Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

bloke hesabi en hizli acma yolu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mgmgmg

Mesaj gönderen mgmgmg » Pzr Eyl 08, 2013 9:47 pm

Merhaba arkadaslar,

Ben bursiyerim fakat konsolosluk kabul etmedi, bende burs parasini pesin alip bloke yapmaya calisacagim. Sorum ise okullarin acilmasina yetismek. Bu nedenle en kisa zamanda bloke hesap acmam lazim. Is bankasi olsun istiyorum, bunu en kisa nasil yapabilirim? alman bankalari be posta ile vakit kaybetmem benim aleyhime. Ayrica is bankasindan bloke hesap actirmak icin konsolosluga onaylatmam gereken belge var midir deutsche bank gibi? 1 veya 2 gun icerisinde baslayip 4,5 gune bitirmem lazim.yardimci olursaniz cok sevinirim.

mgmgmg

Mesaj gönderen mgmgmg » Pzr Eyl 08, 2013 10:26 pm

eksik bilgi vermisim, deutsche bank\'in onaylanan formlari gibi is bankasinin da onayi gerekiyor mu konsolosluga ?

tesekkurler :)

Melphis

Mesaj gönderen Melphis » Pzt Eyl 09, 2013 12:24 am

Evet gerekiyor. Is bankasini da konsolosluga onaylanami istiyorlar

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Pzt Eyl 09, 2013 3:35 pm

ben is bankasinda yaptim ve bir gunde komple bitti ertesi gun konsolosluga gittim evraklari vermek icin kabul ettiler onaylatmaktan fln bahsetmdeiler bana

mgmgmg

Mesaj gönderen mgmgmg » Pzt Eyl 09, 2013 3:53 pm

bu deutsche banktan acarken bir form alip onu onaylatiyorsun ya konsolosluga, sen onu yapmadin mi? Yani direk herhangi bir is bankasi subesine gidip bir gunde hallettin olayi? Mumkunse biraz daha ayrintili anlatabilir misin?

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Pzt Eyl 09, 2013 4:36 pm

burada cok arastirdim cogu arkadasimiz deutsche bankadan form almis konslosluktan onaylatmis ama bi arkadasimin yazdigi yazi dikkatimi cekti o istanbulda is bankasi subesinde 2 gunde islerini haletigini yazmis bende sansimi deneyeyim dedim ve ilcemde bulunan is bankasi subesine gittim. cuma gunu gitmistim ordaki bayan ben boyle bir islem var mi bilmiyorum ama arastirayim pazartesi gunu gel daha net bilgi veririm dedi. sonra pazartesi gittigimde baska gorevli bayanla konusurken ben daha onceden buradan bu islemi bir kez yaptim dedi koln subesiyle ortak. sonra hemen okulun oradaki subeyle irtibata gecti ve gerekli evraklari ogrendi. ben zaten ne gerekliyse getirmistim ve hepsni almanya ya faxladi. bir saat icinde almanya kagitlarimi olumlu gormus ve hesabimi acti sonra da hemen parayi yatirdim yarim saat sonra da blokeli hesap acip parayi yatirdigima dair konsolosluga verilmek uzere bir yazi gonderdi ilcemdeki subeye. hepsi bu yani toplasan bir gunu mu bile almadi. hemen ertesi gun konsolosluga gittim kagitlari vermek icin bayan kontrol etti ve tamam pasaportunun eve gelmesini bekle dedi.

ama benim soyle olmustu bunu da aciklayayim ben 1 mayista basvuru yaptim ret gonderdiler sonra itiraz dilekcesi yazdim eksik evrak var dediler. dedikleri evraklari tamamladim ve 1 agustos ta tekrar gittim bu kez garantor hesap olmaz bloke hesap acman icin 1 ay sure veriyoruz acarsan hemen actigina dair belgeyi getirirsin acamazsan 1 eylul de ret gondeririz dediler. 20 agustos gibi blokeli hesap actigima dair belgeyi goturdum ve kabul ettiler ve artik beklememi soylediler. ve ne yazik ki 3 hafta oldu bugun hala bekliyoruz

Bu arada is bankasindaki gorevliler bloke hesap dedigimde bilmiyoruz dediler onlar blokeli hesap diye biliyor sende boyle soylersen bence anlarlar hemen. umarim yardimim dokunmustur

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Pzt Eyl 09, 2013 4:38 pm

bu arada bunu soylemeyi unutmusum ben parayi almanya dan yatirdim akrabalarim yatirdi orda ama buradan da yatirabiliyormussun.

mgmgmg

Mesaj gönderen mgmgmg » Pzt Eyl 09, 2013 4:53 pm

cok iyi anladim, cok tesekkur ederim ayrintili aciklamalarin icin :)