Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Not ortalamasi /NC / Sartli kabul...

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
c_yildizz

Mesaj gönderen c_yildizz » Prş Eki 31, 2013 1:38 pm

Herkese merhaba arkadaslar. Marmara Universitesi Ekonometri son siniftayim. uzun suredir sitenizi takip ediyorum yeni kayit oldum. siteye de uye olan bir arkadasim Almanya\'da master konusunu kafama soktu, bende 1 ay oncesinde dil kursuna baslayip bu yola girdim.. :)
ancak bir takim sikintilarim var, bolumumun ciddi zorlugundan dolayi, ortalamam biraz dusuk, okul bitene kadar siksam maksimum 2,5 ortalama cikartabilirim. Kontenjansiz bolumler icin, yeterli bir ortalama olabilir mi? kafama en cok takilan konu bu.
Birde dil kursuna gidiyorum, subatta A2 bitecek, mezun olana kadar ise B1\'i bitirmis olacagim. Ardindan insallah sartli kabul icin basvurulara baslayacagim.
Dusundugum bolumler arasinda informatik, quantative economics, birde yonetim bilisim sistemleri var..
Sizce kabul durumum ne olabilir, nasil olabilir... bosuna kurek cekmek istemem.

abdullah cansu

Mesaj gönderen abdullah cansu » Cum Kas 01, 2013 1:09 am

informatik hemen hemen cogu unide nc siz yani not ortalamasina bakilmiyor diye biliyorum ve oyle durumlarda senin 2,5 un bi onemi yok(yine yanlisim varsa okuyanlar duzeltir ama sanmiyorum yanlis oldugunu)

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Kas 01, 2013 2:21 am

dusundugun bolumler master bolumleriyse 2,5 la yeterli olmayabilir.

informatik lisans bolumleri genelde NCsiz.

c_yildizz

Mesaj gönderen c_yildizz » Cum Kas 01, 2013 12:38 pm

cevaplariniz icin tesekkur ederim arkadaslar. Evet Master programi icin. Lisansim bu yil bitiyor. Yani master bolumlerinde NCsiz olanlar icin herhangi bir ortalama sarti aranmiyor. Humboldt Yonetim bilisim sistemlerine bakmistim, NCsiz idi. Yani burdan sartli kabul alip herhangi bir bolumden, DSH\'i verdikten sonra istedigim gibi kayit olabilir miyim?

Birde bir sorum daha olacak izniniz olursa, universiteden alinmis referans mektuplari basvurularda etkili oluyor mu?
Benim universitedeki hocam su anda Oxford\'da ogretim gorevlisi, bana seve seve referans verebilecegini soyledi. Oxford\'dan almis oldugum bir referans mektubu etkili olur mu?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Kas 01, 2013 2:15 pm

master basvurulari hakkinda pek bilgim yok ama sitede bazi arkadaslar danisman hocanin ayarlanmasi gibi bisey soyluyodu. eger oyle bi durum varsa mutlaka referans mektubu avantaj olur. oyle bi durum yoksa da referans mektubu olmasi artidir.

sartli kabul alarak almanyada dil egitimini tamamlayip sonrasinda okula basvuru yapabilirsin. bu asamada vize asamasinda bazen sorun cikabiliyo.

c_yildizz

Mesaj gönderen c_yildizz » Cum Kas 01, 2013 7:29 pm

Cok tesekkurler cevabiniz icin. :)