Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya`da neler yapiyorsunuz?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Cansuxx

Mesaj gönderen Cansuxx » Pzt Ara 02, 2013 12:01 am

Merhaba arkadaslar! Almanya`da is, okul, kurs vs disinda neler yapiyorsunuz? Neler yapilabilir? Izlediginiz TV programlari, diziler; katildiginiz dernekler vs. var midir? Bildiginiz zevkli ve uygun eglence mekanlari nerelerdir? :)

johannical

Mesaj gönderen johannical » Pzt Ara 02, 2013 12:41 am

Ben daha gitmedimde.. Gidince ya heavy metal yada rock agirlikli bir muzik grubu kurucam..aklimda hobisel olarak o var yani..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ara 02, 2013 12:50 am

takiliyoz iste oyle, senden naber? gibi bir cevap vermek isterdim ama admin civitirsa uye ne yapar acaba..
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Cansuxx

Mesaj gönderen Cansuxx » Pzt Ara 02, 2013 1:29 am

Ne guzel iste Johannical. Cevrende umarim kafa dengin, zevk dengin kisilerle karsilasip istegini gerceklestirirsin :)
Vallahi admin bey nasil civinir ki bu sogukta. Iste yazin oyle Felsenmeer, Palmengarten falan biz de takiliyorduk. Hatta Kristallhohle diye bir yere gitmistim. Madenci sapkalarini takip indik bir magramsi cukura. Elli kisilik bir grup vardi. Girisler yalan olmasin 4-5 euro bir seydi. Basamaklar falan yapmislar, iste in-cik olayi rahat ama bazen yukseklik alcaliyordu falan sarkitlar kafaya carpiyor. Ama cok begenmistim. Ayni yerin bahcesinde de dogada ender rastlanan bir cok tas vardi. Hepsinin uzerine kimyasal bilesiklerinden tutun da nererden geldigine kadar yazmislardi. Bayernde Roma donemine ait yapilari gormeye gitmistim. Oyle aktivitelerdi benimkiler. Simdi epey bir suredir Vegan besleniyoruz mesela. Bazi ulkelerde bazi vegan gruplar arada bir bulusup, yemek yapip sohbet falan ediyorlar. Veganini bilmiyorum ama Turkiyede de bircok beslenme grup var. Slowfood mesela. Bunun disinda Tv de bir iki talkshow disinda bir sey bulamadim. Bu arada is icin bircok yere basvurdum. Adam mesela okey diyor ertesi gun telefona cevap vermiyor. Insanlar eveti de hayiri da biraz daha rahat soyleyebilmeliler diye dusunuyorum. Ama iste bulana kadar devam, yapcak bir sey yok.

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Sal Ara 03, 2013 3:19 pm

Her hafta halisaha maci yapiyoruz :)

yazirous1903

Mesaj gönderen yazirous1903 » Sal Ara 03, 2013 5:29 pm

bos vakitlerde okuyoruz.:)

Cansuxx

Mesaj gönderen Cansuxx » Sal Ara 03, 2013 9:05 pm

bjk_oguz duzenli aktivite candir. Ben de bir gun once sehir aktivite rehberi buldum. Satranc geceleri var, onlara katilacagim :) ve yazirous1903 ne desem bilemedim :D

izzy

Mesaj gönderen izzy » Sal Ara 03, 2013 9:54 pm

Havuzlar cok iyi, uygun fiyatli ve guzel. *** *** partiler oluyor. Muzeler gercekten harika burda muze sevmeyen ben bile gider oldum. Yazin bol bol mangal yaptik hatta hollanda\'dan tuttugumuz baliklarla mangal partisi verdik. Ctesi gunleri hollandaya gecilip hollanda pazarlarina gidilebilir. Hollanda yiyecek acisindan cok daha zengin. Bu arada toplanip gitar caldigimizda oluyor. Sen hangi enstrumani caliyordum johannical.

Cansuxx

Mesaj gönderen Cansuxx » Sal Ara 03, 2013 10:05 pm

Evet burada ben de en az haftada bir kez yuzuyorum. Hic havuz partisine katilmadim, henuz her konuda bilgilendiremedim kendimi. Eglenceli olmali, simdi benim de yakinlarimda var mi diye arastiracagim. Aachen tarafinda olsam ben de gidip gelecegim Hollanda`ya da uzak kaliyorum ben biraz. Almanya icinde idare ediyoruz simdilik :D

izzy

Mesaj gönderen izzy » Sal Ara 03, 2013 10:23 pm

Havuz partisi demek istemedim zaten sakin, nokta var arada :D Hollanda pazarlarinda kibling isimli balik ve stroopwaffle mutlaka denenmeli. Deniz urunlerine meraklilar icin haring de ayrica tavsiye edilir.

Cansuxx

Mesaj gönderen Cansuxx » Sal Ara 03, 2013 10:32 pm

Bunu baliksever birine soyleyebilirim, tesekkurler tavsiyen icin ama ben veganim :)

izzy

Mesaj gönderen izzy » Çrş Ara 04, 2013 12:08 am

Bende Ali, tanistigima memnun oldum vegancim. Stroopwaffle senin icin sorun olmaz saniyorum.

Cansuxx

Mesaj gönderen Cansuxx » Çrş Ara 04, 2013 12:16 am

O da sorun sevgili izzy :) Tereyagi vegan degil ki hmmm

johannical

Mesaj gönderen johannical » Çrş Ara 04, 2013 12:56 am

[quote]izzy tarafindan yazilan metin:

Havuzlar cok iyi, uygun fiyatli ve guzel. *** *** partiler oluyor. Muzeler gercekten harika burda muze sevmeyen ben bile gider oldum. Yazin bol bol mangal yaptik hatta hollanda\'dan tuttugumuz baliklarla mangal partisi verdik. Ctesi gunleri hollandaya gecilip hollanda pazarlarina gidilebilir. Hollanda yiyecek acisindan cok daha zengin. Bu arada toplanip gitar caldigimizda oluyor. Sen hangi enstrumani caliyordum johannical.[/quote]

Ben genelde akustik ve elektro gitar caliyorum izzy..fakat 1 yil kadardir ney uflemeyede meraklandim ve almancaya sarinca rap\'e. De bakar oldum :)

daisy

Mesaj gönderen daisy » Çrş Ara 04, 2013 12:03 pm

internations.org uye olup event\'lari takip edebilirsin :)

izzy

Mesaj gönderen izzy » Çrş Ara 04, 2013 12:09 pm

[quote]Cansuxx tarafindan yazilan metin:

O da sorun sevgili izzy :) Tereyagi vegan degil ki hmmm[/quote]

Esansiyel aminoasit isini nasil yapiyorsunuz onu merak ettim :D

izzy

Mesaj gönderen izzy » Çrş Ara 04, 2013 12:11 pm

[quote]johannical tarafindan yazilan metin:

Havuzlar cok iyi, uygun fiyatli ve guzel. *** *** partiler oluyor. Muzeler gercekten harika burda muze sevmeyen ben bile gider oldum. Yazin bol bol mangal yaptik hatta hollanda\'dan tuttugumuz baliklarla mangal partisi verdik. Ctesi gunleri hollandaya gecilip hollanda pazarlarina gidilebilir. Hollanda yiyecek acisindan cok daha zengin. Bu arada toplanip gitar caldigimizda oluyor. Sen hangi enstrumani caliyordum johannical.[/quote]

Ben genelde akustik ve elektro gitar caliyorum izzy..fakat 1 yil kadardir ney uflemeyede meraklandim ve almancaya sarinca rap\'e. De bakar oldum :)[/quote]

Hangi tarz thrash falan caliyorsan, geldigin yer de buralara yakinsa takiliriz.

johannical

Mesaj gönderen johannical » Çrş Ara 04, 2013 3:54 pm

Genelde thrash, hard n heavy ve hard rock..ben duiaburg essen taraflarinda olucam. Jackson ps4 var bende.takiliriz valla iyi olur ;)

izzy

Mesaj gönderen izzy » Çrş Ara 04, 2013 7:16 pm

Bende de jackson rr1 var ;)

Cansuxx

Mesaj gönderen Cansuxx » Çrş Ara 04, 2013 9:16 pm

[quote]Cansuxx tarafindan yazilan metin:

O da sorun sevgili izzy :) Tereyagi vegan degil ki hmmm[/quote]

Esansiyel aminoasit isini nasil yapiyorsunuz onu merak ettim :D[/quote]

Iste onu pirinc, sarimsak, sogan, patates vs vs ile hallediyoruz. Her gun kilo kilo sebze, meyve falan tuketiyoruz. Henuz bir zararini gormedik :)