Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

vIZE RED MEKTUBU

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
hayuha

vIZE RED MEKTUBU

Mesaj gönderen hayuha » Prş Eyl 19, 2013 1:14 pm

Tabiki anlamasiz ve anlamadigim bir cumle.almanyada kalisimla ilgili ne gibi bir belge anlamadigim o neyi ispatlamami istiyor ben alamanyada kalmayacam bunu mu ispatla diyor.?
bende o belgeyi diyorum daha ne verebilirim ki? bir tane mektub yazayim o zaman

Deadly Impact

vIZE RED MEKTUBU

Mesaj gönderen Deadly Impact » Cum Eyl 20, 2013 1:45 pm

aynen welly\'nin dedigi gibi yeni birseyler gonder. Bence bloke hesap acma sansin varsa onu da actir .

psyhcopc

vIZE RED MEKTUBU

Mesaj gönderen psyhcopc » Cum Eyl 20, 2013 2:55 pm

Ayni sey benim basima da geldi 1 Mayista basvuru yaptiktan 3 hafta sonra ret mektubumu almistim elime. yazilanlar harfi harfine ayni zaten. Turkiye de de okuyabilirsin fln. sonra Almanya da ki dil kursumla irtibata gectim onlar danismanimdi zaten benim boyle bir sebepten ret vermeleri cok sacma fln dediler. yeniden bir kagit hazirladilar iste dil kursuna kayit yaptigima dair okuldan sartli kabul aldigima dair ve gonderdiler bana. birde konsolosluk itiraz dilekcesinden sonra benden transkript motivasyon mektubu fln isteoisti bunlari da hazrlayarak 1 Agustos ta tekrar gorusmeye gittim gorevli bayan kagitlarimi inceledi ve amirine goturdu adamlar artik kagitlarda eksik bulamadiklari icin 1 Mayista ki gorusmede kabul etttikleri garantor belgemi kabul etmediler ve 1 ay icerisinde bloke hesap acmami istediler yoksa ret veririz dediler. 3 hafta icinde bloke hesap acip tekrar gittim 20 Agustosta tamam dediler belgeleri aldilar ama beni de hala bekletiyorlar.
Sana bunu yazdim cunku sunu anlaman lazim onlar icin ret sebepleri cok bu yuzden yilmadan butun olumsuzluklara ragmen devam etmelisin. umarim ikimizin icinde olumlu olur

hayuha

vIZE RED MEKTUBU

Mesaj gönderen hayuha » Cmt Eyl 21, 2013 12:34 am

[quote]psyhcopc tarafindan yazilan metin:

Ayni sey benim basima da geldi 1 Mayista basvuru yaptiktan 3 hafta sonra ret mektubumu almistim elime. yazilanlar harfi harfine ayni zaten. Turkiye de de okuyabilirsin fln. sonra Almanya da ki dil kursumla irtibata gectim onlar danismanimdi zaten benim boyle bir sebepten ret vermeleri cok sacma fln dediler. yeniden bir kagit hazirladilar iste dil kursuna kayit yaptigima dair okuldan sartli kabul aldigima dair ve gonderdiler bana. birde konsolosluk itiraz dilekcesinden sonra benden transkript motivasyon mektubu fln isteoisti bunlari da hazrlayarak 1 Agustos ta tekrar gorusmeye gittim gorevli bayan kagitlarimi inceledi ve amirine goturdu adamlar artik kagitlarda eksik bulamadiklari icin 1 Mayista ki gorusmede kabul etttikleri garantor belgemi kabul etmediler ve 1 ay icerisinde bloke hesap acmami istediler yoksa ret veririz dediler. 3 hafta icinde bloke hesap acip tekrar gittim 20 Agustosta tamam dediler belgeleri aldilar ama beni de hala bekletiyorlar.
Sana bunu yazdim cunku sunu anlaman lazim onlar icin ret sebepleri cok bu yuzden yilmadan butun olumsuzluklara ragmen devam etmelisin. umarim ikimizin icinde olumlu olur[/quote]

tsk ederim yorumun ve destegin icim.itiraz kagidima imza atmamistim atmami istedi ek olarak bize verebilecegin belge varmi dedi varsa onuda gonder dedi bende mesela dedim okulla ilgili olursa senin icin daha yararli olur demisti.sartli kabul kagidimi okulla temasa gecerek yeniden duzelentirdim simdilik yolladim.beklemedeyim bakalim

hayuha

vIZE RED MEKTUBU

Mesaj gönderen hayuha » Çrş Eyl 25, 2013 1:15 pm

bugun 20. gun itirazimdan ses seda yok..:(

prometheus

vIZE RED MEKTUBU

Mesaj gönderen prometheus » Çrş Eyl 25, 2013 5:47 pm

Benim 50. gun :help Nerden girdim bu islere diye ara ara soruyorum kendime ...

hayuha

vIZE RED MEKTUBU

Mesaj gönderen hayuha » Çrş Eyl 25, 2013 9:06 pm

sen niye bekliyorsun ki arasana peki konsoloslugu.

ykpbyrm

vIZE RED MEKTUBU

Mesaj gönderen ykpbyrm » Çrş Eyl 25, 2013 9:18 pm

Arkadaslar banada red geldi bugun.
Die Erteilung des von Ihnen Visums bedarf der Zustimmung der fur Ihren vorgesehenen Aufenthaltsort zustændigen Auslæanderbehorde gemæß 31 Aufenthaltsverordnung. Uber Ihren Antrag war gemæß 16 AufenthG im Ermessenswege zu entsheiden. Nach Uberzeugung der Auslænderbehorde als auch des Generalkonsulats bestehen aufgrund Ihrer bisherigen studentischen Leistungen erhebliche Zweifel an der Durchfuhrung eines zweckgerichteten Studiums ( Interesse an den Inhalten ) sowie einem zeitlich angemessenem Studium.
Ihr Antrag war daher abzulehnen.
Dieser Text ist maschinell erstellt worden und ist auch ohne Unterschrift gem. 37 Abs. 4 VwVfG gultig.

Red sebebi olarak bunlar yaziyo bi arkadas cevirebilirmi ? ve itiraz icin neler yapmaliyim oneri ve yardimlarinizi bekliyorum simdiden tesekkur ederi.

Kullanıcı avatarı
welly275

vIZE RED MEKTUBU

Mesaj gönderen welly275 » Prş Eyl 26, 2013 12:21 am

hem yabancilar subesi tarafinda hem de konsolosluk tarafinda egitim amacin ve zamaninda bitirememen konusunda derin supheler oldugundan ret yemissin. oyle diyo gelen gerekce

Kullanıcı avatarı
welly275

vIZE RED MEKTUBU

Mesaj gönderen welly275 » Prş Eyl 26, 2013 12:37 am

itiraz konusunda fazla bisey diyemem, itiraz konusunda pek tecrubem yok ikincisi senin hakkinda hicbi bilgim yok. mesela lisede projelere katildin mi ya da kacla bitirdin ya da ossde kac puan aldin.

itiraz eden arkadaslar benden daha cok yardimci olabilirler

ykpbyrm

vIZE RED MEKTUBU

Mesaj gönderen ykpbyrm » Prş Eyl 26, 2013 1:07 am

cok cok tesekkur ederim. iyi niyet mektubunda cok samimi oldum yani olani yazdim aslina bakilirsa tembel biriyim hic ders calismadim oss puanimda dusuk yani sende alip eline baksan gecmis verilerime okimicagima kaanat getirirsin :) ama asil olan insanin kendini bilmesi iste bunuda adamlara anlatmam ki neyse yapcaz biseyler tesekkur ederim cevabin icin cok cok saol.

umutonat

vIZE RED MEKTUBU

Mesaj gönderen umutonat » Cum Şub 28, 2014 4:43 pm

arkadaslar banada ayin 18 inde red geldi, bu pazartesi itiraz dilekcesi yolladim, ykpbyrm arkadasin reddiyle hemen hemen ayni bir red kagidiydi, basvuruda herseyim tamdi, tubingenden kabul, hamburg ta da kurs ayarlamistim 3 aylik, kuzenimde garantorum olmustu, yani eksik birseyim yoktu, diploma ortalamam 84 tu, neden bitiremeyecegime kanaat getirsinlerki yani derslerim iyiydi gecen yaz mezun oldum sinavi kazandim vb.. hic anlamiyorum simdi bu ne kadar sacma bir istir, ne istiyolar bunlar daha ? gercekten itiraz dilekcesi vermek hic icimden gelmedi direk dava aciyim dedim ama, imkanlarim kisitli, simdi sizce redde olumlu mu cevap verirler olumsuz mu?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

vIZE RED MEKTUBU

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Şub 28, 2014 7:45 pm

Hamburg biraz sikinti maalesef.Ama standart yok.Gecen bir arkadas 1 yillik dil kursu egitim vizesiyle geldi Hamburga hemde 10 gunde aldi vizesini.Ben 1 sene ugrastim vize icin.Red aldiktan sonra itiraz etmistik ve sonun da almistik vizeyi.

umutonat

vIZE RED MEKTUBU

Mesaj gönderen umutonat » Cum Şub 28, 2014 7:55 pm

eren_f2007 sence bu konsolosluk neden boyle yapiyor, yani sonucta red alacak bir durumum yok , demislerki red kagidinda universite icin geldigine inanmiyoruz, uni okuyacagima suphe duymuslar, simdi ben buna itiraz ettim, gelen cevapta ne bahane edebilirler. herseyim tamdi basvurdugumda.

Balbazar

vIZE RED MEKTUBU

Mesaj gönderen Balbazar » Cum Mar 07, 2014 1:18 am

Merhaba arkadaslar ben de bugun red aldim ve sebep ayni basliktaki ilk yazi gibi insanin moralinin bozulmamali elinde degil ve ben de soylenenlere tek tek itiraz edecegim sizlerden ogrenmek istedigim itiraz dilekcesini nereden temin edebilirim ve buna ek olarak itirazlarimi siralayabilir miyim ve bunu ne sekilde gonderecegim konsolosluga ve son olarak red edilip itiraz ettikten sonra vize alabilen var mi aranizda

yazirous1903

vIZE RED MEKTUBU

Mesaj gönderen yazirous1903 » Cum Mar 07, 2014 1:42 am

Acikcasi okudugum kadariyla egitimi bitirememe tereddutu almanyada auslaenderbehorede tarafindan artarak kullanilan bir sebep olmaya basladi. Red almak uzucu tabiki ama her yil buraya gelip 6 7 yilda bacheloru bitiremeyen veya geri donen cok kisi oluyor tabiki auslaenderbehorede bunun istatistiklerini tutuyor. Benim gordugum anladigim ve tavsiyem bachelor icin degil master icin buraya gelmeniz cunku master icin vize basvurusunda evraklariniz tam ise bir sebep bulma ihtimali olmuyor tabiki istisnalar vardir. Ayrica yine kendi tavsiyem hayatinizi ilk basta turkiyede universite bitirerek garanti altina alin master icin geldiginizde kaybedecek birseyiniz olmaz.

Tabiki dedigim gibi bu benim kendi fikrim bazi arkadaslar yanlis anlayabilir yazimda art niyet aramamanizi tavsiye ederim...

Balbazar

vIZE RED MEKTUBU

Mesaj gönderen Balbazar » Cum Mar 07, 2014 2:06 am

Tamam haklisinda Turk ogrenciler daha kendi ulkesinde 4 senede bitiremedikleri okulu orada mi erkenden bitirecek ayrica dunyanin 4 bir yanindan ogrenci aliyorlar Bangladesli hintli afrikali suriyeli bu insanlar cok mu basarili da hala kabul ediliyorlar neyse asil meseleye gelelim itiraz edipte daha sonrasinda kabul alan var mi aramizda ya da taniyan bilen

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

vIZE RED MEKTUBU

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Mar 07, 2014 11:22 am

Ben aldim.Tabi 1 yil surdu ve Gurkan abinin sayesin de oldu tabi.

Balbazar

vIZE RED MEKTUBU

Mesaj gönderen Balbazar » Cum Mar 07, 2014 12:54 pm

Evet Eren seni cok okudum forumda o zaman bende itiraz edecegim sonuna kadar gidecegim

umutonat

vIZE RED MEKTUBU

Mesaj gönderen umutonat » Pzr Nis 06, 2014 9:28 pm

ya arkadaslar, bir bucuk ay oldu itirazdan ses seda yok, ne yapacagiz boyle :(