Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanyada ekonomi okumak

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
abdulhakim

almanyada ekonomi okumak

Mesaj gönderen abdulhakim » Pzr Kas 10, 2013 7:10 pm

merhabalar..
sizce Almanyada ekonomi okumak karli midir?hangi universiteleri tavsiye edersiniz?yorumlariniz ya da tavsiyeleriniz nelerdir?

kadir12

almanyada ekonomi okumak

Mesaj gönderen kadir12 » Pzt Kas 11, 2013 12:03 am

Karli derken neyi kastettigini anlamadim. Eger harcadigim parayi cikarabilir miyim diyorsan bu sana bagli. Kimse sana `aa Almanyada ekonomi okumus al sana 10bin tl` demez. Zaten kardan kastettigin paraysa paradan once sana ne deger katacak onu arastir bence.

Frankfurt ekonominin Almanyadaki kalbi. Ama universitesi hakkinda bilgim yok.
Kolnde bir Alman arkadasimin okudugu iyi bir ozel okul bile var isletme ile ilgili. Adi Cologne Business School. Ayrica Koln Universitesinin de iyi oldugunu duydum ama arastirman gerekecek.

Almanca mi Ingilizce mi okumak istiyorsun, hedefin tam olarak nedir. Iyi belirlemen lazim. Hayat Almanyada cidden zordur.

Ama basarabilirsen tanistigim Turklerden de biliyorum cok iyi yerlere gelebilirsin(Almanyada). Ekonomi yada isletme bolumu ogrencisi degilim o yuzden yanlis bilgi vermek istemem. Hayatta basarilar.

izzy

almanyada ekonomi okumak

Mesaj gönderen izzy » Pzt Kas 11, 2013 12:12 am

Cok kârlidir, Almanya\'da ekonomik okuyarak % 100 lere varan kârlar elde edebilirsin. Hatta bu sekilde sulalesinin gecimini yuksek standartlarda saglayan insanlar var.

abdulhakim

almanyada ekonomi okumak

Mesaj gönderen abdulhakim » Çrş Kas 13, 2013 1:27 pm

[quote]kadir12 tarafindan yazilan metin:

Karli derken neyi kastettigini anlamadim. Eger harcadigim parayi cikarabilir miyim diyorsan bu sana bagli. Kimse sana `aa Almanyada ekonomi okumus al sana 10bin tl` demez. Zaten kardan kastettigin paraysa paradan once sana ne deger katacak onu arastir bence.

Kolnde bir Alman arkadasimin okudugu iyi bir ozel okul bile var isletme ile ilgili. Adi Cologne Business School. Ayrica Koln Universitesinin de iyi oldugunu duydum ama arastirman gerekecek.

Almanca mi Ingilizce mi okumak istiyorsun, hedefin tam olarak nedir. Iyi belirlemen lazim. Hayat Almanyada cidden zordur.

Ama basarabilirsen tanistigim Turklerden de biliyorum cok iyi yerlere gelebilirsin(Almanyada). Ekonomi yada isletme bolumu ogrencisi degilim o yuzden yanlis bilgi vermek istemem. Hayatta basarilar.[/quote]

okul zamaninda gecim problem degil..mezuniyetimdede direkt al sana 10bin tl diyen kimse olmayacak onuda biliyorum.paranin ne katacaginida gayet iyi biliyorum..

almanyadaki devlet okullari ozel okullardan daha prestijli yani bizdekinin tam tersi.bu acidan devlet universitesi istiyorum..evet koln universitesi ekonomi alaninda en iyi universitelerden biri...

almanca okumak istiyorum ben,yuksek lisansimida ingilizce yapmayi planliyorum.umarim herseyi basarabilirim.

paylastiginiz bilgiler icin cok tesekkurler.. :)

abdullah cansu

almanyada ekonomi okumak

Mesaj gönderen abdullah cansu » Çrş Kas 13, 2013 1:44 pm

koln,mannheim da bwl okuman icin ingilizcede bilmen gerekiyor cunku ingilizce olan derslerde var ,haberin olsun :)

izzy

almanyada ekonomi okumak

Mesaj gönderen izzy » Prş Kas 14, 2013 12:12 pm

Herkes ekonomi okuyor Almanya\'da. Turkiye\'nin isletme bolumu gibi. Buna da dikkat etmek lazim.

abdulhakim

almanyada ekonomi okumak

Mesaj gönderen abdulhakim » Prş Kas 14, 2013 6:32 pm

almanyada yasamayi dusunmuyorum isin acikcasi..ancak almanyada okumanin,almanca bilmenin,ingilizce bilmenin ve o tecrubeleri yasayan birinin buradaki normal bi universite bitirenden daha iyi pozisyonda oldugunu dusunuyorum..

abdullah cansu

almanyada ekonomi okumak

Mesaj gönderen abdullah cansu » Prş Kas 14, 2013 7:48 pm

sirf bu kafayla geliyorsan hemen okulu bitirip donecem diye isinin zor oldugunu dusunuyorum kardes

abdulhakim

almanyada ekonomi okumak

Mesaj gönderen abdulhakim » Prş Kas 14, 2013 9:47 pm

[quote]abdullah cansu tarafindan yazilan metin:

sirf bu kafayla geliyorsan hemen okulu bitirip donecem diye isinin zor oldugunu dusunuyorum kardes[/quote]

yookk hayiir yanlis anladiniz beni..asla okuyup donecem diye bi dusuncem olmadi.sadece okul sonrasi yapmak istediklerimi burada paylasmak istemedigimden yazmadim.ayrica onu \'almanyada herkes ekonomi okuyor\' diyen arkadasa yazdim.yani herkesin onu okumasi benim onu okumaktan vazgecmeme neden olmayacagini anlatmak istedim.

kadir12

almanyada ekonomi okumak

Mesaj gönderen kadir12 » Cmt Kas 16, 2013 2:19 pm

[quote]abdulhakim tarafindan yazilan metin:

[quote]kadir12 tarafindan yazilan metin:

Ama basarabilirsen tanistigim Turklerden de biliyorum cok iyi yerlere gelebilirsin(Almanyada). Ekonomi yada isletme bolumu ogrencisi degilim o yuzden yanlis bilgi vermek istemem. Hayatta basarilar.[/quote]

okul zamaninda gecim problem degil..mezuniyetimdede direkt al sana 10bin tl diyen kimse olmayacak onuda biliyorum.paranin ne katacaginida gayet iyi biliyorum..

almanyadaki devlet okullari ozel okullardan daha prestijli yani bizdekinin tam tersi.bu acidan devlet universitesi istiyorum..evet koln universitesi ekonomi alaninda en iyi universitelerden biri...

almanca okumak istiyorum ben,yuksek lisansimida ingilizce yapmayi planliyorum.umarim herseyi basarabilirim.

paylastiginiz bilgiler icin cok tesekkurler.. :)[/quote]

"almanyadaki devlet okullari ozel okullardan daha prestijli yani bizdekinin tam tersi.bu acidan devlet universitesi istiyorum"

yanlis bilgi sahibi olma arkadasim. Almanyada ozellikle ekonomi alaninda Koln Dusseldorf ve Frankfurtta iyi oldugu soylenen ozel universiteler var. Gerek isletme gerek mba egitiminde tercih ediliyorlar. Aynen Turkiyede oldugu gibi iyi okullardan iyi arastirmacilari transfer ediyorlar.

Ki Turkiyeye donmeyi dusundugunu yazmissin. Sen donanimli olduktan sonra kim neyin prestijine bakacak!
"hmm Koln universitesinden mezun degilsiniz yani cologne business school ha. koln universitesini cok iyi biliyoruz da, bu ozel okulun egitimine pek guvenemiyoruz." mu diyecekler!!

Bi alman firmasina girmiyorsan eger ben hangi universiteyi bitirip bitirmedigini soracaklarindan bile emin degilim. Amerikada okuyan birine hangi universiteden mezunsunuz diye sorulmuyor. amerikada okumus oluyor bu adam. sen de okulu bitirdiginde almanyada okumus olacaksin. olay bu.

Ozel universiteye para vermek istemeyebilirsin de kotulemene gerek yok o okullari. Muhim olan kendini ne kadar gelistirebildigindir. Gercek kar budur.

Hayatta basarilar!