Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

IKINCI KEZ GELEN RET

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
psyhcopc

IKINCI KEZ GELEN RET

Mesaj gönderen psyhcopc » Prş Kas 07, 2013 9:27 pm

Forumda simdiye kadar yazdiklarimi okumussunuzdur zaten ben bir yildir ankara konsolosluguyla ugrasiyorum bu gidiste ugrasmaya da devam edecegim. kisaca ozetlemek gerekirse 1 Agustosta basvuru yaptim bloke hesap ac garantor olmaz dediler 20 Agustos ta bloke hesap actigima dair belgeyi goturdum ama iki ay ses cikmadi hic bende 2 hafta once cektim gittim ankara ya ve gittigimde senin bloke hesap actigina dair belge burda yok eksik gozukuyor dediler ve bende yeniden verdim o belgeyi sonra bayan bir hafta icinde seni arayacagim dedi gecen hafta aradilar mudurum senin kagitlarinla ilgileniyor bir hafta on gune kadar sonucun eline ulasir dedi vu sabah kargodan ret kagidimi aldim yine ve birinci retteki kagitla bire bir ayni burada da okuyabilirsin fln.

Bunlarin amaci ne arkadaslar anlamadim ben madem ki ret vereceksin neden bloke hesap actiriyorsun neden 3 ay bekletiyorsun ret vermek. sizce daha sansim var mi hukuki yonden fln lutfen cevaplarinizi bekliyorum

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

IKINCI KEZ GELEN RET

Mesaj gönderen Physiker » Prş Kas 07, 2013 10:23 pm

hatirladigim kadariyla yabancilar polisi 3. bir sahisa onay verdik diye bilgi verilen arkadas senmiydin?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

psyhcopc

IKINCI KEZ GELEN RET

Mesaj gönderen psyhcopc » Prş Kas 07, 2013 10:45 pm

evet aynen o bendim ve o kisi hala idaa ediyor yabancilar polisi onayi vermisti diye

psyhcopc

IKINCI KEZ GELEN RET

Mesaj gönderen psyhcopc » Prş Kas 07, 2013 11:08 pm

sizce buraya kadar miydi yani almanya da egitim hayalleri baska bir cozum yolu yok mu

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

IKINCI KEZ GELEN RET

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Kas 08, 2013 12:14 am

Oncelikle gecmis olsun.Bende cok ugrastim Ankara ile.Maalesef bazen elden bisey gelmiyor.Ilk redde itiraz etmismiydin ? birde hangi belgelerle basvurdun ?

psyhcopc

IKINCI KEZ GELEN RET

Mesaj gönderen psyhcopc » Cum Kas 08, 2013 12:39 am

ilk rette itiraz ettim cevap yazdilar dil okulumdan fln birkac belge istediler iyi niyet mektubu istediler ben bunlari goturdum 1 agustosta sonradan da bloke hesabi cikardilr ortaya onu da yaptim 3 ay beklettiler sonradan da reti verdiler. cok ugrastim derken seni nasil ugrastirdilar

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

IKINCI KEZ GELEN RET

Mesaj gönderen Physiker » Cum Kas 08, 2013 3:34 am

[quote]psyhcopc tarafindan yazilan metin:

evet aynen o bendim ve o kisi hala idaa ediyor yabancilar polisi onayi vermisti diye[/quote]

kim dediyse kesinlikle yalan soylemis sana.

ilk red cevabina itiraz ettiginde bir yazi gonderdilermi yoksa eksik evraklari tamamlami dediler?
www.deutschstudent.com

psyhcopc

IKINCI KEZ GELEN RET

Mesaj gönderen psyhcopc » Cum Kas 08, 2013 9:34 am

Yazi gonderdiler gelen kagitta iyi niyet mektubu transit okulla ilgili birkac belge daha yaziyordu

psyhcopc

IKINCI KEZ GELEN RET

Mesaj gönderen psyhcopc » Cmt Kas 09, 2013 12:32 am

Yok mu arkadaslar bilgisi olan

Deadly Impact

IKINCI KEZ GELEN RET

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzr Kas 10, 2013 12:39 pm

gecmis olsun , 3 ay bekletmelerine hic sasirmadim. Cunku bu kadar bekleyen tek sen degilsin foruma bu konuyla ilgili uzun zamandir bekleyen arkadaslar cok yazmislar.Adamlar icin senin zamaninin bir onemi yok islerine nasil gelirse oyle yapiyorlar.Allah yardimcin olsun umarim bir yolunu bulursun. Bir de benim anlamadigim bu reddi konsolosluklar mi veriyor yoksa yabancilar polisi mi? Suan benim dosyamda yabancilar polisindeymis Ankara buyukelciliginden arayan bayan oyle soyledi

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

IKINCI KEZ GELEN RET

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Kas 10, 2013 2:22 pm

Reddi yabancilar polisi veriyor , eger belgeler oraya gittiyse, diye biliyorum.
Okul kabulunun suresi gecmediyse ,bloke hesapta acikken yeniden basvur bence.

psyhcopc

IKINCI KEZ GELEN RET

Mesaj gönderen psyhcopc » Pzt Kas 11, 2013 2:37 pm

3.kez basvuru yapmam birseyi degistir mi onlar icin yine bekletirler 3 ay sonra ret. ama hukuki yonden birsey cikmaz mi cunku benim hazmedemedigim sey madem ret vereceksiniz neden bloke hesap ac diyorsunuz

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

IKINCI KEZ GELEN RET

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Kas 11, 2013 6:40 pm

sen simdiye kadar bir kere basvurdun.digeri itirazdan sonra ek belgeydi.imkanin varsa mahkemeye ver ayni zamanda ikinci basvuruyu yap.

psyhcopc

IKINCI KEZ GELEN RET

Mesaj gönderen psyhcopc » Pzt Kas 11, 2013 11:38 pm

Itiraz dilekcesinden sonra gittigimde yeni basvuru yapiyormus gibi butun evraklarini tekrardan almislardi ama

psyhcopc

IKINCI KEZ GELEN RET

Mesaj gönderen psyhcopc » Cmt Kas 16, 2013 6:38 pm

forumun amaci almanya yolunda arkadaslara yardim etmek degil mi arkadaslar. neden yardimci olunmuyor ki benim yazdigim msjlar hakkinda hic bilgisi olan arkadasim yok mu

Deadly Impact

IKINCI KEZ GELEN RET

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzr Kas 17, 2013 1:33 pm

[quote]psyhcopc tarafindan yazilan metin:

Itiraz dilekcesinden sonra gittigimde yeni basvuru yapiyormus gibi butun evraklarini tekrardan almislardi ama[/quote]
buyun evraklari almalari ilginc. Ama soyle bise var . Onceki dosyan, eger Almanya yabancilar polisine gidip oradan red almissa, Konsolosluk bu yuzden butun belgeleri tekrardan istemis olabilir.

Kullanıcı avatarı
welly275

IKINCI KEZ GELEN RET

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Kas 17, 2013 3:29 pm

psyhcopc, vala senin durumun karmasik. ya cok sanssizsin ya da gecmisinde adamlari cidden supheye dusurecek seyler var. 3ncu basvurunu yapsan ne degisir, sanssizliktan aldiysan reti belki sansin yaver gider ama sundugun evrak veya verdigin cevaplarda veya seninle iligili suphelendirici bi durum varsa istersen 10 kez basvur yine de ret alirsin. durumun karmasik, mahkemeye de basvurabilirsin maddiyatin ve zamanin yetiyosa. onceden anlatmissindir heralde durumunu ama gormedigimden pek bisey diyemem.

murat_4747

IKINCI KEZ GELEN RET

Mesaj gönderen murat_4747 » Pzt Kas 18, 2013 10:07 pm

selam arkadaslar ben 10 senelik uluslar arasi tir soforuyum almanyaya ucakla gittim cek cumhuriyeti vizesi ile almanya frankfurt havalimaninda beni geri cevirdiler sebebi ise cek vizesi ile gelmis oldugumu beyan ettiler fakat cek vizem shengel vizesi idi vizeme iptal kasesi vurdular ve beni geri cevirdiler bana ankaraya gidip almanya vizesi almami soylediler fakat alman konsolosluguna basvurdum bana vize vermediler ben ekmegimi pasaportumdan cikaran bir insanim simdi ne yapacagimi sasirdim bana bu konuda yardim edecek biri varsa cok sevinirim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

IKINCI KEZ GELEN RET

Mesaj gönderen Physiker » Sal Kas 19, 2013 12:12 pm

Girisi Almanya dan degil de Cek Cumhuriyetinden yapacaktiniz, ordan Almanya ya serbest gecebilirdiniz. Bu durumda tekrar Cek Cumhuriyetine vize icin basvuru yapmanizi tavsiye ederim.
www.deutschstudent.com