Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yabancilar Polisi Onay Verdik Demis

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Sal Eki 29, 2013 12:00 pm

bu konsolosluk Almanya nin verdigi onayi bile bozar bizi de ortada birakir

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Pzr Kas 03, 2013 10:50 pm

konsolosluk geri doner mi arar mi suphesi vardi ama persembe gunu aradilar konsolosluktaki bayan kagitlarinla suan mudur bey ilgileniyor ve bir hafta on gun icinde sonuc elinize ulasir dedi. Kagitlarim Almanya ya gonderilecek mi diye sordugumda mdur bey telefonla konusacak Almanyayla ortak bir karar alirlar dedi. suan kafam o kadar karisik ki ne yapmaya calisiyor bunlar anlamadim

zen

Mesaj gönderen zen » Çrş Kas 06, 2013 4:49 pm

Yasadilarini okuyunca bende supheye dustum. 7 ekimde basvuru yapmistim 4 kasimda kurs basliyordu hala vizenin cikmasini bekliyorum. Eksik evragim vardi ikigun sonra goturdum kapidaki gorevliye teslm etmemi istediler. konsoloslugu belirledikleri saatler arasinda surekli ariyorum ama surekli mesgul caliyo ayni zamanda yabancilar polisinide ariyorum o da ayni sekilde surekli mesgul.

Normalde bukadar uzun surebiliyor mu? Bu konu hakkinda bilgisi olan var midir?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Kas 06, 2013 5:02 pm

sure normal.bir hafta daha bekle cevap gelmezse mail at ,sureklu ara bir sekilde ulasmaya calis ,simdi bir almanca mail de atabilirsin eksij belgelerim elinize ulasti mi diye.

zen

Mesaj gönderen zen » Çrş Kas 06, 2013 5:46 pm

Tesekkurler cevap icin.

Pechvogel

Mesaj gönderen Pechvogel » Çrş Kas 06, 2013 5:53 pm

Arkadaslar 17 Ekim\'de ogrenci vizesi icin vize randevuma gittim fakat evraklarim eksikti 22 Ekim\'de eksik evraklarimi da goturdum. Bugun gidecegim sehrin yabancilar polisini aradik, belgelerimin orada oldugunu ve onay cikmasinin uzun surecegini soylediler ama okulum bu hafta basladi ve ancak bu ayin sonuna kadar kayit olabilirim. Sizce surecin hizlanmasi icin ne yapabilirim boyle bi durumla karsilasan olmus muydu? Yardimci olursaniz cok sevinirim.

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Çrş Kas 06, 2013 7:29 pm

bugun kargo sirketinden msj geldi pasaportum teslim alinmis yarin elimde olacak tam bayanin soyledigi gibi bir hafta surdu sizce yine ret mi alirim yarin elime

aiaks

Mesaj gönderen aiaks » Çrş Kas 06, 2013 9:08 pm

[quote]Pechvogel tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar 17 Ekim\'de ogrenci vizesi icin vize randevuma gittim fakat evraklarim eksikti 22 Ekim\'de eksik evraklarimi da goturdum. Bugun gidecegim sehrin yabancilar polisini aradik, belgelerimin orada oldugunu ve onay cikmasinin uzun surecegini soylediler ama okulum bu hafta basladi ve ancak bu ayin sonuna kadar kayit olabilirim. Sizce surecin hizlanmasi icin ne yapabilirim boyle bi durumla karsilasan olmus muydu? Yardimci olursaniz cok sevinirim.[/quote]
Ayni durumla bende karsilastim birincisi senin okulunun ne zaman baslayacagi onlari ilgilendirmiyor hic sallamiyorlar.Ben ikinci gorusmemde mudur ve yanindaki bayana ayni soruyu sordugumda mudur sadece pis pis siritti kadinda surec hakkinda kesin bise soyleyemeyiz dedi.Politik cevap anliycagin,ikincisi benim okulumdada ole bi durum vardi ekim ayinin sonuna kadar gelip kayit yaptirmalisiniz diye. Sonra ben okulu arattim,durumu aciklattim,okuldan "sorun deil zaten sartli kabul bu yil icinde gelip kayit olabilirsiniz" demisler. Okul kaydi icin tekrar okulla temasa gec.Universiteye durumu acikla.

Pechvogel

Mesaj gönderen Pechvogel » Cum Kas 08, 2013 12:16 am

[quote]aiaks tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar 17 Ekim\'de ogrenci vizesi icin vize randevuma gittim fakat evraklarim eksikti 22 Ekim\'de eksik evraklarimi da goturdum. Bugun gidecegim sehrin yabancilar polisini aradik, belgelerimin orada oldugunu ve onay cikmasinin uzun surecegini soylediler ama okulum bu hafta basladi ve ancak bu ayin sonuna kadar kayit olabilirim. Sizce surecin hizlanmasi icin ne yapabilirim boyle bi durumla karsilasan olmus muydu? Yardimci olursaniz cok sevinirim.[/quote]
Ayni durumla bende karsilastim birincisi senin okulunun ne zaman baslayacagi onlari ilgilendirmiyor hic sallamiyorlar.Ben ikinci gorusmemde mudur ve yanindaki bayana ayni soruyu sordugumda mudur sadece pis pis siritti kadinda surec hakkinda kesin bise soyleyemeyiz dedi.Politik cevap anliycagin,ikincisi benim okulumdada ole bi durum vardi ekim ayinin sonuna kadar gelip kayit yaptirmalisiniz diye. Sonra ben okulu arattim,durumu aciklattim,okuldan "sorun deil zaten sartli kabul bu yil icinde gelip kayit olabilirsiniz" demisler. Okul kaydi icin tekrar okulla temasa gec.Universiteye durumu acikla.[/quote]

Arkadasim bugun aradi tekrar telefondaki kisi sana bilgi veremeyiz kayit hakkini kaybetmesi de onemli degil ne kadar zaman gerekiyorsa o kadar surecek demis :/ yani dedigin gibi sallamiyorlar.

aiaks

Mesaj gönderen aiaks » Çrş Kas 13, 2013 3:15 am

[quote]aiaks tarafindan yazilan metin:

Ayni durumla bende karsilastim birincisi senin okulunun ne zaman baslayacagi onlari ilgilendirmiyor hic sallamiyorlar.Ben ikinci gorusmemde mudur ve yanindaki bayana ayni soruyu sordugumda mudur sadece pis pis siritti kadinda surec hakkinda kesin bise soyleyemeyiz dedi.Politik cevap anliycagin,ikincisi benim okulumdada ole bi durum vardi ekim ayinin sonuna kadar gelip kayit yaptirmalisiniz diye. Sonra ben okulu arattim,durumu aciklattim,okuldan "sorun deil zaten sartli kabul bu yil icinde gelip kayit olabilirsiniz" demisler. Okul kaydi icin tekrar okulla temasa gec.Universiteye durumu acikla.[/quote]

Arkadasim bugun aradi tekrar telefondaki kisi sana bilgi veremeyiz kayit hakkini kaybetmesi de onemli degil ne kadar zaman gerekiyorsa o kadar surecek demis :/ yani dedigin gibi sallamiyorlar.[/quote]
Bende ayni durumlardan gectim sure felan hic umursamiyorlar ne yabancilar subesi nede konsolosluk hic bir konu hakkinda bilgi vermiyor ta ki vize sonucuna kadar ben en son konsoloslugu aradigimda bayan red almissiniz dedi o kadar red alirsan yada onay onu soylerler tek.

Pechvogel

Mesaj gönderen Pechvogel » Pzt Kas 25, 2013 1:48 pm

Arkadaslar bir sorum daha olacak yardimci olabilirseniz cok sevinirim. Bugun yabancilar polisini kendim aradim bana soyledikleri tek sey sistemimizde gozukmuyorsun oldu. Belgelerim oraya gitti mi gitmedi mi Ankara\'ya geri mi geldi neden gozukmuyor sorularima cevap alamadim cunku konusan kisinin Ingilizcesi yeterli degildi pek. Alman bir arkadasim sizi arayacak dedim ve aradiginda ayni kisi ona da ayni seyi soylemis. Konsolosluga telefonla ulasamiyorum kalkip gittim ama yarin 2\'de gel dediler ama ben yarina kadar sabredemiyorum. Ne anlama geldigini ya da ne demek istediklerini bilen biri var mi acaba?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Kas 25, 2013 4:01 pm

cok basit olarak "evraklarin ordaki yabancilar subesine gitmemis".

Asagidaki numaradan daha net bilgi aalabilirsiniz: 0049 221 758 1216
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Pechvogel

Mesaj gönderen Pechvogel » Pzt Kas 25, 2013 8:31 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

cok basit olarak "evraklarin ordaki yabancilar subesine gitmemis".

Asagidaki numaradan daha net bilgi aalabilirsiniz: 0049 221 758 1216[/quote]

Daha once aradigimizda 2 ayri kisi evet burada dedi. O yuzden kafam karisti benim de. Tesekkurler.

lanolin

Mesaj gönderen lanolin » Pzt Ara 02, 2013 5:42 pm

Merhaba, bende ekimde basvurdum yabancilar polisi onay verdigini soyluyor fakat Ankara Kons goremiyormus onayi beklememi soylediler. Bu ne demek oluyor bilen var mi?
Ayrica evraklarimi 2 hafta gec gondermisler ustune ustluk . (dosyanin icinde diplomami gormemisler beni telefonla aradilar eksik dediler dosyaya bir daha bakin dedim AAA burdaymis dediler bu yuzden 16 gun bekletmisler gondermek icin )Hala pasaportum gelmedi konsolosluktakî bayan onayiniz gelince arayacagim dedi daha aramadi.bekliyoruz.
Soru: yabancilar polisi islem tamam deyince Ankara neden goremez onayi? Toplam 6 hafta bitti pasaport gelmedi!

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Ara 02, 2013 6:07 pm

yabancilar subesi gondereli cok olduysa konsolosluga tekrar faksla gondermelerini rica edin. benim de ayni sorun vardi. yabancilar subesinden rica ede ede zorla 1buck haftada onayin ulasmasini sagladik. konsolosluktan bisey istemen ise yaramaz, almanyadan cevap bekliyoruz o olmadan bisey yapamayiz deyip kafalarini geri cevirirler hep, sen magdur musun degil misin pek umurlarinda degil. aslinda bi telefon ve faksla cozulebilecek sey. bana da yabancilar subesiyle gorusun diyolardi hep.

lanolin

Mesaj gönderen lanolin » Pzt Ara 02, 2013 6:14 pm

Welly siz ne zaman basvurdunuz

lanolin

Mesaj gönderen lanolin » Pzt Ara 02, 2013 9:49 pm

Benîm anlamadigim bir sey var arkadaslar. Benim arkadasim benden bir hafta sonra istanbul konsolosluguna basvurdu ve onun vizesi tam bir ay da geldi hem ikimizde ayni yere gidiyorken nasil oluyor bu?
Ankara da ne var anlamadim ? Cok mu yogun?
Ve de bu onay nereye nasil geliyor bu iletisim caginda neyle gonderiyolar acaba? Konsoloslugun infosunami dusuyor yoksa direk bizim sistemdeki var olan dosyamimiza mi dusuyor yoksa postayla mi ? yoksa faxla mi?Geliyor nedersiniz. Dusunmekten yoruldum.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Ara 02, 2013 10:29 pm

ben 2012 eylulden beri almanyadayim.

sans diyelim ise. bazen 4 uzernden 3,2 falan notu olan ret alabiliyoken benzer sartlarda 2,5 nota sahip biri vize alabiliyo. degerlendirme ve vize alincaya kadar gecen sure tamamen basvruyu inceleyen memurlara bagli. ne konsoloslukta ne de yabancilar subesinde 1 tane memur yok. belki de ayni memur olsa dahi senin belgelerindeki tek bi cumle hosuna gitmedi ya da kafasinda soru isareti olusturdu bunu bilemeyiz. o yuzden burokrasiye kafa yormak bazen paradokstan baska bisey yaratmaz. dedigim gibi senin basvurunu onaylayan yabancilar subesinin oldugu sehirde tanidigin arkadasin falan varsa gonder oraya faksla gondermelerini rica et en iyisi. eger dil kursunun baslamasina falan az kaldiysa bu cok iyi bi sebep hizlandirmaya calisman icin.

lanolin

Mesaj gönderen lanolin » Pzt Ara 02, 2013 10:41 pm

Tesekkur ederim.