Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada Master Yapmak Icin Ne Gerekli

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
seva

Mesaj gönderen seva » Cum Eki 25, 2013 3:36 pm

merhaba arkadaslar,

ben dogma buyume almanyaliyim ve esimle bir yila yakin turkiyede yasadik daha sonra sartlar oyle yada boyle bizi almanyaya geri getirdi. Esim suan B1 tamamlamak uzere. Kendisi Turkiyede 4 yillik universite mezunu Isletme Bachelor.

Simdi burada master yapmasi icin gerekli sartlar nedir? B1 yeterli mi yoksa C1 mi yapmak zorunda?
Forumda aradim fakat herkes universite oncesi Kursa gidiyormus bunu tam anlayamadim. Yani bakiyorum biri Munihte Dil kursunda digeri Heidelbergte dil kursunda.
Neden boyle? Biz nasil hareket etmeliyiz? Simdiden tesekkur ederim

Seva

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Eki 25, 2013 4:19 pm

basvuracagi okula bagli olarak degisir hangi seviye almasi gerektigi. bazi okullar goethe sertifikasi kabul ederken bazilari kabul etmiyo. ama TestDaf ve DSH\'i tum okullar kabul ediyo diyebiliriz. DSH 2 almasi yeter de artar bile ama okulun basvuru yonergelerinden kontrol edin tekrar. DSH 2 C1 e denk gelir yaklasik.

esinin diplomasi almanya disindan oldugundan dil sartini yerine getirmesi gerekir. bu sarti yerine getirmeden de almanyada ne FH ne de universite kayit yapmaz. dil kursuna yonlendirir ya da hallet gel der.

vize sorunu yok zaten o konuya girmiyorum.

master bolumlerine basvuruda not ortalamasi da onemlidir. bunun yaninda basvuracagi bolum bazi alanlarda belirli bi kredi toplanmasini isteyebilir bu yuzden eksik kredilerini tamamlamak icin 1-2 semester lisanstan ders almasi gerekebilir.

hoca bulunmasi gerekiyo sanirim bir de ama o konuda pek bilgim yok.

dedigim gibi bunlari okulun ve basvuracagi bolumun sayfalarinda bulabilirsiniz.

kadir12

Mesaj gönderen kadir12 » Cmt Eki 26, 2013 12:11 am

isletme bolumlerinin bazilari egitim almanca olsa bile almanca dil yeterliligine ek olarak toefl yada ielts gibi ingilizce dil yeterliligini olcen sinavlardan da belli puanlar isteyebiliyor. o yuzden basvuru yapacaginiz okulun sartlarini iyice bir okumanizi tavsiye ederim.