Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

2,5 AY OLDU AMA HALA KABUL GELMEDI.LUTFEN YARDIM.

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
aliitaskinn

Mesaj gönderen aliitaskinn » Çrş Eki 23, 2013 11:55 am

JENA VE DRESDEN BILGISAYAR MUHENDISLIGINE BASVURU YAPMISTIM AMA BI TURLU KABUL GELMEDI. BU NORMAL MI? BENIM GIBI 2,5-3 AY BEKLEYIP KABUL ALAN VAR MI?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eki 23, 2013 1:12 pm

Basvuru yapilan doneme bagli. 15 temmuz dan sonra basvuru yaptiysan aralik-ocak ayina kadar bekleyebilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Sencer

Mesaj gönderen Sencer » Çrş Eki 23, 2013 2:05 pm

Basvuru yolladigin Unilerin International temsilciler bolumune mail at, misal ben 3 Universiteden kabul almama ragmen hala mektuplarin hicbiri elime ulasmadi, bu bizim PTT den kaynaklaniyor sanirim. Bu durumuda sans eseri unilere mail attiktan sonra ogrendim biz 23 eylulde gonderdik hala elinize ulasmadi mi gibi bir cevap attilar. Yani kisacasi kabul edilmis olup fakat hala mektuplar eline ulasmamis olabilir. Ayrica eger kabul edildiysen tekrar postalamalari yerine kabul mektubunu mail olarak gondermelerini iste ki isini garantiye almis olursun. Ben oyle yaptim. PPPP

aliitaskinn

Mesaj gönderen aliitaskinn » Çrş Eki 23, 2013 2:08 pm

5 Agustos\'ta basvuru yapmistim. Peki gec kalmasi dezavantaj mi? Kabulu neye gore veriyolar bi bilginiz var mi?

aliitaskinn

Mesaj gönderen aliitaskinn » Çrş Eki 23, 2013 2:10 pm

[quote]Sencer tarafindan yazilan metin:

Basvuru yolladigin Unilerin International temsilciler bolumune mail at, misal ben 3 Universiteden kabul almama ragmen hala mektuplarin hicbiri elime ulasmadi, bu bizim PTT den kaynaklaniyor sanirim. Bu durumuda sans eseri unilere mail attiktan sonra ogrendim biz 23 eylulde gonderdik hala elinize ulasmadi mi gibi bir cevap attilar. Yani kisacasi kabul edilmis olup fakat hala mektuplar eline ulasmamis olabilir. Ayrica eger kabul edildiysen tekrar postalamalari yerine kabul mektubunu mail olarak gondermelerini iste ki isini garantiye almis olursun. Ben oyle yaptim. PPPP[/quote]

Almanca mi atacam maili

Sencer

Mesaj gönderen Sencer » Çrş Eki 23, 2013 2:15 pm

[quote]aliitaskinn tarafindan yazilan metin:

Basvuru yolladigin Unilerin International temsilciler bolumune mail at, misal ben 3 Universiteden kabul almama ragmen hala mektuplarin hicbiri elime ulasmadi, bu bizim PTT den kaynaklaniyor sanirim. Bu durumuda sans eseri unilere mail attiktan sonra ogrendim biz 23 eylulde gonderdik hala elinize ulasmadi mi gibi bir cevap attilar. Yani kisacasi kabul edilmis olup fakat hala mektuplar eline ulasmamis olabilir. Ayrica eger kabul edildiysen tekrar postalamalari yerine kabul mektubunu mail olarak gondermelerini iste ki isini garantiye almis olursun. Ben oyle yaptim. PPPP[/quote]

Almanca mi atacam maili[/quote]

Yok illaki Almanca atmana gerek yok, Ingilizce de olabilir. Durumu kisaca ozetle yeterli iste 5 Agustosta universitenize basvuru yapmistim. Acceptance Letter hala gelmedi gibi bir mesaj sonuna da adin soyadin TR adresini yaz alt alta gonder.

Sencer

Mesaj gönderen Sencer » Çrş Eki 23, 2013 2:21 pm

Ayrica 5 agustosta basvurman bir sey farkettirmez, ben bahsettigim 3 uniye 15 agustosta basvurmustum ve 15 eylulden itibaren hepsinden cevap geldi. Yalniz bu durum unilerin kendi basvuru tarihlerine bagli, senin basvurdugun universitelerin kabul tarihlerine dikkat etmeni oneririm, eger o periyodu yakaladiysan buyuk ihtimal bugune kadar isleme almis olmalari lazim basvurunu.

aliitaskinn

Mesaj gönderen aliitaskinn » Çrş Eki 23, 2013 2:23 pm

Tamam cok tesekkur ederim.

aliitaskinn

Mesaj gönderen aliitaskinn » Çrş Eki 23, 2013 2:25 pm

Hangi unilere basvurmustun. Jena veya dresden var mi aralarinda.

Sencer

Mesaj gönderen Sencer » Çrş Eki 23, 2013 2:31 pm

Yok ikiside yok Duisburg-Essen, Clausthal ve Paderborn benim basvurduklarim.

mrt

Mesaj gönderen mrt » Çrş Eki 23, 2013 2:48 pm

Yok ikiside yok Duisburg-Essen, Clausthal ve Paderborn benim basvurduklarim.[/quote]
merhba duisburg ve paderborn belge olarak ne istedi soyleyebilir misin ikiside ayni belgeleri mi istiyorlar basvuru formu diploma transkript ve osym belgesi disinda bisey istiyorlar mi? tsk

Sencer

Mesaj gönderen Sencer » Prş Eki 24, 2013 12:28 am

[quote]mrt tarafindan yazilan metin:

Yok ikiside yok Duisburg-Essen, Clausthal ve Paderborn benim basvurduklarim.[/quote]
merhba duisburg ve paderborn belge olarak ne istedi soyleyebilir misin ikiside ayni belgeleri mi istiyorlar basvuru formu diploma transkript ve osym belgesi disinda bisey istiyorlar mi? tsk[/quote]

Her Universitenin kendine gore sartlari olabilir veya zaman zaman degisebilir guncel bilgilere uni\'nin sitesinden ulasirsan daha tutarli olur, onun haricinde ben onlarin yani sira bircok belge gonderdim, ozgecmis uni motivasyon yazisi veya neden almanya da o universitede okumak istedigim ile ilgili yazi.Diploma tercumesi, transkirpt tercumesi, OSYM Tercih sonuc belgesi ve tercumesi. Onun haricinde belgeleri postalamadan once basvuravagin uni ye mail atip ayrintili listeyi istersen. Onlar en gec 1 hafta icinde sana donecektir ki isini garantiye almis olup kontrolden sonra belgelerini postalarsin. PPPP

elaaa

Mesaj gönderen elaaa » Pzr Kas 17, 2013 7:59 pm

Umarim kabullerin gelmistir.Ben de Jena Universitesine basvuruda bulundum 1 hafta once geldi kabul belgem.

aliitaskinn

Mesaj gönderen aliitaskinn » Pzr Kas 17, 2013 10:56 pm

Evet 3 hafta once geldi bana da :) hangi bolume basvurdun sen?

elaaa

Mesaj gönderen elaaa » Pzr Kas 17, 2013 11:09 pm

FSU dan tip kabulu geldi :)