Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Sonuclanma Suresi

Berlin eyaletinde yasam, egitim, universiteler
geealceah

Vize Sonuclanma Suresi

Mesaj gönderen geealceah » Cmt Eki 17, 2015 7:49 pm

Arkadaslar merhaba,

Dil egitimi, Master\'a hazirlik ve Master icin uzun sureli vize basvurusu yaptim, Ankaradan.

Uzun sureli oldugu icin ulusal vize oluyor ve vizeyle almanyadaki yabancilar dairesi ilgileniyor.

Benim sorum ise: bu lanet vize ne kadar surede sonuclanir. Hem ankaraya hem de berlin yabncilar dairesine mailler yolladim. Aradim konustum. Sureci hizlandirmak icin. (saglikla ilgili ozel bir durum da oldugu icin)

En son ankaradan bir kisi aradi ve vizenin 2-3 aya kadar sonuclnabilecegini soyledi.

Bu resmen katliam!

Suriyeli multecilerden oturu berlin yabancilar dairesinin is yogunlugu fazla ama 2-3 ay nedir ya. Saka mi yoksa gercek mi?

Dil egitimim 01.11.15 de basliyor. Basvurumu 02.10.15 de yapmistim. 15.10.2015 de yabancilar dairesiyle gorustugumde evraklarimin henuz ellerine ulasmadigini soylediler.

Yani gercekten cok rezil bir durumdayim. En uzun ne kadar surebilir? Ya da ne yapmaliyim?

Bu arada Almanyadan 7-8 tane vizem var. 14 Ay en baba sirketlerinden birinde staj yapmisligim var. Cv motivasyon yazisi felan da baya iyiydi. Garantor belgesi var....

Yani ne oluyor anlamiyorum. Yardimlarinizi, onerilerini, sizden gelecek her turlu bilgiyi elestiriyi sabirsizlikla bekliyorum!

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Vize Sonuclanma Suresi

Mesaj gönderen Informatiker » Cmt Eki 17, 2015 8:10 pm

Iyi de 2 ekimde basvurduysaniz en erken gelebilecek surec 4 haftadir. Keske bunu planlayarak dil kursuna kaydolsaydiniz. Berlin gibi buyuk sehirler yogun basvuru oldugu icin vize gec geliyor genelde.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

geealceah

Vize Sonuclanma Suresi

Mesaj gönderen geealceah » Cmt Eki 17, 2015 8:15 pm

Kesinlikle haklisin ama hikayenin basi su sekilde: ben 01.08.2014 - 30.09.2015 tarihleri arasinda berlinde stajdaydim. Dil egitimime de staj surem boyunca araliklarla devam ediyordum.
b2.1 seviyesine kadar gelmistim ama univ icin c1 gerekiyordu.

Demek istedigim ne yazik ki zamanim benden kaynakli olmayan bir sekilde yoktu. 30 eylulde zorunlu olarak donup iki gun sonra vize basvurumu yaptim...

Ek olarak 21 eylulde de almanyada ayagimdan ameliyat olmustum. Bastonla sakat ayakla gelip basvuru yaptim. Vizeyi hizlandirmak istememin en onemli nedeni de ayagimin tedavisine devam etmek... burada sigortam yok ama orda var....
olay biraz karisik. ne yapmaliyim a dostlar ?

alituna

Vize Sonuclanma Suresi

Mesaj gönderen alituna » Pzr Eki 18, 2015 12:46 am

Aile birlesimi icin o kadar suruyor da senin durumunda o kadar uzamamasi lazim yahu

Kullanıcı avatarı
Alpertaskin

Vize Sonuclanma Suresi

Mesaj gönderen Alpertaskin » Pzr Eki 18, 2015 8:02 am

Basvurunu yapmissin en azindan 5 hafta bekle cunku normalde 5 hafta suruyor. Ondan sonra arayip sorarsin. Berlin yogun oldugu icin bu sure asabilir. 1 inden once gelmezse 2 3 gun oncesinden dil kursunu bir sonraki kura aldirirsin. Ben sana red vereceklerini dusunmuyorum icini ferah tut ve sabret. Hem oyunu da kullanip gitmis olursun bu yonden de bak :)
Hayallerinin pesinden kos. Bir gun mutlaka yorulacaklardir...
Maschinenbau

efsun

Vize Sonuclanma Suresi

Mesaj gönderen efsun » Pzr Eki 18, 2015 9:05 am

durumunuza cidden uzuldum, umarim her sey yoluna girer. gecmis olsun :(

geealceah

Vize Sonuclanma Suresi

Mesaj gönderen geealceah » Sal Eki 20, 2015 1:51 pm

@alituna umuyorum o kadar surmez
@alpertaskin bekleyecegim bakalim. Senin kadar pozitif olmak zor :)
@efsun tesekkur ediyorm. umarim bir an once cozulur

her turlu oneriye acigim. su siralar bos bos bekliyorum

Venceremos1940

Vize Sonuclanma Suresi

Mesaj gönderen Venceremos1940 » Çrş Eki 21, 2015 3:22 pm

Bende 17 eylulde basvurdum Berlin icin . Hala bekliyorum . Hangi numarayi aradiniz berlinde benimle paylasir misiniz bende aramak istiyorum

geealceah

Vize Sonuclanma Suresi

Mesaj gönderen geealceah » Çrş Eki 21, 2015 11:34 pm

Venceremos1940, dostum durumumuz vahim desene! Normal sure 4-6 hafta arasi. Umarim bir an evvel alirsin.
Forumdaki diger arkadaslara yararli olmasi adina; senin basvurun ne icin? Sen de dil egitimi mi yoksa aile birlesimi mi yoksa master mi? Bu onemli.
Detay verirsen durumlarimizi daha iyi karsilastirabiliriz.
** Tel numarasi ve diger paylasimlar icin sitede kayitli mail adresine mesaj yolladim. Bilgileri site kurallari geregince burda da paylasabiliriz.
Haberlerini bekliyoruz.

melmel

Vize Sonuclanma Suresi

Mesaj gönderen melmel » Prş Eki 22, 2015 2:53 am

[quote]geealceah tarafindan yazilan metin:

Venceremos1940, dostum durumumuz vahim desene! Normal sure 4-6 hafta arasi. Umarim bir an evvel alirsin.
Forumdaki diger arkadaslara yararli olmasi adina; senin basvurun ne icin? Sen de dil egitimi mi yoksa aile birlesimi mi yoksa master mi? Bu onemli.
Detay verirsen durumlarimizi daha iyi karsilastirabiliriz.
** Tel numarasi ve diger paylasimlar icin sitede kayitli mail adresine mesaj yolladim. Bilgileri site kurallari geregince burda da paylasabiliriz.
Haberlerini bekliyoruz.[/quote]

Eyvah diyeyim bende. Okulun (Freie) sistemindeki bir hata Yuzunden bir iki hafta once aldim kabul belgemi. Pazartesi hukuk burosuna gidecegim imza icin sonra banka Hesabi falan derken... Keske pasaportu almasalarda okula gidebilsem... Zaten Aralik\'ta okul kapaniyor :/

Venceremos1940

Vize Sonuclanma Suresi

Mesaj gönderen Venceremos1940 » Cum Eki 23, 2015 10:01 am

3 aylik Dil kursu kaydi ve universite sartli kabul yazisi ile basvurdum ben .

Ahmet Kucubicakci

Vize Sonuclanma Suresi

Mesaj gönderen Ahmet Kucubicakci » Cum Eki 23, 2015 3:36 pm

Merhaba ben de 28 Agustosda Almanyadan Turkiyeye geldim ve 4 eylul tarihinde izmirden egitim amacli ogrenci vizesine basvurdum. TU Dortmund icin yapmistim. Evraklarim tamamdi hatta garantorum cok iyi oldugu konsolos calisani sanslisiniz aykiri bir durumunuz yok hatta artilariniz cok fazla demisti. bugun 7 hafta doldu heniz bir haber yok. normal sartlar altinda suriyelilerin de etkisiyle 8- 12 hafta diyorlardi. bekliyorum hala. amcam gidip yabancilar dairesi ile konusacak evraklarin hizlanmasi icin cunku 5 ekimde kursum basladi ve ben geciktim mecbur en erken tarih olan 2 ocaga ertelendi. bekliyorum hayirlisi olsun.