Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bilgisayar Muhendisligi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
birnotyaz

Bilgisayar Muhendisligi

Mesaj gönderen birnotyaz » Pzr Ara 01, 2013 3:13 am

Almanyada ve Berlin Sehrinde Bilgisayar Muhendisligi okumak istiyorum. Forumu bastan sona inceledim. Universitelerin kabul sartlarini ogrendim.

Gecen yil LYS de puanim trdeki universitelerin buyuk cogunluguna yetiyordu. Tercih yapmadim ozel bir sebepten dolayi. Bu yil istanbulda bir universite tercih etmeyi dusunuyorum.

Babamin maddi olarak sikintisi yok almanyada barinma ve yemek masraflarii karsilayabilir. Yani 400 euro ya kadar. Ustunu part time calisarak ben tamamlarim...

Simdi sorum su ilk yil Turkiye de okuyacagim. Sizce ozel bir universitede okumanin yada okumamamin nasil bir avantaji olur kabul almam icin?

Berlinde iyi bir universite den kabul alirsam gidecegim yani kabul almak degil iyi bir universiteden kabul almak onemli benim icin.

Bunun icin TR de minimum nasil bir universite tercih etmeliyim kabul almami etkileyecek faktorler nelerdir? Devlet ya da vakif ne farkeder ?

Kabul almami garantileyecek bir danisman var midir ?

Bu arada bu yaz almanca kursuna basliyorum almancayi biliyor sekilde gidecegim almanyaya..[youtube][/youtube]

johannical

Bilgisayar Muhendisligi

Mesaj gönderen johannical » Pzr Ara 01, 2013 11:28 am

" Kabul almami garantileyecek bir danisman var midir ? " demissin..physiker\'e ulas ve durumunu anlat.

birnotyaz

Bilgisayar Muhendisligi

Mesaj gönderen birnotyaz » Pzr Ara 01, 2013 2:36 pm

Danismanlik almayi en aon asamada dusunuyorum gerekmezse almayacagim.

Berlin Teknik Universitesinden Sartli Kabul ya da kabul alabilirsem giderim. Bana tavsiyede bulunacaklarin tavsiyelerini dinlerim.

Osym puanimi gostermemin bir faydasi olacakmidir? Tahmini 400 puan olacaktir. Diploma notum da 78.5