Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Endustriyel tasarim

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
beckship

Endustriyel tasarim

Mesaj gönderen beckship » Cmt Kas 23, 2013 7:57 am

Merhaba arkadaslar
Ben su anda Turkiyede bir universitede endustriyel tasarim ogrencisiyim.Ilk yil hazirligi bitirdikten sonra bu sene kaydimi dondurdum, almanyada bir universitede devam etmek istiyorum. Kendi bolumum olmak zorunda degil zaten cogu universitede yok , almanyaya gittikten sonra mimarliga gecmeyi dusunuyorum zaten. Bu durumda hangi universitelerden sartli kabul alabilirim?

johannical

Endustriyel tasarim

Mesaj gönderen johannical » Cmt Kas 23, 2013 9:41 am

Almanyada senin bolumunun ve benzer alanlarini bunyelerinde barindiran universiteleri bulup onlarla yazismalisin bence.Kendi okulunda yurt disina gitmis bir ogrenci illaki vardir.Yoksa bile almanyadaki teknik universitelerin herhangi birinde vardir bu bolum. ( bu kisim endustriyel tasarim icindi )

Bundan sonra ayni univ. De mimarlik vs. Bolum olup olmadigini ve bu bolume gecis yapip yapamayacagini okulla kontakt ta bulunarak ogrenebilirsin.Sartli kabul veren universiteler Sitenin universite tanitim bolumunde zaten belirtiliyor.

beckship

Endustriyel tasarim

Mesaj gönderen beckship » Cmt Kas 23, 2013 8:08 pm

Tesekkurler cevabin icin , danisman sirket bana oncelikle almanyada dil okuluna gidip ordayken yada kurs bittiginde basvuru yapmami soyluyor ama benim istedigim en azindan bir universiteden sartli kabul alip oyle gitmek ortalikta hicbirsey yokken gitmek istemiyorum , forumu inceledim ic mimarlik bolumunde olup insaat muhendisligine kabul alanlar var benim bolumumde kendi okulumda mimarlik fakultesinde ve derslerin cogu benzer bu yuzden mimarliktan kabul alabilecegimi dusundum , daha once viyana teknik mimarliga basvuru yaptim ama kabul edilmedi , Almanyada hizlica kabul alabilecegim bir okul varmi?(ocakta dil kursuna baslamayi dusunuyorum)

johannical

Endustriyel tasarim

Mesaj gönderen johannical » Cmt Kas 23, 2013 8:56 pm

Danismanligi kimden aliyorsun ? Genelde cok astronomik rakamlar isteyip insanlari cok fazla yanlis yonlendiriyorlar.Danismanlik alacaksan bence Physiker ile iletisime gec.Hem ucuz hemde gurkan bey bu islere cok hakim.

Cansuxx

Endustriyel tasarim

Mesaj gönderen Cansuxx » Pzr Kas 24, 2013 2:36 am

Astronomik rakam demek de ne demek. Ve dil kursuna gitmek istediginizde direkt en pahali olanlarina yonlendiriyorlar. Ne kadar komisyon aliyorlarsa artik.. Dil kursundan daha pahali olmali.

beckship

Endustriyel tasarim

Mesaj gönderen beckship » Pzr Kas 24, 2013 5:07 pm

[quote]Cansuxx tarafindan yazilan metin:

Astronomik rakam demek de ne demek. Ve dil kursuna gitmek istediginizde direkt en pahali olanlarina yonlendiriyorlar. Ne kadar komisyon aliyorlarsa artik.. Dil kursundan daha pahali olmali.[/quote]

Bende bu yuzden yazdim buraya , hangi okuldan kabul alabilecegim veya hangi dil kursu benim icin daha avantajli oldugu konusunda sizden bilgi almak icin.Burdakilerin cogu almanyada okuyan insanlar ,bu yuzden yardim edebileceginizi umuyorum?

Cansuxx

Endustriyel tasarim

Mesaj gönderen Cansuxx » Pzr Kas 24, 2013 8:44 pm

Bu siteden danismanlik almani oneririm. Diger danismanliklar gibi kabulu aldiktan sonra selam sabah kesilmiyor, cok yardimci oluyorlar. Herkes kendi bolumuyle alakali seylerden haberdar oluyor. Senin bolumunde okuyan biri varsa, gorurse mesajini yardimci olacaktir. Lakin zaman kaybetme, Physiker le bir gorus derim; onlarin hepsini o biliyor.

beckship

Endustriyel tasarim

Mesaj gönderen beckship » Sal Kas 26, 2013 3:24 am

Maalesef arastirmadan ve buraya yazmadan once danismana gitmistim ve suanda onlarda param var kaporanin yanmamasi icin onlara yaptirmaya calisacagim , buraya yazma amacimda bilgi almak zaten.Herhangi bir okula basvuru yapmadan dil kursuna baslarsam sonradan kabul alamama imkanim varmi onu ogrenmek istiyorum.En azindan kolayca kabul alip gidebilecegim bir okul varmi ,bolum farketmez zaten almanyada sonradan kolayca degistirebiliyor anladigim kadariyla .Hannover universitesi kolay ve cabuk kabul verdigini duydum bu dogrumu?

johannical

Endustriyel tasarim

Mesaj gönderen johannical » Sal Kas 26, 2013 12:25 pm

Kaporayi alabiliyosan al derim.gurkan beyin sagladigi hizmeti 5000€ luk danismanlik ucreti isteyen is bilmezler saglayamaz.ds nin danismanlik ucreti toplamda 375€ .ki almanyaya ayak bastigindada sana yardimci olunacak ve yonlendirileceksin.burda bir cok paylasim oluyor ve 2000€ luk danismanlik ucreti talep eden gerizekali sark kurnazlari, sen almanyaya ayak basinca onlara bir sorun olup telefon actigindakufur edip yuzune bile kapatabilirler telefonu..bu olay forumdaki bir arkadasimizin basina gelmisti yakin bir tarihte.

beckship

Endustriyel tasarim

Mesaj gönderen beckship » Cmt Kas 30, 2013 6:10 pm

Kaporayi geri almaya karar verdim. Butun belgelerim cevirileriyle onlarda hazir hepsini geri alacagim. DS ye de mail attim artik insallah bir an once halladeriz.

johannical

Endustriyel tasarim

Mesaj gönderen johannical » Cmt Kas 30, 2013 6:55 pm

Gurkan beye ulasamazsan haber ver bana ben kontaktini saglarim.Dogru bir karar verdin bence.

izzy

Endustriyel tasarim

Mesaj gönderen izzy » Pzr Ara 01, 2013 12:20 pm

Kaporayi geri alamazsin, kaporanin amaci odur zaten.

beckship

Endustriyel tasarim

Mesaj gönderen beckship » Pzr Ara 01, 2013 2:14 pm

Evet normalde geri alinmiyor ama bizim anlasmamizda bir bolumunu geri alabiliyorum.

Cansuxx

Endustriyel tasarim

Mesaj gönderen Cansuxx » Pzr Ara 01, 2013 11:53 pm

Hannover kolay kabul verir ama semester basina oyle bir harc ister ki..

beckship

Endustriyel tasarim

Mesaj gönderen beckship » Pzt Ara 02, 2013 9:20 pm

Konustuk bugun zaten wuppertal ve weimar i deneyecegiz.