Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ders programi olusturmak (Semester 1)

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
DoganGulden

Mesaj gönderen DoganGulden » Cum Eki 04, 2013 5:14 pm

Merhaba arkadaslar! Universiteye haftaya basliyorum Duisburg Essen. Ve internette dersleri aldim ancak ust uste gelen seyler oldu. Bunlari nasil ayarlamam gerekiyor. Bide ilk haftadan butun Vorlesung lara girmem gerekiyor mu ? Yoksa sadece Einfuhrung lara mi giriyim ? Onun disinda bildiginiz bir etkinlik varmi tanitim icin ? Tesekkur ederim.

GK

Mesaj gönderen GK » Cum Eki 04, 2013 6:20 pm

simdi einfuhrunglara gidiyimmi derken bazi derslerin isimleri oyle baslar mesela einfuhrung in die bwl vs. bunlar zaten derstir gidip gitmemek sana kalmistir ama einfuhrungswoche olur okullarda baslamadan 1 hafta once buna gidersen nasil ders seccegini sana anlatirlar ust uste gelen dersler ayni saatlerde olan derslerindir buyuk ihtimal onlarinda farkli gunde olani varsa onu sec simdi ayni bilgisayarda olsak gosterebilirdim sana ama dedigim gibi einfuhrugswoche ye katilirsan ki bu 2 3 gun surer genelde burda tum okulu ve neyin nasil oldugunu anlatirlar sana.ek olarak ilk hafta butun vorlesunglara 10 dakikada olsa katilmani tavsiye ederim neden dersen hocalar haftalik veya genel olarak butun donemlik isleyecegi dersi yani skript i pdf olarak internete koyar ve ilk ders bunlari acabilmen icin gereken sifreyi dersin basinda verir.

bu arada ufak bir tavsiye veriyim sana,okulda yuksek semester olan turk gordunmu hemen yazil ben kacinci donemdeyim daha ilk donemden 2 dersmi ne aldim bu donem geri kalanini alicam onemli olan ilk donemden ders almak degil 5. donemdende alabilrisin yeterki ilk 2 donem yani isinma turlarinda gecebilcegin dersleri almaya calis ve ole 6 7 ders yazabilirim tribine girme husranla karsilasabilirsin,umarim anlatabilmisimdir basarilar.

DoganGulden

Mesaj gönderen DoganGulden » Cum Eki 04, 2013 6:50 pm

GK

Mesaj gönderen GK » Cum Eki 04, 2013 8:16 pm

dogan,
stundenplan da sol ustte tarih secebiliyosun bu ilk hafta icin sanirim ve ilk hafta genelde ders olmaz ilk donemler icin tanitim haftasi yapilir bizde ole ayni sekilde bendede cikiyordu bunlar benim unide lsf sisteminde calistigi icin yani ilk hafta sadece o einfuhrungsveranstaltung lar olur digerleri olmaz mesela stundenplanda 21.10.2013 den basliyan haftayi secersen einfuhrungsveranstaltunglar gitmis olur ve normal yaptigin plan ortaya cikar.

bu normalde olmasi gereken yani bizde gerceklesen durumdan yola cikarak yuruttugum bir tahmin,dediklerimi yaparsan eger stundenplanda 21 inden sonra ders karisiklik olmassa rahat ol eger varsa yetkili bi abi bakiversin durumuna :)

DoganGulden

Mesaj gönderen DoganGulden » Cum Eki 04, 2013 10:31 pm

Tesekkur ederim :)