzun suren de var, mesela benim 54 gunde vizem sonuclandi. 2 ocaktaki basvuruyla yetismen biraz zor. dil kursuyla iletisime gecip baslangici ileri tarihe ertelemen gerekebilir belki.

askerlikle ilgili belgeler konsoloslugu baglamaz. ister asker kacagi ol ister terhisini almis ol. askerlik belgesini istemelerinin tek sebebi olabilir o da okuldan mezun olduktan sonraki 6 sene icersinde ne yaptiginla alakaliysa. calistiysan eger bunlari CV ya da iyi niyet yazisi icersinde belirt. sinavlara hazirlandiysan gorusmede sorarlar belki anlatirsin.

ogrenci vizesine basvurdugun takdirde senden almanyadaki okullardan alinmis bi belge talep etmeleri muhtemel. ogrenime basvuru adayi olarak da vize var yani okuldan belge olmadan yanliz ben basvurdugum zamanlarda cok zordu bu vizeyi almak. sartli kabul almis olsaydin biraz daha kolaylik olurdu

onunde 2 secenek var ya randevuya gitmeyip sartli kabul alip ileri bi tarihe tekrar randevu alip basvuru yapman ya da gorusmeye cok iyi hazirlanip okulla ilgili sorular sorduklarinda okulla, bolumle ve hatta okulun oldugu sehirle ilgili bilgilerini arastirmalarini anlatman. tabi iyi niyet yazisi yazmani da tavsiye ederim. almanca ingilizce veya tercume ettirerek. cok uzun olmamasina da dikkat etmen gerek. 1, max 1,5 sayfa idealdir.

Alyhun1903

Mesaj gönderen Alyhun1903 » Cum Ara 13, 2013 9:30 am

Oncelikle cevabiniz icin cok tesekkur ederim.
Benim ilk hedefim kesinlikle ocak ayi icersinde almanyaya gitmek, yani randevumu iptal edip sartli kabul icin 6 hafta daha fazla bekleme gibi pek bir luksum yok cunku okumak istedigim sehir dortmunddda fachhochschule.
Alman olan nisanlim ism\'de dersleri 17 subatta baslayacak, su anda dortmund\'dan evimizi tuttuk, esyalarimizi ayarlayacagiz.
Kalcak yer olarak bu evin adresini vermem de sakinca var mi ? ve nisanlimin alman vatandasi oldugundan bahsetsem sikinti olur mu ? sartli kabulu 2 ocaga kadar temin edebilir miyim sizce?
ve ayriyetten hangi evraklarimi tam olarak almancaya cevirtmem gerekiyor? Nisanlim ve ailesi, belgelerim almanyaya ulastiginda almanyadaki yabanci subesini sureci hizlandirmalari konusunda rica etmeleri ise yarayabilir mi ? konsoloslukta almanca konusmama gerek var mi, almanca bildigimi ( gecen sene b1\'e kadar egitim aldim ve devamli almanca konusuyorum iliskim geregi ) ve onlari etki altina almaya yarari acisindan?
cok sagolun.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ara 13, 2013 10:27 am

bile bile kendini ihbar ediyormusun gibi olur.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Alyhun1903

Mesaj gönderen Alyhun1903 » Cum Ara 13, 2013 12:02 pm

Tesekkurler oncelikle cevabiniz icin,
bu konularda tecrubesi olan arkadaslardan, fikir ve yardim bekliyorum. en azindan belirtmis oldugum kafamdaki sorular icin.
cevaplariniz icin simdiden tesekkurler arkadaslar.

lordin

Mesaj gönderen lordin » Cum Ara 13, 2013 1:06 pm

[quote]lordin tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar ben de yakin zamanda vize gorusmesine gittim, soz ucar yazi iki cihanda... anlatayim;

Dil kursu+master egitimi
9.30 da iceri girdim, herkesin bildigi belge duzenleme, sira alma..
Goturdugum belgeler;
-Sartli Kabul belgesi
-Bloke hesap dekont
-motivasyon mektubu (ingilizce)
-CV (ingilizce)
-Transkript (ingilizce)
-Erasmus Belgeleri
-A1 ve A2 sertifikalari
-Ek banka hesap cuzdani
-Vuk. Nufus kayit belgesi
-Lisans Diploma (Turkce-ingilizce)
-Lise diploma (Almanca)
-Oss yerlesti belgesi (almanca)
-Referans mektuplari (ingilizce)

Neden bu bolumu sectigimi, ne kadar surede almanca ogrenecegimi, ne zaman-ne kadar surede master\'a baslamak istedigimi, Almanya\'daki akrabalarimi ve kac defa oss ye girdigimi sordu.
Saat 3\'e kadar beklettikten sonra belgelerimi gonderebilmeleri icin ayni gun icinde sigorta yaptirmam gerektigini soylediler. Hemen yaptirip yetistirdim.
Normalde vize geldikten sonra sigorta istiyorlar bildigim kadariyla, benden hemen istemeleri olumlu olduguna mi isaret acaba??
Herkeste boyle mi oluyor bilmiyorum, daha once de birkac defa vize surecini yasamis biri olarak, cok stres yaptim galiba, heyecan ve sorulara duzgun cevap verememe de cabasi. Bir yildir surekli arastirma yapmak, belge pesinde kosmak..Hayatimizi sadece Almanya\'ya odaklamak, vizeyi kurtulus olarak gormek uzerine fazlaca dusundum. Yani red gelirse de gelsin demek istiyorum.[/quote]

Selam Arkadaslar,
Basvurudan 32 gun sonra vizem elime ulasti.
D tipi, 90 gunluk, nur zum zweck des sprachkurses mit anschl. studium an der uni Paderborn aufenthaltsanzeige nach einreise abh: stv Paderborn Bichat demisler.
Simdi sorun kalacak yer bulabilmekte. Paderborn\'da olanlar yardim ederlerse sevinirim.

ulas36

Mesaj gönderen ulas36 » Cum Ara 13, 2013 3:24 pm

Bundan 4 ay once once yaptigim vize basvurusunun ardindan nihayet bugun vizemi almis bulunmaktayim.
Gurkan abiye ve butun Deutschstudent ailesine cok teskkur ederim. Gercekten danismanlik isini hakkiyla yerine getiriyorsunuz. Afilli sozlerle insanlari kandiran bos vaadlerde bulunan, karsimdakini nasil kaziklarim zihniyeti olan firmalarin bulundug bu alanda danismanlik almak istiyen insanlar icin cok iyi bir firsatsiniz.
Butun vize bekliyen arkadaslarimda insallah vizelerine kavusurlar.
Su anda tek pismanligim vizeye basvurduktun sonra vizenin 1 ay icinde falan cikacagini dusundugum icin dil kursuma devam etmemisdim.En son B2.1 kurunda biraktim devam etseydim su an B2 kuru bitmisdi.
Herkese iyi gunler.

sway

Mesaj gönderen sway » Cum Ara 13, 2013 3:57 pm

Bugun Istanbul Alman konsolosluguna dil kursu + universte egitimi vizesi icin basvurdum.

Gorusme 3 nolu gisede oldukca kisa surdu. GIriste evraklari DUZENLEMESI gereken bayan saolsun evraklari karistirdi. o nun fotokopisi eksik bununki eksik dedi hepsi var dememe ragmen tanesini 2TL den cektirip sonradan fotopilerin oldugunu gordu.

Vize memuru bayan evraklara bir goz atti. sonra bilgisayrda iki tiktik yapti.
Ne motivasyon mektubuma , ne ne okumak istedigime, Kac ortalamayla mezunsun ,nerden nezaman mezunsun falan hic bir soru sormadi. sadece nereye yerlestin dedi. myo elektrik mezuyum dedim.

. kac yasinda oldugumu ailemi kac kardes oldugumu nerde olduklarini falan sordu. gonderdi :)

hayirlisi...

Alyhun1903

Mesaj gönderen Alyhun1903 » Cum Ara 13, 2013 4:36 pm

[quote]ulas36 tarafindan yazilan metin:

Bundan 4 ay once once yaptigim vize basvurusunun ardindan nihayet bugun vizemi almis bulunmaktayim.
Gurkan abiye ve butun Deutschstudent ailesine cok teskkur ederim. Gercekten danismanlik isini hakkiyla yerine getiriyorsunuz. Afilli sozlerle insanlari kandiran bos vaadlerde bulunan, karsimdakini nasil kaziklarim zihniyeti olan firmalarin bulundug bu alanda danismanlik almak istiyen insanlar icin cok iyi bir firsatsiniz.
Butun vize bekliyen arkadaslarimda insallah vizelerine kavusurlar.
Su anda tek pismanligim vizeye basvurduktun sonra vizenin 1 ay icinde falan cikacagini dusundugum icin dil kursuma devam etmemisdim.En son B2.1 kurunda biraktim devam etseydim su an B2 kuru bitmisdi.
Herkese iyi gunler.[/quote]

4 ay dile kolay... masallah iyi sabirliymissiniz. :)

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Ara 13, 2013 5:12 pm

Alyhun1903, zor bi yola giriyosun. ocak ayinda almanyada olcam diye basvurup ret de yiyebilirsin ki ben ret ihtimalini yuksek goruyorum su durumda. amacim istegini kirmak degil ama anlattiklarina gore kanaatim bu tabi belli olmaz belki sansin yaver gider vizeyi alabilirsin de. nisanlilik ve okul yanyana geldiginde almanyaya egitim amaciyla gitmene inanmalari zor.

Kilitli