Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DSH ve TESTDAF Tecrubeleri 2

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Haz 28, 2013 11:06 pm

yillardir antalya dan tecrube sahibiydi arkadas;)

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cum Haz 28, 2013 11:38 pm

Sinav zorrrr. Calismayan sinavi gecemez benim girdigim sinavda yuzde ellisi kalmisti, kolay demek icin calismak lazim
So geht nicht !

1

Mesaj gönderen 1 » Cmt Haz 29, 2013 3:17 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

yillardir antalya dan tecrube sahibiydi arkadas;)[/quote]

Anlasildi ;)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Haz 29, 2013 11:35 pm

antalyada % 92 nin temelini atiyodun;)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Haz 30, 2013 4:32 pm

[quote]Okyanus tarafindan yazilan metin:

arkadaslar bu sinavi abartmayin acayip basit bir sinav. daha onceden calisma materyallari almama ragmen tembellik edip calismadim. son 1 hafta haric. ve bugun sonucumu aldim

Mundlich %92

Schriftlich %76[/quote]

Benim icin surpriz oldu.:)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Haz 30, 2013 8:34 pm

Saka bir yana surpriz olan gecmen degil daha yuksek beklememdi senden, beklentimin altinda aldin.
www.deutschstudent.com

goksel

Mesaj gönderen goksel » Çrş Tem 31, 2013 5:02 pm

koln de testdaf\'a hazirlik kursu fiyatlari bilen var mi?

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Çrş Tem 31, 2013 11:44 pm

[quote][quote]goksel tarafindan yazilan metin:

koln de testdaf\'a hazirlik kursu fiyatlari bilen var mi?[/quote][/quote]

Asagidaki link de fiyat da dahil genel bilgiler var.Ancak linkteki kurs hakkinda hicbir bilgim yok, direk olarak google yazinca cikti.

http://www.tandem-koeln.de/kurse/TestDaF_d.html

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Prş Ağu 01, 2013 3:22 pm

kit: karlsruhe nin dsh sinavi,fh aachen ve fh fuldanin dsh sinavi hakkinda bilgisi olan arkadaslar var mi? aachen ve fuldaya kayit yaptirdim karlsruheden de zulassung oldugundan 5 eyluldeki sinavina girmeyi dusunuyorum bilgi almak istedim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ağu 01, 2013 4:03 pm

fulda fena degil ama keske aachen a yaptirmasaydin iyiydi.
www.deutschstudent.com

kadir12

Mesaj gönderen kadir12 » Prş Ağu 01, 2013 4:38 pm

Ben de 23 Agustosta DSH sinavina FH Aachenda girecegim.

FH Aachen\'in dil kursuna gidiyorum zaten. Eger Vorbereitungkursa da kaydolduysan sinav tarzi hakkinda epey bilgin olurdu. Eger kaydolmadiysan ben sordum kayit dolmus kurs icin hatta biri ismini son anda sildirir de ben kaydolurum listesinde bile kuyruk var. Ben de o yuzden C1 kursundan devam ediyorum.

Spraachenakademie Aachenin internet sitesinde bir adet cozumsuz DSH ornegi var, onu kensi basina yapabilirsin. Lakin DSH ya daha once burda girmis Cinli arkadasim bu ornek sinavin DSH ya oranla daha basit oldugunu ama yapinin cok benzer oldugunu soyledi.

Horverstehen kisminda ilk etapta sadece bos bir kagida not aliyorsun sonra onune soru kagitlari geliyor ( nerden biliyorum cunku kursta biz hep boyle yapiyoruz, hocalarim ve sinava giren arkadaslar da bunu teyit ettiler)

Bizim kurs ozellikle cevre ve nufus tarzi konulara bayilir Modul abschluss testlerde. Ama nasil bir konu gelir kestirmek guc.

Haziran ayindaki sinavda sinava girenlerin yaklasik yuzde 25i gecti. ( iyi bir oran mi bilmiyorum)

Hocalarima hangi kaynaktan calismali diye sordugumda bana Gurkan beyin de tavsiye ettigi Fabouda Verlag 2020 yi tavsiye ettiler. Ama seni temin ederim bu kitaptaki gramer alistirmalari bizim modul abschluss testteki sinavlara gore basit kaliyor. Yine sinava giren ve bu kitaptan calisan arkadaslarim grammerin kitaba gore zor oldugunu soylediler.

Birebir deneyimim olmadi DSH sinaviyla alakali ama umarim az da olsa bir fikir verebilmisimdir. Insallah ikimiz de gecerizPPPP

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Cum Ağu 02, 2013 1:45 am

acikcasi aachen muster prufundaki horverstehenden dolayi kayit yaptirdim :) basit geldi biraz suanki problemim biraz o.Ama sanirim deneme sinavi olucak benim icin.Gurkan abi peki duisburg mu karlsruhe mi dersin 3.sinav icin? Bilgin varsa tabi.

Kadir kardesim bilgilendirme cok ise yaradi acikcasi.Ben vorbereitung yapiyorum suan sanirim ordaki orneklerin cogu bitti gibi ama dedigin gibi grammerler biraz basit kaciyor,sinav orneginde de basit duruyor fakat sinav esnasinda nasil olur bilmem.Fulda\'nin guzel yani grammerde ne yapacagin yaninda yaziyor.Umarim cevre cikar,cunku en yatkin oldugum konu o.Birde bisey sorucam ornek sinavinda text konusu biraz degisik,arkadasinin girdigi sinavda grafik mi cikmis,nasilmis text produktion?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ağu 02, 2013 10:29 am

Kesinlikle Essen de yaptirt ve 3. basvuruyu da Mannheim da.
www.deutschstudent.com

kadir12

Mesaj gönderen kadir12 » Cum Ağu 02, 2013 8:47 pm

Konuyu cocuk hatirlamiyorum dedi ama Textproduktionda bir Aufgabede hem Grafik Beschreibung hem de Pro contra yapiyormussun.(Cok anlamadim nasil bisey oldugunu, pazartesi sorarim hocalara ona gore bir geri donus yaparim belki dshda cikabilecek tarzda bi ubung isterim falan).

Leseverstehende illa ki cok bilinmedik kelimeler geliyormus. Biraz da sans isi.

Horverstehen kisminda da yanlis anlasilma olmasin iki defa okunuyor ya hani. Iste ilk okumada onunde sadece bos beyaz bir kagit oluyor sonra kagitlari dagitiyorlar 10 dk suren var. Pesinden ikinci okumaua geciyorlar ondan sonra da yarim saat suren var. Okumanin cok hizli olmadigini aksanli kisilerin okumadigini ama ornek sinavdaki kadar da kolay olmadigini duydum. Kitaptaki alistirmalar tadindaymis zorluk seviyesi.

GK

Mesaj gönderen GK » Cmt Ağu 03, 2013 1:07 am

fh aachen da yazmistim zamaninda cok kotu bi not almistim sistemini tabiki bilmiyordum hazirlik kursuna giden icin cok cok zor bir sinav olmasa gerek ondan 20 gun sonra hazirlik kursuna gittigim sinavdan dsh2 almistim.
uni siegen i daha once tavsiye ediyordum dersteki durumunuza bakarak bile gecirebilyorlardi 3 5 puan eksikse eger ama simdi eski sistemden eser yok birde grammatik bolumunu falan degistirmisler ve zorlastirmislar yoksa dsh yapma yetkileri elinden alinicakmis bole bi haber aldim yakin tarihte o yuzden burayi takip eden varsa daha once yazdiklarimdan etkilenip siegen olayini kovalamasin buda ince bi detay :)

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Cmt Ağu 03, 2013 4:28 am

gurkan abi hali hazirda valla aachen ve fuldaya kayit yaptim,maddi acidan 1 tane daha dusunuyorum onu da duisburg olarak kullanicam gibi.gurhan yorum ic karartici ama acikcasi beklentimi dusurmen iyi oldu cunku sinavda oyle daha rahat oluyorum :) kadir pro contra tam olarak ne oluyor ben bilmiyorum sanirim onu veya ismini bilmiyorum.Horverstehen genelde ayni oluyor ona alisamadim ama yapicak bisey yok,bastan vermiyorlar maalesef chemnitz v.b. uniler disinda.Lese ye gelirsek,burda biraz taktik meselesi var yoksa konuyu anlamakla herseyi anlamak arasindaki ucurumu yasariz.Yani genel hatlar benim icin yeterli olur,cevre ciksa pek sikinti cekmem bu da yararima olur o yuzden dedim.Valla fazla bilgiye ulasirsan aktarirsan bana cok sevinirim,en azindan yapabilecegimin en iyisini yapmayi denemem lazim.

kadir12

Mesaj gönderen kadir12 » Cmt Ağu 10, 2013 1:33 pm

Ne kadar benzeri cikar bilemem ama soyle aciklayamaya calisayim.
Hocanin verdigi ornekten yola cikarak Fh Aachendaki textproduktion anladigim kadariyla su sekilde olacak.

Ortada bi grafik var. Ornek konu mesela en fazla konusulan diller olsun. Bununla ilgili bi tablo yada grafik var. Iste Cince su kadar ingilizce bu kadar almanca bu kadar diye hem anadili olanlarin hem de yabanci dil olarak kac kisinin bu dilleri konusabildigi var.

Grafigin uzerinde bi aciklama ve pesinden bizim yorumumuzu ogrenmek isteyen bi soru var. Sizce ikinci bi dil ogrenmek iyi mi diye.

Kenarlarda ve yanlarda da bu grafige ait yorumlar var. Prof. Bilmemkim, sosyolog bilmemnehanim, bilmem hangi sirketin yoneticisi ve ogrencilerin kisa yorumlari var grafikle alakali.

Yapmamiz gereken once guzel bi Einleitung yapmak ve kisaca grafikteki max min punktlari, karsilastirmalari falan duzgunce fazla abartmadan yazmak.

Sonra yine ayni texte devam edip tahmin edebilecegin gibi o gorusleri aktarmak icin indirekterede Konjunktiv 1 kullaniyoruz.
Orneklerin pek bi ehemmiyeti yok dedi hoca. Bu yorumlarin tamamini Stichworterleri kullanarak textimize aktariyoruz.

Son kisim da Schluss malum. Once guzel bi sonuc cumlesi yazip arkasindan da kendi yorumunu katip textproduktionu tamamliyoruz.

Kabataslak az cok aktarabildim umarim. Pro contra ile ilgili internette ornekler bulabilirsin.

Hangi konu cikar bilemiyorum ama insallah sinav sansi yanimizda olur da cok absurd konular gelmez.

Basarilar!

cancolag

Mesaj gönderen cancolag » Çrş Eyl 04, 2013 1:44 pm

Arkadaslar merhaba, ben ekimin ortasinda almanyada BTU Cottbus\'un dil kursuna baslayacagim. Gecen sene yuksek puanla alinmis bir B1 belgem var ama son sene ygs lys hazirligindan almanca\'nin a\'sina bakmadim. Sizce duzenli calisirsam mart sonuna kadar dsh verebilir miyim yoksa haziran temmuzu bulur mu? Yani martta dsh2 almam icin cok zorlamam gerekir mi kendimi?

radusee

Mesaj gönderen radusee » Cmt Eyl 14, 2013 5:40 pm

Merhaba Arkadaslar,

Bochum unide dilkursuna basliyacagim Zfa ya bagli dil kursu fakat haftada 2 gun 3 er saat Asta yi oneriyor herkez sizce hangisi daha iyi asta mi? Zfa mi?

Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Çrş Eyl 18, 2013 8:40 pm

1 yillik kurs hayatimin sonunda hic bir kurda kalmadan Tu Braunschweig dan Dsh2 yi aldim %77 basari ile cuma gunu Fh Aachen in sinavina giriyorum zevkine biliyorsunuz Hannover Uni. sinden %38 basariyla kalmisdim.Sonuclari yazarim buraya

Kilitli