Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

bugun vize gorusmem vardi lutfen yorum yapin bisi anlamadim

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Mehmetemin123

Mesaj gönderen Mehmetemin123 » Çrş Eki 02, 2013 10:56 pm

benden parmak izi alma sebebini bile anlamadim ? sadece neden burda okulu bitirmiyosun dedi ve ailemin nerde yasadigini son olarak almanca durumumu sordu ? ozellikle parmak izi mevzusuna aciklik lutfen ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Eki 03, 2013 2:39 am

genel olarak herkesten aliniyo parmak izi. zamaninda schengen vizesi alirken benden de aldilar. daha sonraki vize gorusmelerinde alinip alinmadigini sordular. fazla takilacak bisey yok. okulu bitirmeme ve ailenin yasadigi yer sorulari standart zaten

Mehmetemin123

Mesaj gönderen Mehmetemin123 » Cum Eki 04, 2013 6:28 pm

sence olumlu mu degil mi ? sonra yabanci poliste onaylancak dedi ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Eki 04, 2013 6:43 pm

olumu olumsuz diyemem ben. basvurunu almislar ve incelenecek, degerlendirilip bi sonuca baglanicak. evet yabancilar subesine gonderiyo konsolosluk zaten.

hayuha

Mesaj gönderen hayuha » Cum Eki 04, 2013 9:40 pm

welly75 benim evraki ona bakarsan yabancilar subesine gondermemisler aradim mesela benim adima evrak felan gelmemis dedilerdi.bile adamlar kendi kendilerinin insiyatifi ile red veriyorlar..

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Eki 04, 2013 9:51 pm

direk yabancilar subesine gonderilecek demedim.

konsolosluk basvuruyu alir, inceler, yabancilar subesine gonderir, yabancilar subesinden gorus ve onay alirlar, olumlu sonuc cikarsa konsolosluk vizeyi basar.

konsoloslugun basvuruyu kabul etmesi genel olarak sartlar uyuyo demektir, ama incelenmeden basvurunun yabancilar subesine gonderilecegi anlamina gelmez. gisedeki gorevli sana soru sorar, soylediklerini yazar, fotokopiyi orijinalleriyle karsilastirir, sonra basvuru arkada bi ustleri tarafindan incelenir. bu incelemeden gecerse yabancilar subesine gider.

hayuha

Mesaj gönderen hayuha » Cum Eki 04, 2013 9:56 pm

eee demek oluyor ki burda kilit nokta konsolosluk amirinin ta kendisi onun onyai ile yabancilar subesine gonderiyor.bu arada tam 1 ay oldu benim itiraza cevab gelmedi haftaya arasam mi welly75 ?

MERAM

Mesaj gönderen MERAM » Cum Eki 04, 2013 10:46 pm

selam kardes
ben almanyadayim suanda bir sefer red aldim ve o konsolosluk ozellikle ankaradaki iskence vermemek icin herseyi yapiyolar 0 eksik belge 0 eksik konusma yapacaksin aile ile ilgili sorulari genelde paraya ihtiyacin varmi oraya calismak icinmi gidiyosun diye filan soruyor
parmak izi her devlet isinde vardir ona takilma bide 0 almanca genelde dez avantaj oluyor ben a 2 belgesi b1 ders gordugume dair belgede goturmustum goetheden 2inci basvurumda kabul almistim

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Eki 05, 2013 2:05 am

kilit nokta orasi demeyelim, ret iki taraftan da gelebilir.

vala itiraz konularina pek hakim degilim ama itiraza cevap alan arkadaslarin bazilari 2 aya kadar bekledi yanlis hatirlamiyosam. istersen arayip sorabilirsin tabi.

oztrkddm

Mesaj gönderen oztrkddm » Cmt Eki 05, 2013 9:48 pm

Merhabalar benimde vizeyle ilgili birkac sorum olacak cevaplayabilirseniz sevinirim.
1)Pasaportu 1 yillik almistim . 20 haziran 2013-te. Surenin dolmasina 8 ay kadar bir sure var. Sizce yeni pasaport cikartmaliyim? Yoksa Almanyada da cikartabilirsin gibi birsey duydum bu dogrumu?
2)Basvuruda sundugum motivasyon mektubunu vize de sunsam bir sikinti olur mu?
Tesekkurler simdiden cevaplarniz icin.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Eki 05, 2013 9:53 pm

basvuruda en az 1 senelik pasaport istiyolar. ama bunun icin tolerans gosterip gostermiceklerini bilemem. forumda bi arkadasimiz daha bunu sormustu onceden ama son durum ne oldu bilmiyorum.

pasaportunu almanyaya geldikten sonra her daim her halukarda yenisini cikartabilirsin.

oztrkddm

Mesaj gönderen oztrkddm » Pzt Eki 07, 2013 10:22 pm

Peki bu durum hakkinda Idata\'dan bilgi alabilir miyim sizce?

ynsylmz

Mesaj gönderen ynsylmz » Pzt Eki 07, 2013 11:39 pm

[quote]oztrkddm tarafindan yazilan metin:

Merhabalar benimde vizeyle ilgili birkac sorum olacak cevaplayabilirseniz sevinirim.
1)Pasaportu 1 yillik almistim . 20 haziran 2013-te. Surenin dolmasina 8 ay kadar bir sure var. Sizce yeni pasaport cikartmaliyim? Yoksa Almanyada da cikartabilirsin gibi birsey duydum bu dogrumu?
2)Basvuruda sundugum motivasyon mektubunu vize de sunsam bir sikinti olur mu?
Tesekkurler simdiden cevaplarniz icin.[/quote]

evet forumda daha once soran benim ama daha vize gorusmesine girmedim Idataya sordum ben bu soruyu tamamen memura kalmis birsey dedi ama red almana sebebiyet olusturmaz sadece eksik belge derler ve yenisini cikartmani isterler dediler

oztrkddm

Mesaj gönderen oztrkddm » Sal Eki 08, 2013 8:24 pm

Banada bugun idata\'daki kiz 1 yillik istiyoruz dedi olmaz dedi :D bende yeniden randevu aldim