Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Itirazdan Sonraki Gorusme

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Ağu 16, 2013 2:54 am

pasaportunu istersen konsolosluktan alabilirsin. gidip dilekce mi ona benzer bisey yazman lazim.

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Sal Ağu 20, 2013 9:48 am

cuma gunu ilce emniyete pasaport aldigim yere gittim ve durumu anlattim onlardan pasaport bilgisi iceren bir belge aldim ve bununla pazartesi is bankasina gittim okul Bonn da oldugu icin irtibata gecti bayan bonn subesiyle ve butun islemler birkac saatin icinde oldu parami yatirdim ve ayni gun gerekli belgeyi aldim bankadan. simdi ise Ankara da bir internet cafe den yaziyorum bunu konsolosluga geldim ama ogleden sonra alacakmis bizi onu bekliyorum. Allah\'in izniyle bugun sorun cikarmazlar insallah

gezgin

Mesaj gönderen gezgin » Çrş Ağu 21, 2013 4:30 pm

selam arkadaslar,
daha onceden bildiginiz gibi dil kursu vizesine basvurmustum. red aldim, sonrasinda itiraz ettim. itirazdan umudu kesince staj arastirdim ve hamburg sehrinde 6 aylik staj buldum. bu arada itirazim sonrasi beni tekrar gorusmeye cagirdilar. o gorusmede staja kabul edildigimi soyledim ve imzali kontrat ile AIESEC davetiye mektubunun birer fotokopisini teslim ettim. bu sabah beni aradilar, pasaportunu getir itiraz sonucun pozitif sonuclandi dediler. ben de hemen pasaportu goturup kapidaki guvenlige teslim ettim. simdi benim vizem sadece dil kursu icin mi yoksa staj icin mi olacak acaba ve ben bunu nasil anlayacagim.
aranizda daha once uzun donem stajyer vizesi alan ve uzerinde ne yazdigini bilen (tip c-d falan gibi) var mi?

izzy

Mesaj gönderen izzy » Çrş Ağu 21, 2013 4:39 pm

Uzun sureli vizeler D tipi olur, ve altinda sarti yazar.

gezgin

Mesaj gönderen gezgin » Çrş Ağu 21, 2013 4:45 pm

tesekkurler izzy;

yani benim vizem dil kursu da olsa staj icin de olsa D tipi olacak.
altinda aciklama olarak "praktikum" yazarsa staj, "sprachkurs" yazarsa dil kursu oldugunu anlayacagim.

dogru mudur?

izzy

Mesaj gönderen izzy » Çrş Ağu 21, 2013 5:19 pm

Rica ederim, evet dedigin gibi olacak ama muhtemelen pratikum olur.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Ağu 21, 2013 11:27 pm

itirazin sonucu olumlu dedilerse dil kursu vizesi vermisler demektir. pasaportun gelsin, altina bakarsin burda paylasirsin ne amacli verdiklerini cozmus oluruz.

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Prş Ağu 22, 2013 7:33 pm

arkadslar ben sali gunu bloke hesap kagitlarimi verdim ve calisan bayan bana sunu soyledi amirim zaten seni hatirladi evraklarini hemen incelemeye baslayacak dedi ve ciktim sonra ben. aradan 2 saat gecmedi beni aadilar konsolosluktan ve sua senin evrklari inceliyoruz ama transkriptini bulamadik dediler bene universitede sinavlara gimredigmi sadece kayit oldugumu ve lise notlarimi onlara sundugumu soyledim. tamam o zaman ben amirime oyle acklama yaparim dedi bayan. ama ben suan anlamadim ben zaten 1 agustosta basvuru yaptigimda butun kagitlarin tamam ama bloe hesap acman gerek bu yuzden saa 1 ay sure veriyopruz yoksa ret vericez demislerdi adamlara bloke hesap actim verdim kagitlari buna ragmen hala kagitlarimi incelemeri normal mi sizce? beklememi sonucun kargoyla gelecegini soylediler sizce bu kez vizeyi verirler mi?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Ağu 23, 2013 12:33 am

belli olmaz verip vermemeleri. belki bu sefer farkli bi memur inceliyo da olabilir. bunun yaninda sen olsan dahi inceledigin bi basvuruyu aklinda tutamazsin kac tane inceliyolar kim bilir.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Ağu 23, 2013 8:17 am

[quote]psyhcopc tarafindan yazilan metin:

cuma gunu ilce emniyete pasaport aldigim yere gittim ve durumu anlattim onlardan pasaport bilgisi iceren bir belge aldim ve bununla pazartesi is bankasina gittim okul Bonn da oldugu icin irtibata gecti bayan bonn subesiyle ve butun islemler birkac saatin icinde oldu parami yatirdim ve ayni gun gerekli belgeyi aldim bankadan. simdi ise Ankara da bir internet cafe den yaziyorum bunu konsolosluga geldim ama ogleden sonra alacakmis bizi onu bekliyorum. Allah\'in izniyle bugun sorun cikarmazlar insallah[/quote]senide cok ugrastirdi ankara ,umarim artik olumlu sonuclanir.

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Cum Ağu 23, 2013 6:10 pm

hemde nasil ugrastirdi. bu kadar ugrastiktan sonra olur insallah artik. farkli bir memur inceliyor olabilir evet haklisin ama sonucta bir kere inceleyip bana dediler ki bu belglerin eksik o yuzden ret verdik bende belgeleri tamamladim ve bir daha basvuru yapmisim bu kez de dediler ki garantor olmaz bloke hesap. iyi de 2 ay once kabul ettin sen bunu simdi neden etmiyorsun? tamam dedim bunu da hallettim 3 haftanin icinde 8000 Euro buldum bloke hesap actim sali gunu gittim belgeleri verdim ve hala beklemedeyim. arkadaslar siz olsaniz ne yaparsiniz bu durumda artik telefonum elimde surekli ups kargonun mesajini bekliyorum dusunun halimi

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Ağu 23, 2013 6:16 pm

Sen ikinci basvuru filan yapmadin sadece itirazdan sonra eksik belge goturdun.Bu farkli , sonucun daha cabuk gelmesini saglar umarim.Artik bence red verme ihtimalleri dusuk , hayirlisi tabi.

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Cum Ağu 23, 2013 6:51 pm

ikinci basvuru yapmiyorum diye gitmistim bende ama itiraz dilekcesinden sonra ki ilk gorusmm de yani 1 agustosta konsolosluga gittim istediginiz evraklari getirdim diye ama kabul etmdediler ve butun kagitlarimi icerde fotokopi cektirmek zorunda kaldim yani yeniden basvuru yaptim ama belge verdim az once de yazdigim gibi sonra bloke hesap istediler. umarim dedigin gibi olur ve verirler artik vizeyi

gezgin

Mesaj gönderen gezgin » Cmt Ağu 24, 2013 1:13 pm

selam arkadaslar, sonunda vizem geldi.

Aciklamalar kisminda; "Fachpraktikum Gultigkeit Entspricht Aufenthaltszeitraum" falan yaziyor. Staj vizesi vermisler sanirim.

Vize D tipi ancak anlamadigim bir nokta var. Burada yazan arkadaslar hep vize 3 aylik olacak o sure icinde oturum izni alacaksin diyorlardi. Benim vize ise 1 Eylul\'de basliyor ve 28 Subat\'ta bitiyor. Yani tam 6 aylik staj suresini vermisler.

Bu durum normal midir?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Ağu 24, 2013 2:12 pm

normal o sekilde de verilebiliyo

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Pzt Eyl 09, 2013 3:39 pm

yarin tam 3 hafta olacak ama hala bir cevap yok konsolosluktan. eksik evraktan sonra sizce bu kadar surmesi normal mi yoksa yine ret mi bekliyorum ben. gecen hergun biraz daha gidiyor umudum

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Pzt Eyl 09, 2013 8:18 pm

Sizce ne olur arkadaslar bana bir cevap yok mu

dzdaw

Mesaj gönderen dzdaw » Pzt Eyl 09, 2013 10:09 pm

Panik yapma, benim pasaportum 4. haftanin sonunda geldi.

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Pzt Eyl 09, 2013 11:50 pm

Tamam yapmayayim ama konsoloslukla gecmisim iyi degil cok ugrasirdilar beni simdiye kadar o yuzden korkuyorum