Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ders saydirma uzerine

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ali5806

Ders saydirma uzerine

Mesaj gönderen ali5806 » Cum Eyl 04, 2009 9:32 pm

Merhaba.

Ben erlangen deki uni ile mesajlastim ama pek anlamadim gelen maili.

2 senelik bilgisayar programciligi myo mezunuyum.
Okudugum derslerden mathematik vs. muaf olabilirmiyim diye sordum gelen cevap:

[quote]
wenn Sie ein Studium an der Universitaet Erlangen aufnehmen mochten konnen Sie einen Antrag auf Anrechnung (siehe anbei) stellen,
um Leistungen aus Ihrem alten Informatik Studium anrechnen zu lassen. Dieser geht dann an den Anrechnungsbeauftragen des Studienganges
den Sie studieren mochten und dieser Entscheidet dann uber die Anrechnung.

die Leistungen die Ihnen Angerechnet werden, mussen Sie nicht mehr ablegen.[/quote]

yardim edermisiniz?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Ders saydirma uzerine

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eyl 04, 2009 9:51 pm

sana ek olarak bir belge yollamislar, ona bakarak turkiye de informatik bolumunde yaptiklarinin ne kadarini sayacaklarini belirleyeceklermis..

yani bu kadar uzun ve bos bir cumle gormedim hayatimda :)

a4tech

Ders saydirma uzerine

Mesaj gönderen a4tech » Sal Eyl 17, 2013 5:51 pm

arkadaslar bir sorum var elektrik elektronik 1. sinifi bitirip almanyada erasmusla 2. sinifi okuyup orada kalmak istiyorum. sormak istedgim sey : 1. sinif derslerim
elektrk. elektronige giris
bilgisayar1
fizik1
kimya1
mat1
ingilizce
muhendislige giris
bunlardan hanfgilerini saydirabilirm..almanadaki elektrk-elektronk. 1. sinifta okutulan dersleri bilmiyorum ondan sordum ..cevaplarsaniz cok sevinirm... :)

GK

Ders saydirma uzerine

Mesaj gönderen GK » Sal Eyl 17, 2013 6:21 pm

okuyacagin okulun ve bolumunun adini yanina bide modulhandbuch(ornegin: \'\'uni due elektrotechnik modulhandbuch\'\') seklinde google a yazarsan karsina gelicek sayfada butun dersler ve icerikler cikacaktir bunlar genelde pdf dosyasi olur google dan aradiginda cikan pdf dosyalarina bak ondan sonra ordan derslere ve iceriklerine bak senin daha once gectigin derslerin icerikleriyle tutuyorsa saydirabilirsin bolumunu bilmedigim icin simdi sunu sunu saydirabilirsin diyemem ama tahminen fizik1,kimya1,elektrk. elektronige giris,muhendislige giris derslerini saydirabilirsin tabi bu tahminim ikinci olarak erasmusu ingilizce yaparsan daha rahat ders gecersin ve onlarida tanitabilirsin almanca erasmus yapip da ole ders veya dersler gecebilen kisi acikcasi gormedim benim tanidiklarim takilmaya geldi gercir ama senin bolumunu dsh yapip 2 donemde 3 4 ders gecip opup basina koyanlar var herzaman dedigim gibi teknik bolumler zor fakat imkansiz degil :)

a4tech

Ders saydirma uzerine

Mesaj gönderen a4tech » Çrş Eyl 18, 2013 1:40 pm

cok tesekkrler kardes ..almanyda ingilizce bolum de yokki gelip okuyalim :)

GK

Ders saydirma uzerine

Mesaj gönderen GK » Çrş Eyl 18, 2013 1:46 pm

ingilizce var ya nasil yok ama senin bolum varmi onu bilmiyorum.
demek istedigim yapamazsin falan filan degil beni yanlis anlama ama eramus zamani kafani kullanip okulun dsh kursuna yogunlasirsan zaman kaybetmezsin bunu yapip dsh 3 alan tanidigimizda var , en azindan eramusta ders gecmeye calisirken dokucegin toplam saci dsh dan sonraki egitim hayatinda dokebilirsin:)

a4tech

Ders saydirma uzerine

Mesaj gönderen a4tech » Çrş Eyl 18, 2013 2:32 pm

kardes onceki mesajda caktirmadim da ben su dsh olayini hic bilmiyoum yani dedigini anlamadim belki yeri degil bu sorunun ma yine de dsh yi aciklarsan cok sevinirm :)

a4tech

Ders saydirma uzerine

Mesaj gönderen a4tech » Çrş Eyl 18, 2013 2:40 pm

yani dsh bir dil snavi universitelere kayit olmak icin gerekli onu biliyorum da diyelim erasmus okurken dsh 2 aldim bana be faydasi olur ders saydrmada felan ?

GK

Ders saydirma uzerine

Mesaj gönderen GK » Çrş Eyl 18, 2013 3:24 pm

universiteye baslaman icin gereken bir kac dil sinavindan sadece bitanesi :)
nasil yarari olur aciklayim sen simdi 12 ay boyunca paldir kultur gezmessin okula gitsen eramusa geldgin almancayla zaten 5 kelime anlamassin bile o yuzden okulun varsa eger ki genelinde var dsh kursuna gidersin dsh sinavini gecersin sonra universiteye gecisi direk yapabilirsin aradaki sinav engeli kalkar birdaha almanyaya geldiginde dsh icin zaman kaybetmemis olursun yani sana maksimum yarari bu olur ders saydirmayla dsh nin tek alakasi su ; ders saydirabilmen icin okula kayit olabilmen lazim okula kayit olabilmen icin dsh sinavini gecmen lazim :)

a4tech

Ders saydirma uzerine

Mesaj gönderen a4tech » Çrş Eyl 18, 2013 7:36 pm

anladim kardesim cok sagol tavsiyelerin icin. ben gidip gelme degilde erasmusla okuduktan sonra yani 2.sinif bitimnde direk o universiteye gecmeyi planliyorum.dedigin gibi uni okurken bir yandan dsh ye hazirlanmam iyi olur zaten burda da almnaca kursuna basladim cok iddiali bir hocamiz var sagolsun..bu arada erasmusla gelmeyi istedigim uni hochschule mannheim..bu hochschule hakkinda bilgin var mi acaba nasildr yani egitim kalitesi acaba biliyosan ders saydirmada veya uni geciste zorluk cikarrilar mi? simdiden cook tesekkrler :)

GK

Ders saydirma uzerine

Mesaj gönderen GK » Çrş Eyl 18, 2013 9:53 pm

hochschule de okudum 2 semester pasif degilsen eger orada cok guzel almancani gelistirebilirsin bi derste 45 50 kisi oluyosun hoca seni herturlu taniyor yardimcida oluyorlar,ders saydirmada dedigim gibi icerigin tutmasi lazim he bide prof falan ters yapabilir tanimiyorum diyebilir veya nebiliyim sana bi kac soruda sorabilir okula gecisinde birsey diyemiycem dedigim daha once bole bir olayla karsilasan arkadasa denk gelmedim malesef.

a4tech

Ders saydirma uzerine

Mesaj gönderen a4tech » Çrş Eyl 18, 2013 10:42 pm

tamam kardes Allah razi olsun cok yardimci oldun banaPPPP

GK

Ders saydirma uzerine

Mesaj gönderen GK » Çrş Eyl 18, 2013 11:55 pm

rica ederim hepimiz ayni yolun yolcusuyuz :)