Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Medya uzerine p.h.D

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
minimaL2ba

Medya uzerine p.h.D

Mesaj gönderen minimaL2ba » Sal Eyl 24, 2013 5:38 pm

Merhaba. Almanya\'da bir universitede medya uzerine doktora yapmayi dusunuyorum; ancak sadece bir okul bulabildim ve onun da kontenjani dolmus. Turkiye\'de IELTS sinavina girdim; ancak sonucu henuz bilmiyorum. Eger yeterli puani alamamissam, Almanya\'da gidecegim universitede eger Almanca kursu veriliyorsa doktora ogrencileri icin, ona gidip doktoraya Almanca olarak da baslayabilirim. Ayrica aranan sartlar nelerdir? Bir proje sunmam gerekiyor mu? Pek bir bilgim yok Almanya\'daki universiteler hakkinda. Hangi universitelerde medya uzerine acik kontenjan var Turk ogrenciler icin bilen varsa ve mesajimi cevaplarsa cok sevinirim. Zamanim da kisitli, hemen halledip gitmek istiyorum. Kayitlari kacirmadim umarim. Yardimci olabilirseniz memnun olurum :)

prometheus

Medya uzerine p.h.D

Mesaj gönderen prometheus » Sal Eyl 24, 2013 5:59 pm

Almanya\'da doktora hocalar ustunden yurur. Bir profesor bulmalisin. Kontenjandan kastin nedir?

minimaL2ba

Medya uzerine p.h.D

Mesaj gönderen minimaL2ba » Sal Eyl 24, 2013 6:06 pm

Dun bir profesorden cevap geldi "kontenjanimiz dolu, ek ogrenci alamiyoruz" diye ve arastirdigim birkac yerde de 5 Alman 1 yabanci ogrenci kontenjani gibi bir seyler gormustum. Tabii her universitenin farklidir. Bazi sitelerin Ingilizce\'ye cevirisi de yok maalesef.. Medya ile ilgili sadece bir profesor bulabildim o da yeni ogrenci almiyor..

prometheus

Medya uzerine p.h.D

Mesaj gönderen prometheus » Sal Eyl 24, 2013 6:21 pm

Hocam belirli bir kayit tarihi yok. Belirli bir sart da yok. Hatta belirli bir bitirme suresi de yok. Hersey hocaya bagli. Ama istisna durumlar var tabi (ozellikle structured phd tipinde). Acik pozisyon bulmak zor, bulsan da secilmek daha zor. Sana tavsiyem once burs bul, sonra aklinda calismak istedigin konuyla ilgili bir proposal hazirla. Cok rahat kabul alirsin.

minimaL2ba

Medya uzerine p.h.D

Mesaj gönderen minimaL2ba » Sal Eki 01, 2013 9:25 pm

Tesekkur ederim cevap ve bilgi icin. Burs olayina bakiyorum, media studies alaninda da profesor avina devam :)