Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Heidelberg\'te 1 Aylik Dil Kursu ve Pasaport

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
ozumano

Mesaj gönderen ozumano » Çrş Tem 17, 2013 12:09 am

Oncelikle herkese merhabalar, sadece Eylul ayinin tamamini kapsayacak yogunlastirilmis ve suresi kisa (25 gunluk) bir dil kursu icin Heidelberg\'teki ozel bir kursa kayit yaptirdim. Ancak vizeyle ilgili aklimda supheler var, universite 3.siniftayim, yesil pasaportum var ancak Izmir Idata\'ya belge teyidi icin telefon actigimizda yesil pasaportun gecerlilik alaninin turistik amacla sinirli oldugunu ve orada bir dil kursuna gitmek icin de vize alinmasi gerektigini soylediler.

Schengen ulkelerinde 90 gune kadar kalma hakkinin verildigini biliyorum ama dil kursu neticede kulturel bir etkinlik sayilir. Normalde hazirligimi 90 gun kuralina gore yapmistim, eger pasaport farketmeksizin 3 aydan kisa veya uzun bir dil kursu icin vize almak gerekli ve kesin ise daha fazla vakit kaybetmeden islemlere baslamak istiyorum. 25 gunden daha fazla zaten kalamam cunku okudugum universite o tarihlerde baslamis olacak. Yine de acaba 3 aydan kisa bir sure icin dil kursuna giden veya ayni prosedurlerden gecmis arkadaslarimiz varsa beni aydinlatmalari mumkun mudur?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Tem 17, 2013 12:27 am

yesil pasaportun var bin git.Giriste neden geldigini sorabilirler belki , ziyarete geldim dersin.Hic bir sikinti olacagini sanmiyorum.Ogrenci olmayip halen yesil pasaportla seyehat edenler var.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Tem 17, 2013 2:43 am

iDATA nin bi halt bilmeyen bi gorevlisinden kaynakli bi durum bu. 25 gunluk dil kursu icin D tipi vize duzenlemez hic bi alman konsoloslugu. pasaportunun gecerlilik suresiyle ilgili sorunun yoksa al ucak biletini atla git almanyaya. ne amacla geldigini sorarlar belki turistik de gitsin. sormalari zaten gereksiz. yesil pasaportla gidip 3aydan az sureli dil kursuna gitmen senin vize almani gerektirmiyo.

HH Hamburgerin

Mesaj gönderen HH Hamburgerin » Sal Eki 08, 2013 2:04 pm

Merhaba,
benim yesil pasaportum var. Almanya\'da dil kursuna kayit oldum 10 haftalik. Vize almadim 3 ay zamanim var diye. Almanya\'ya giriste pasaport kontrol gorevlileri sorun cikartir mi neden 10 hafta kalacaksin diye? Sorarlarsa dil kursuna gidecegimi soylemeli miyim?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eki 09, 2013 5:31 pm

10hafta<3 ay(12 hafta).
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com