Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Diploma Notu Hakkinda

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
GK

Diploma Notu Hakkinda

Mesaj gönderen GK » Cmt Eyl 07, 2013 5:38 pm

kardesim giremezsen buraya gel yaz adim gibi eminim giriceksin, sistem diye tutturmuslar bos muhabbet adam nc frei bolume 55 lise ortalasiyla girdi ki bu adam birebir arkadasim yani.

izzy ye bakma sen yine ters tarafindan kalkmis,sever bole ben bilirimciligi oynamayi :)

bu arada nc frei bolumlere zaten dsh yi gectigin zaman direk gidip kayit oluyorsun,gecen gun gittik kayit oldu arkadas sIkinti tinne yani direk verdik belgeleri kayit oldu cocuk nota falan bakmadilar tabi topici simdi okudum bu almanya icinde oldu avusturya falan demissin bilemicem oralar.

staywithus

Diploma Notu Hakkinda

Mesaj gönderen staywithus » Cmt Eyl 07, 2013 5:57 pm

Eyvallah Gurhan kardesim icimi rahatlattin insallah kabul ederler

izzy

Diploma Notu Hakkinda

Mesaj gönderen izzy » Cmt Eyl 07, 2013 6:11 pm

[quote]Gurhan35 tarafindan yazilan metin:

kardesim giremezsen buraya gel yaz adim gibi eminim giriceksin, sistem diye tutturmuslar bos muhabbet adam nc frei bolume 55 lise ortalasiyla girdi ki bu adam birebir arkadasim yani.

izzy ye bakma sen yine ters tarafindan kalkmis,sever bole ben bilirimciligi oynamayi :)

bu arada nc frei bolumlere zaten dsh yi gectigin zaman direk gidip kayit oluyorsun,gecen gun gittik kayit oldu arkadas sIkinti tinne yani direk verdik belgeleri kayit oldu cocuk nota falan bakmadilar tabi topici simdi okudum bu almanya icinde oldu avusturya falan demissin bilemicem oralar.[/quote]

Gurhan 1. si ayip oluyor 2. si de her okulun standarti farklidir. Kimisine 55 ile girersin kimisine 75 le giremezsin. He ben bu isi cozdum kesin biliyorum diyorsan eyvallah.

GK

Diploma Notu Hakkinda

Mesaj gönderen GK » Cmt Eyl 07, 2013 6:25 pm

izzy sakayi biraz daha belirgin yapmaliydim k.bakma ikincisi mantikli dusunursek nc frei bolumler derken sole bi dip not gireyim 9.ayin basi gibi nc frei olarak aciklanan bolumlere %1000000 ihtimalle giriyorsun zaten basvuru falan yok direk einschreiben :) bundan daha one nc frei diye aciklanan bolumlere bi anda yigilma oldumu tabi bi anda nc yi geciriyorlar ortaya ama unutmaki yabanci ogrenci kontenjanindan basvurucak ve iyi universitelerde zaten nc frei olan bolumler bir elin parmagini gecmiyor digerlerin ise mevlana tarzi gel diyor herkese :)

staywithus

Diploma Notu Hakkinda

Mesaj gönderen staywithus » Cmt Eyl 07, 2013 6:32 pm

Gurhan kardes benim basvuracagim bolumlerde NC uygulamasi varmis buna ragmen okulu aradigimda bana su an kontenjan sikintisi yok dediler sence nasil kabul ihtimalim

GK

Diploma Notu Hakkinda

Mesaj gönderen GK » Cmt Eyl 07, 2013 7:23 pm

necmi,

yabanci kontenjanlari herzaman farklidir simdi sana bole dediler yarin 15 tane cinli falan misal diyorum gider oranin bi danismanlik firmasiyla oraya basvurur senin is yalan olur bilmem anlatabildimmi :) nc varsa durum sans isi ben yukarda nc olmayan universiteler icin konusmustum.

ufak bi ornek daha veriyim gecen yil krefeld de bi hochschule ye basvurmustum hatta turk bi bayan bakiyodu o zaman bana basvuran sayisini ve not ortalamasini yollayip bu yuzden notumun yeterli ortalamaya uymadigindan dolayi red verdigini solemisti.

staywithus

Diploma Notu Hakkinda

Mesaj gönderen staywithus » Cmt Eyl 07, 2013 7:38 pm

Saolasin Gurhan bilgiler icin o zaman isimiz birazda sansa kaldi insallah kabul gelir

izzy

Diploma Notu Hakkinda

Mesaj gönderen izzy » Pzr Eyl 08, 2013 2:37 am

Bende bundan bahsediyorum, okulda gorevli insanlar bile kesin birsey soyleyemiyor. Nc olmayan biryerden red yiyebiliyorsun. Bu sebeple bekleyip goreceksin, kesin birsey yok.

utku_

Diploma Notu Hakkinda

Mesaj gönderen utku_ » Pzr Eyl 08, 2013 2:52 am

Arkadaslar bir de benim durum icin goruslerinizi alsam ? A2 almanca seviyesi ile basvuru yapacagim, ingilizcem iyi durumda. 2,90 diploma notum ile sosyal bilimler okumak istiyorum. Super olmasa da guzel bir universiteye basvurumu gondersem kabul gelir mi sizce ? Tavsiye edeceginiz bir universite var mi, her sekilde bilgiye acigim.

utku_

Diploma Notu Hakkinda

Mesaj gönderen utku_ » Pzr Eyl 08, 2013 3:11 pm

Hic mi bir oneri yok ? Basvuru sartlari gibi seyler icin demiyorum, su universitede kabul olma ihtimalin daha yuksek gibi bir tavsiye sadece.

staywithus

Diploma Notu Hakkinda

Mesaj gönderen staywithus » Pzr Eyl 08, 2013 3:16 pm

dostum senin hangi sehirde universite okumak istedigin onemli ama farketmez diyorsan kabul alma ihtimalin yuksek olan universitelerden biri duisbur essen

utku_

Diploma Notu Hakkinda

Mesaj gönderen utku_ » Pzr Eyl 08, 2013 5:32 pm

tesekkurler dostum, sehir konusunda sikintim yok basarili bir egitim alabilecegim herhangi bir yer uygun benim icin. essen universitesini onceden de duymustum, bir iki sorum olacak sorun degilse. universitenin birden fazla bolumune basvuru sansim var mi ? diploma notumu alman not sistemine gore nasil cevirebilirim ? cok tesekkurler simdiden.

Kullanıcı avatarı
welly275

Diploma Notu Hakkinda

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Eyl 09, 2013 3:08 am

bayerische formel ile cevirebilirsin.

evet coklu yapabilirsin

utku_

Diploma Notu Hakkinda

Mesaj gönderen utku_ » Pzt Eyl 09, 2013 2:20 pm

Ya tesekkurler ama bayerische formel\'i nasil kullanacagimi tam anlayamadim almancam pek yok, yardimci olabilir misiniz ? Bir siniri var mi fazla bolume basvurmanin ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Diploma Notu Hakkinda

Mesaj gönderen welly275 » Sal Eyl 10, 2013 12:37 am

forumda bu isimde bi baslik var ve formulun aciklamasi da mevcut.
http://www.deutschstudent.de/forum/view ... ad_id=5629