Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ogrenci dosyasi actirmak icin gereken dosyalar yanimizda degilse?

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
sharkdiver1992

Mesaj gönderen sharkdiver1992 » Cum Eki 04, 2013 2:53 am

Arkadaslar merhaba,

Ben onceden Marmara Universitesi\'ndeydim ve yanlis hatirlamiyosam aralik 2013\'e kadar askerlik tecilim vardi. Gecen sene askerlik tecilini yapmayi unuttum tamamen aklimdan cikmis. Simdi burada 2. senem basliyor ve tecil yapmak istiyorum.

Ote yandan lise diplomam ve OSS sonuc belgem Turkiye\'de kaldi. Ozellikle de Berlin Baskonsoloslugunun sitesinde OSS Sonuc Belgesi icin "1 sene gecerlidir" yaziyor ve ben o belgeyi 1 seneden biraz daha once almistim.

Su anda ne olacak? Turkiye\'ye mi gitmem gerekiyor? Lutfen fikirleriniz varsa paylasin biraz zor durumdayim.

Qwerty

Mesaj gönderen Qwerty » Cum Eki 04, 2013 7:14 pm

Berlin Baskonsoloslugundaki Egitim Ateseligine sorarsan hem daha hizli hem de kesin bir cevap alirsin hocam. Birkac kez isim olmustu cok cana yakin insanlar eminim yardim edeceklerdir. Hic cekinme :)

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cmt Eki 05, 2013 11:50 pm

Oss sonuc belgesi zaten internetten cikariliyor tabi 2003ten once sinava girmediysen ve kabul etmeme gibi bir durum olamaz cunku 7 ay once sadece internet ciktisiyla vize ve uni kabulu aldim.Lise diplomasini nerede unuttun? universitedeyse Annenin veya Babanin imkani varsa durumunu belirten bir yazi yazip onlara gonder.Almanyadayim gelemiyorum gibisinden bu kagitla gidip alabilirler.
RASTAFARI

mrt

Mesaj gönderen mrt » Sal Eki 08, 2013 8:35 pm

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

Oss sonuc belgesi zaten internetten cikariliyor tabi 2003ten once sinava girmediysen ve kabul etmeme gibi bir durum olamaz cunku 7 ay once sadece internet ciktisiyla vize ve uni kabulu aldim.Lise diplomasini nerede unuttun? universitedeyse Annenin veya Babanin imkani varsa durumunu belirten bir yazi yazip onlara gonder.Almanyadayim gelemiyorum gibisinden bu kagitla gidip alabilirler.[/quote]
MERHABA KARTHUS bende birkac hafta once internetten oss ciktisi ve diploma ile turkce olarak duisburg ve siegen a basvurdum transkrript ingilizceydi unileri arattirdim her sey yolunda demisler ama yinede sormak istedim sende bu sekilde almissin galibakabulu bir sorun cikmaz heralde cevirilerden dolayi degil mi?

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cmt Eki 12, 2013 2:52 am

[quote]mrt tarafindan yazilan metin:

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

Oss sonuc belgesi zaten internetten cikariliyor tabi 2003ten once sinava girmediysen ve kabul etmeme gibi bir durum olamaz cunku 7 ay once sadece internet ciktisiyla vize ve uni kabulu aldim.Lise diplomasini nerede unuttun? universitedeyse Annenin veya Babanin imkani varsa durumunu belirten bir yazi yazip onlara gonder.Almanyadayim gelemiyorum gibisinden bu kagitla gidip alabilirler.[/quote]
MERHABA KARTHUS bende birkac hafta once internetten oss ciktisi ve diploma ile turkce olarak duisburg ve siegen a basvurdum transkrript ingilizceydi unileri arattirdim her sey yolunda demisler ama yinede sormak istedim sende bu sekilde almissin galibakabulu bir sorun cikmaz heralde cevirilerden dolayi degil mi?[/quote]

Ingilizce evrak kabul ediyorlar.Ceviri yaptirdiysan hic sikinti cikmaz ama direk turkce verdiysen sikinti cikarsa sasirma
RASTAFARI