Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 14 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
prometheus

Mesaj gönderen prometheus » Pzr Eyl 29, 2013 9:21 am

Bilet alma hocam, sonuc gelinceye kadar hicbir sey belli olmaz.

Vaselin

Mesaj gönderen Vaselin » Pzr Eyl 29, 2013 1:34 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

bu dedigim sureler yabancilar subesi tarafindan uzatilabilir. yani illaki o surede cevaplanicak ve vizeyi alicaksin diye bisey yok. ben kendim hizlanmasi icin baya ugrasarak 54 gunde mi ne aldim ogrenci vizesini[/quote]

Kendi deneyimime bakarak soyluyorum: Yabancilar subesi calisma vizesi prosedurune dahil olmuyor. Yani Bernkastel yabancilar subesindeki bayanin bana attigi mail oyle soyluyor:

Sehr geehrte Frau Yildiz,

im Bezug auf die Arbeitserlaubnis und Erteilung Ihres Visums fur Ihren Aufenthalt in Deutschland ist die Auslaenderbehorde nicht zu beteiligen.

Beni ZAV\'a yonlendiren de onlardi zaten.

Benim kisa sayilacak bir surede almamin sebebi Almanya\'da bir muhattap bulabilmis olmam. Eger ben de sadece beklemekle yetinseydim evraklarimin eksik gonderildigi farkedilmeyecekti ve muhtemelen daha cok bekleyecektim.

Tesekkurler hayirli olsun dileklerin icin

mgmgmg

Mesaj gönderen mgmgmg » Pzr Eyl 29, 2013 6:31 pm

merhaba arkadaslar,

4 eylul de vize gorusmem vardi. fakat eksik evrak nedeniyle islemlerim bloke hesabi konsolosluga ilettigim gun basladi yani 23 eylul. hayirlisiyla vizemi 27\'sinde aldim. pazartesi yabancilar subesini aradi arkadasim almanyadan, belgeleri verdikten 3 saat sonra, fax ile onlara belgelerimin ulastigini ogrendim. 4 gun sonra persembe gunu ise ups cat kapi geldi, oncesinde mesaj falan yok, ve pasaportumu aldim vize ile birlikte. darisi bekleyenlerin basina. bu kadar hizli olmasini hic ama hic beklemiyordum.

lordin

Mesaj gönderen lordin » Pzr Eyl 29, 2013 7:31 pm

hayirli olsun mgmgmg. Sanirim sen burslu olarak basvuru yapmistin ilk olarak. Nasil oldu, bursunu tumden cekip bloke hesaba mi yatirdin?

mgmgmg

Mesaj gönderen mgmgmg » Pzt Eyl 30, 2013 12:04 am

tesekkurler lordin.

en bastan anlatayim arkadaslarin isini gorur umarim.
Simdi ben 2 nolu odada 4 eylul sabahi randevuya girdim. 2 yillik ayda 700 euro bursum vardi, geri odemeli ve calisma sartli. ayrica babamdan ve abimden toplam 860 euroluk taahhut aldim. ekstra olarak bana burs veren sirketin yillik cirosunu gosteren ciktilar ve bursumu onaylayan kisinin imza yetkisini gosteren imza sirkuleri aldim, ki imzayi atan genel mudurdu.

Gorusme super basladi, turkce konustuk. artik bir muddet sonra vizemi 1 haftaya mi yoksa iki haftaya mi alirim bunu konusuyorduk bayanla, o kadar emindik yani burs sozlesmesi ve bursiyer belgesi ile vizeyi alacagima ekstra olarak taahhut de var abi ve babadan. ardindan ben parmak izi verdim ve kadin 1 saniye geliyorum dedi. geldikten sonra maalesef mudurum bunlari kabul etmiyor bursun almadanyadan olmasi gerekir dedi. kadin bana hak verdi, belgelerin saglam ve turkiyede baglayiciligi var dedi fakat mudurum kabul etmiyor bu sekilde red yersin dedi. bursunun pesin al dedi. bende bursumu pesin almam mumkun degil dedim bana direk red verin bu is burada bitsin gibi kibarca konustum. kadin hayir bir sansini dene dedi ve zorla eksik belge kagidi verdi sagolsun.4 eylul den 23 eylul e kadar bursumu pesin almanaya calistim. tahmin edersiniz ki 8000 euroyu bana vermediler. ardindan kredi cektik bizde ve bloke hesabi oyle hallettik. 23\'u pazaretesi gunu konsolosluga is bankasi bloke kanitlarini biraktim. ayni gun almanyadan bir arkadasim fax ile belgelerin onlarin ellerinde oldugunu arayip teyit etti.

25\'inde ise ekstra olarak tanidik birinden almanya davetiye belgesi de aldik yabancilar subesinden 25 euro ile. ben bunu 26\'sinda taratip yolladim. ve vizem 27 sinde elimde oldu. durum su ki vize verilis tarihi 26\'si yani buyuk ihtimalle davetiye yi hic umursamadilar bile ve ben onu sadece almis oldum.

bloke hesap ile almis oldum yani, bursumu pek umursadiklarini zannetmiyorum. ekstra olarak ingilizce bir mektup yazdim ve gonderdim 23\'unde lutfen acelem var diyerekten tum durumu acikladim, 4unde basvurdugumu buna gore plan yaptigimi ama burs belgemde sorun oldugunu falan.

diyeceklerim bu kadar, ozel sorusu olan is bankasi, burs belgeleri veya vize mulakati ile ilgili bu baslik altinda bana soru sorabilirsiniz. yardimci olmaktan mutluluk duyarim.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Eyl 30, 2013 1:39 am

mgmgmg, hayirli olsun.

garantor belgesi ve bloke hesabi beraber vermissin ve yazdiklarinda garantor belgesinin ise yaramadigini ya da dikkate alinmadigini belirten bi durum gorunmuyo.

garantor belgesi dusundugunden daha cok isine yarayacak tam tersine. almanyaya geldiginde oturum alicaksin ama 8000euro 1 senelik miktardir bu durumda 1 senelik verilir oturum. garantor belgesinde 2 senelik olur genelde. ornegin ben garantor belgesiyle ilk seferde 2 senelik oturum aldim.

bir de zaten turkiyeden aldigin bursun belgeleri senin vizeni garantilemis . bu durumda bloke hesap actirmadan sadece garantor belgesiyle basvurmus olsan bence yine de alirdin zaten vizeyi.

GK

Mesaj gönderen GK » Pzt Eyl 30, 2013 2:36 am

mgmgmg hayir olsun sana tavsiyem welly nin de yazdigi gibi buraya geldiginde garantor belgesiyle oturumunu uzat,cunku o belgeyi gordukleri an para konusunu acmiyorlar basin agrimaz en azindan,yani yillardir bende bu sekilde oluyor :)

Mehmetemin123

Mesaj gönderen Mehmetemin123 » Sal Eki 08, 2013 12:37 pm

Beklemekten sikildim 2. haftaya girdimmm 31 ekimde hazirlik kursu basliyor ne yapmam gerek?

HH Hamburgerin

Mesaj gönderen HH Hamburgerin » Sal Eki 08, 2013 2:02 pm

Merhaba,
benim yesil pasaportum var. Almanya\'da dil kursuna kayit oldum 10 haftalik. Vize almadim 3 ay zamanim var diye. Almanya\'ya giriste pasaport kontrol gorevlileri sorun cikartir mi neden 10 hafta kalacaksin diye? Sorarlarsa dil kursuna gidecegimi soylemeli miyim?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Eki 08, 2013 2:59 pm

giriste sorun yasamazsin ama 90 gunu gectigin anda cikis yaparken cok sorun yasarsin. belki giriste neden geldin falan diyebilirler. gezmeye geldim deyip gecersin. pek sorun cikmaz yani. istersen dil kursuna gidicem de onlari ilgilendiren bisey degil o. dil kursuna gidicem dersen nerde belgen var mi falan derler belki. en kolayi gezicem de gec.

Melphis

Mesaj gönderen Melphis » Sal Eki 08, 2013 3:39 pm

Aynen, bence de yesille girersen, sakin soyleme kursa gidecegini. Ogrenci vizesi sorabilirler cunku yoksa. Sadece gec, vize kontrolunde sormazlar bile ne icin geldigini. Daha once ben de yesil pasaportla turist olarak girmistim. Ayrica unutmadan ekleyim. Yesil pasaportla Almanya\'da son 6 ayda 3 ay bulunabiliyorsun. Yani cik gir yapmak falan isine yaramiyor. Ancak sen zaten 10 hafta gidecekmissin yani sorun olmaz sanirim

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Sal Eki 08, 2013 6:23 pm

20 Agustos\'ta yaptigim vize gorusmesinden hala bir sonuc yok. 3 hafta once ulasmistim konsoloslugun vize bolumune kagitlarin hala islemde diyerek numarami aldilar biz seni arayacagiz deyip kapattilar telefonu. 2 haftadir her gun ariyorum mesgul calmasa bile kimse cikmiyor telefona bunlar bilerek mi acmiyor anlamadim

simsek

Mesaj gönderen simsek » Prş Eki 10, 2013 1:46 pm

arkadaslar merhaba, 17 eylulde istabul alman konsolugunda saat 07.45\'te gorusmeye gittim. 3 numarali odaya girdim orta yasli bir alman memurla gorustum, gayet kibardi ve gorusmemde iyi gecti 40 dk kadar gorusmede kaldim. ama toplasan 5 dakikasinda konustuk bana kalicagim adresi sordu bu arada garantorle basvurmustum garantorum enistemdi. almanca seviyemi sordu, ailemle ilgili 1-2 soru sordu, sorulari kisa ve net cevapladim ama tuhaf bir sey oldu gorusme sirasinda butun memurlar gorustukleri kisileri birakti, tabi bende dahildim bunlara, ve bir odaya girerek 10 dklik bir toplanti yaptilar anlamadim tabi ne hakkinda oldugunu herneyse kadin dondukten sonra biseyler daha yazdi bilgisayara ve gorusmemiz sonlanmistir gidebilirsiniz dedi. bende gorusmenin nasil gectigini herhangi bir sorun olup olmadigini sordum oda burda bir sorun yok kagitlarini almanyaya gondericez karari onlar vericek dedi tesekkur ettim ve gorusmemiz boyle bitti.
bugun sabah telefonum caldi arayanlar konsolusluktandi ve beni bu ayin 22 sinde tekrardan cagirdilar sebebini sordugumda bilmiyorum ama bir kac sorumuz olucak dediler acaba basina buna benzer bisey gelen oldumu arkadaslar sizce neden cagirdilar bilgisi olan varmi. tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Eki 10, 2013 1:54 pm

benim onceki uzun sureli vize gorusmemde olmustu. mektupla cagirmislar tabi ben zekai vizeyi verdiler diye sevine sevine gittim. sonra vize alanlardan ayirdilar beni ve giseye aldilar. basladilar sorulari yerlestirmeye, soruyo cevapliyorum bilgisayara giriyodu. tabi hem kucuk olmanin verdigi toyluktan hem de hazirliksiz oldugumdan duzgun cevap vermeyi gectim cevap bile veremedim bazi seylere ve sonra eve reddi yolladilar tabi.

verdigin belgeleri incelerken bazi sorulara cevap bulamamis bi memur cevap almak istemis olabilir. verdigin belgeleri gozden gecir. onlarin gozunden celiskili ya da eksi gibi duran yerleri en azindan bi tekrar et, cevaplar ver kendi kendine. hazirlikli ol yani. belki tek bi soru sorcaklar gecicekler kim bilir. ama hazirlikli olmakta fayda var.

simsek

Mesaj gönderen simsek » Prş Eki 10, 2013 2:05 pm

istek belgesinde dogum yerim yanlis yazilmisti memur bisey demeyince bende soylemedim ve memur dil okulunuz ne kadar surecek dediginde birden cevap veremedim 8 ay deyiverdim, almanyada ablamin yaninda kalicam bide hamburg universitesinden sartli kabul aldim ama dil kursum munihte valla aklima gelen seyler bunlar olursa sorulari buyuk ihtimal burdan olur.

aiaks

Mesaj gönderen aiaks » Cum Eki 18, 2013 4:09 am

[quote]simsek tarafindan yazilan metin:

istek belgesinde dogum yerim yanlis yazilmisti memur bisey demeyince bende soylemedim ve memur dil okulunuz ne kadar surecek dediginde birden cevap veremedim 8 ay deyiverdim, almanyada ablamin yaninda kalicam bide hamburg universitesinden sartli kabul aldim ama dil kursum munihte valla aklima gelen seyler bunlar olursa sorulari buyuk ihtimal burdan olur.[/quote]
Bana da aynisi oldu ilk gorusmeye gittim kadin yuzeysel sorular sordu belgelere ole goz ucuyla bi bakti sonra, "Biz belgelerini ALmanya\'ya gondericez onlarda inceliycek" dedi. Aradan 5-6 hafta gecti bana kargoyla kagit geldi ayni size gelen gibi gorusmeye cagirdilar asil gorusme o zaman oldu bi bayan ve yaninda mudurumuz dedigi bi bey vardi kadin bi nevi tercumanlik yapti.
Bu gorusmede Almanya\'daki yabancilar subesi bunlara sorular gondermis onlarin hepsini bana sordular.
--Almanya\'da nerede kalacagim
--Hangi bolumu okuyacagim
--Okuyacagim bolum hakkinda ne bildigim bolumun dersleri, bolumu bitirip bitiremeycegim--
--Burdaki universitem, kacinci somestirdayim,notlarim
--Almanyadaki universitenin suresi
--Gecimimi nasil saglayacagim
--Bana garantor olan kisi, isi, nerde yasadigi
Suanda aklima gelenler bunlar. Sana tavsiyem hem burasi hemde ordaki universite ve bolum hakkinda herseyi ogrenmen.
Umarim yardimci olmusumdur.. Herkese bol sans.

Mehmetemin123

Mesaj gönderen Mehmetemin123 » Pzr Eki 27, 2013 12:41 am

Veee sonundaaaa vizeyii aldimmm herkese tesekkur ederim sanirim bu siteyi iyice arastiripda daha vize alamicak insan yoktur herkese tesekkur ederimm :) geliyorummmm almanya :)

lordin

Mesaj gönderen lordin » Pzr Eki 27, 2013 12:38 pm

Tebrikler Mehmetemin123, kac gun surdu cevabin gelmesi?

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzr Eki 27, 2013 2:01 pm

[quote]Mehmetemin123 tarafindan yazilan metin:

Veee sonundaaaa vizeyii aldimmm herkese tesekkur ederim sanirim bu siteyi iyice arastiripda daha vize alamicak insan yoktur herkese tesekkur ederimm :) geliyorummmm almanya :)[/quote]

hayirli olsun :) darisi basimiza diyelim, Ben de 18 ekim de vize gorusmesine girdim. Her hangibir sorun cikmadi bakalim ne kadar bekleyecegiz

Mehmetemin123

Mesaj gönderen Mehmetemin123 » Pzt Eki 28, 2013 2:03 am

saolun beyler darisi basiniza ins alirsiniz . 21. gunde geldi vizem

Kilitli