Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

saglik sigortasi icin isbanktaki hesap yeter mi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
erde6

Mesaj gönderen erde6 » Sal Eki 08, 2013 11:53 pm

arkadaslar benim vize de cikti sonunda, 3 hafta surdu.
sorum su: simdi oraya gidince yapacagimiz sigortaya, banka adresi verip otomatik cekin diyoruz ya, bunun icin isbanktaki bloke hesabimiz yeterli oluyor mu yoksa mutlaka deutsche bank veya baska bir banka mi gerekiyor?
gider gitmez baska bir bankadan hesap mi actirmak lazim?

Melphis

Mesaj gönderen Melphis » Çrş Eki 09, 2013 4:41 am

Yeterlidir

oztrkddm

Mesaj gönderen oztrkddm » Cmt Eki 12, 2013 3:22 pm

erde6 merhaba hangi sigortada yaptirdin? Vizede bir sigorta kaydi gostermek zorundayiz degil mi?

erde6

Mesaj gönderen erde6 » Cmt Eki 12, 2013 10:28 pm

henuz yaptirmadim ama isbank kreuzberg subesinden Devrim Bey bana yardimci olduc Bloke hesap in yaninda + ek hesap acti ve her ay bloke hesabimdaki parayi ek hesaba aktarma talimati verdi.
Elimde yeni hesabimin bilgileri var, henuz kalacagim yere gitmedim, gidince bir sigorta sirketyle anlasip, bilgileri verip, her ay duzenli olarak alt hesabimdan cekmelerini istiycem.
Bu arada vize basvurusunda istenen sigorta seyahat saglik sigortasi, almanyada yaptiracagin sigorta degil. seyahat saglik sigortasini turkiyeden yaptiriyorsun, sonra buraya gelince burdan ozel bir sigortayla anlasiyorsun.
ilerleyen gunlerde haber veririm daha detayli olarak.

oztrkddm

Mesaj gönderen oztrkddm » Cmt Eki 12, 2013 10:30 pm

seyahat saglik sigortasini turkiyeden kac aylik yaptirmak zorundayiz peki? saol evet gercekten bilgilerine ihtiyacim var benimde yaklasiyor randevum bu islere baslayacagim bloke hesap vs. :)

erde6

Mesaj gönderen erde6 » Cmt Eki 12, 2013 10:50 pm

hmm valla o kismi ben de tam bilmiyorum cunku ben sanki schengene basvurucakmisim gibi dusunup 3 aylik yaptirdim, ama gerekenler belgesine bakarsan, sanirim soyle yaziyordu " almanyada saglik sigortasi yaptirana kadar gecerli olmali". yanlis da biliyor olabilirm gene bi check et. yani 1 2 aylik olsa yeter bence, belki ben enayilik yapmis olabilirim. :)

oztrkddm

Mesaj gönderen oztrkddm » Cmt Eki 12, 2013 10:53 pm

cok saol bunu soylemen iyi oldu bende dusunuyordum oralarda nasil yapacagiz sigortayida burda gosterecegiz diye :) ileriki gelismlerinden haber edersen cok sevinirim gercekten.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Eki 13, 2013 5:31 am

seyahat saglik sigortasi almanyada saglik sigortasi yaptirincaya kadar gecerli olacak sigortadir. yani vize gorusmesine girdigin anda yaptirmak zorunda degilsin. mesela ben vize gorusmesine girdigim gunden 1 ay sonrasinda baslayacak sekilde yaptirmistim. ama yaptirmasan da olur. vizen olumlu sonuclanip vizeni alicagin zaman senden istenir zaten. o zaman o dertle ugrasmak istemezsen 1 ay sonrasindan baslatacak sekilde yaptirabilirsin. zaten genelde ortalama 20-30 arasinda sonuclaniyo vize basvurulari