Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
GK

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen GK » Çrş Eyl 04, 2013 3:08 pm

@helloween,

biraz once yazdigim arkadasin kardesi istanbul pendikten almis denklik belgesi olmadan zaten orda kadinin onunde bilgisayarda taninan okullar yaziyormus aynisi izmir konaktaki sgk icinde gecerli murat in bana dedigi bu yondeydi onunda arkadasi bu yolla izmir konak sgk dan almis ek olarak ankarada bi tanidigin varsa gitsin almaya zaten 10 dakika icinde veriyorlarmis isim,soy isim ve uni adini soyledigin zaman.

edit: ek olaraktan 10. ayin 1 inden itibaren yaziyor ogrenci belgelerinde yani 10. ayin 1 inden 3. ayin sonuna kadar aliyorsun.

cancolag

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen cancolag » Cmt Eyl 07, 2013 11:00 am

Izmir sgk\'dan kabul belgesiyle alan var mi? Ben gittigim zaman adam israrla kabul olmaz ogrenci belgenle geleceksin, almanya\'ya gidince ogrenci belgeni yolla baban halletsin demisti.

Melphis

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen Melphis » Cmt Eyl 07, 2013 1:55 pm

Iste bunu diyenler tam kafasiz. Ben erasmusa gttigimde de senin dedigin gibi demislerdi bana Adana\'dan. Senin yapman gereken somestir surelerinin gozuktugu bir kagit ile kabul belgenin aslini gostermek. Ancak kabul asli sende kalacak fotokopisini vereceksin onlara.

Zaten Almanya\'da universiteye kayit olmak icin sigorta soruyorlar. Yani kayit ol ogrenci belgeni at olayi yalan. Sigorta yoksa kayit da olamiyorsun. Senin yapman gereken Ankara\'yi aramalarini soylemek. Ankara ya da Istanbul Sgk\'yi aramasini ve gerekli bilgileri ondan ogrenmesini soylemelisin. Yok derse de ne sacma is arkadaslarim daha yeni aldi , siz bana burda boyle diyorsunuz dersin.

Melphis

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen Melphis » Cmt Eyl 07, 2013 1:58 pm

Ayrica yeni denkliklerin yazdigi yonetmeligin adi E-KISA VADEL 2013/33 emekli hizmetler genel mudurlugunun yazisi. Yani sgk dakiler bulamazsa, bu yaziya bakmalarini burda kesinlikle denklik olan okullarin adi gozuktugu belirtilmektedir. Ben tamamini okudum. Artik Yok\'den denklik almaya gerek yok diyor

GK

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen GK » Cmt Eyl 07, 2013 2:05 pm

@ Melphis bu yonetmeligin linkini atabilirmisin birde taninan okullarin yazdigi yanindada sgk icin artik yokten denklik almaya gerek yok yazisinida ayni sekilde paylasabilirsen cok iyi olur,yok ile telefonda konustugumda senin dedigini solemisti fakat bulamadim.

Melphis

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen Melphis » Cmt Eyl 07, 2013 8:14 pm

Abi bu yonetmelik bende yok su an, bana Istanbul Besiktas Sgk da bir hanimefendi okutmustu ve Adana\'ya gidince bunu anlatirsin demisti. Cunku ben Adana\'nin sikinti cikaridigini belirttim ordakilere. Ben de Adana\'ya kayitli oldugum icin, adanaya gelince Adana\'daki Sgk ile tartistim bu konuyu. Basta bana denklik gerektigini soyledi. Ben de yeni yonetmelige gore gerekmedigini bildirdim. Ama anladigim kadari ile Istanbul\'a yonetmelik gittikten 2 hafta sonra anca Adana\'ya gitmisti yonetmelik. Ve Adana Sgk daki bayan hala erisemiyordu. Ben de bu durum benim sorunum olmadigini ve Ankara veya istanbulu aramalari gerektigini soyledim. Basta yanasmadi ama konu hakkinda bilgili oldugumu gorunce geri Ankara\'yi aradi.

Ayrica kabul belgesini ve ustunde tarih yazan belgeyi de Turkceye cevirmemi istedi. Ben bunun sacma oldugunu , yine ayni sekilde Istanbul\'da cevirisi istenmedigini belirttim. Ama o konuda diretti ve farkli uygulamalar ordaki insanlarin sorumluluguna girdigini ve kendisinin sorumluluk almayacagini belirtti. Ben de mecbur zaman da az kaldigindan tartismadim ve cevirttirip verdim hemen

Bir de yonetmeligin iceriginde Yok\'e cok fazla istek geldigini ve artik ugrasmamak icin boyle bir liste yayinladigi gibi seyler yaziyordu. Epey ayrintiliydi yani aciklamalar da.

cancolag

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen cancolag » Cmt Eyl 07, 2013 8:34 pm

Ben de hafta ici ankaradayken bosuna yok\'e git gel 2 saat kaybetmisim o zaman tanima belgesini hemen verirler belki diyerek elden vereyim dilekcemi dedim ama adres vs. yazin 15 is gunu icinde yollariz dediler.

Ayrica benim kabul kagidimda dil kursu programinin adi olan \'Brucke zum Studium\' 1 ekim 2013\'ten 30 eylul 2014\'e kadar surecek tarzi bir sey yaziyor ingilizce ve almanca bunun disinda yaz ve kis somesterlerinin baslangic bitis tarihlerinin yazdigi bir sey mi senin soyledigin tarihlerin yazdigi kagit?

GK

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen GK » Cmt Eyl 07, 2013 9:15 pm

melphis kardesimede ayni sekilde sana dediklerini demisler izmirde soliyim pazartesi gitsin diretsin o zaman bu arada cancolag sana neden ole dediler bilmiyorum ama foruma yazan murat arkadasimizin bi arkadasi hem murat icin hemde okul ismi yanlista olsa benim icin 10 dakika icinde almisti :)

murat181818

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen murat181818 » Pzr Eyl 08, 2013 2:25 pm

Tamam laaa yeni belgeyi aldircagiz :-D:-D:-D
So geht nicht !

DoganGulden

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen DoganGulden » Sal Eyl 10, 2013 11:06 pm

Herkes bu konuyu maddi yonden ele almis. Simdi TK dan sigortali oldugunda elektronik kartin oluyor heryerde sorunsuz tedavi hizmeti aliyorsun.
Peki bu AT11 belgesiyle sigorta nasil calisiyor?
Mesela TK ya sigortalanip odedigimiz parayi devlete gostersek geri alabilirmiyiz paramizi ?

GK

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen GK » Çrş Eyl 11, 2013 2:50 am

hastaneye gitmeden once bi kagit alicaksin oyle gidiceksin doktora,
he diceksinki kalbim durdu bi saniye tk ya gidip gelelim tarzi bi durumda karsilasmamak icin ne yapmali? -cozumu cok basit buralarda akrabalarin varsa takildiysan farketmissindir belki,ben kuzenlerler bir cok kez hastaneye veya ev doktoruna gittim yarin getirirz diyorlardi kimsede sesini cikarmiyordu zaten ertesi gun getirmesse bi babacko rechnung daha sonra eve gelirdi.

ben daha onceki odedigim miktari geri almak icin sonuna kadar mucadele vericem boru degil 2 tekligi var :) bunu nasil yapicaksin dersen onceki donemlerdeki ogrenci belgelerimi goturup turkiyeye gittigimde rahat rahat hepsi icin at11 cikarticam ( eski donemlere ait at11 belgeside alabiliyormusuz foruma yazan murat arkadasimiz sormustu bu durumu) almanyaya geldigimdede capraz sorgu misali aok soledi bole bir hakkimiz varmis arkadaslarim almis ordan bu nasil sistem tarzi bi giris yapicam ins olur.

aerisik

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen aerisik » Çrş Eyl 11, 2013 6:23 pm

Arkadaslar daha dun aldim bu belgeyi,denklik icin osym ye gitmenize falan gerek yok..bu belgeyi istediginiz zaman zaten onlar osym internet sitesinden girip kontrol ediyorlar denklik olup olmadigini...

benim bir baska sorum var..
ben gecen marttan beri almanyada master ogrencisiyim.AOK dan sigortaliyim ve bu sigortayi gostererek haziran ayinda oturma iznimi aldim (3 yillik) simdi soru su ki;
----ben bu belgeyi AOK goturup sigortami iptal ediyorum bende bu belge var dedigim taktirde oturma izniyle alakali bi sikinti yasar miyim.

bu konuda bilgisi olan var mi

GK

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen GK » Çrş Eyl 11, 2013 7:10 pm

sigortan aok da iptal oluyor ama aok da hala sigorta girisin varmis gibi gozukuyor yani durum bu tarz birsey olmuyor sayet aok dan komple sigortani iptal etseydin hem okulun hemde yabancilar polisinin haberi olurdu,yapan arkadaslarda bi sIkinti cikmadi sendede cikmaz.

bu arada nerden aldik aerisik ? izmirden kardesim 2 kere gitti en sonunda osym belgesini solemek akillarina gelmis ve hic bir turlu o belge olmadan yapmiyorlar cok sacma.

aerisik

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen aerisik » Çrş Eyl 11, 2013 7:16 pm

ben mersinden aldim..daha once mart ayinda istanbuldada sormustum onlarda da ellerinde bir liste vardi ordan kontrol ediyorlardi o zaman ogrenci belgem olmadigi icin alamamistim.

hatta bu kez memur yonetmelik degistigini artik kendilerinin osym sitesinden kontrol ettiklerini o yuzden osym ye gidip belge almama gerek olmadigi soyle..bu yonetmelik degisme durumundan bir bahsedin derim..

o zaman benimde sana bir sorum var gurhan35..ben AOK iptal ettikten sonra bu AT11 i okula vermeme gerek var mi yok mu..senin dediginden yok diye anladim ama acaba dogru mu anladim??

GK

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen GK » Çrş Eyl 11, 2013 7:18 pm

hayir eger okula coktan kayit olduysan zaten hic bir turlu istemezler he sayet baska bi yerden istedigi zaman yine aok ya gidiyorsun onlar sana bir kagit veriyor orda yine sigortan olduguna dair, hic bi sIkinti yok bu durumda su son olaylarda murat fitili atesliyince cevremdeki cogu insana yaptirdim bi ben hala yapamadim yapanlardada hic bir sorun cikmadi-

MiTRaLYoZ

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Prş Eyl 12, 2013 6:42 pm

Arkadaslar Sali gunu yabancilar polisine gitmem lazim ve ayni gun care conceptten olan sigortam bitiyor. AT11 belgem icin firsat olmadi ve henuz alamadim,sigorta gostermem gerektigi icin biraz daha uzatmak zorundayim Care conceptte.Ne kadar zaman icin uzatmaliyim ? minimum 1 ay gozukuyor sitede ama 1 ay olursa vize verme konusunda problem yapacaklarini dusunuyorum ayrica AT11 alabilecegimi de aciklayacagim. Sizin onerileriniz nelerdir bu konu hakkinda ? Zaman kisitli oldugu icin baska birsey aklima gelmedi

aerisik

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen aerisik » Cum Eyl 13, 2013 1:52 pm

ben yabancilar polisine gittigimde buda sigorta belgesi diye uzattim zarfi acip bakmadilar bile

cancolag

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen cancolag » Cum Eyl 13, 2013 8:06 pm

Bugun izmirden AT11 aldim farkli bir memur vardi ve ogrenci belgesi istemedi kabul belgesinin turkce tercumesiyle gordu isimi. Tek yasadigim sorun kabul belgesinin orjinalini almak icin diretti sonra ikna ettim fotokopiyi vermeye :D simdi bu belgeyi almanyada nereye goturmemiz gerekiyor hastaneye direk bununla gitmeyecegiz herhalde? At11\'i sigorta sirketine teslim edip baska bir belge mi aliyoruz?

GK

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen GK » Cmt Eyl 14, 2013 2:36 am

cancolag yok den kagit goturdun mu ? ikincisi tam nereden aldim kardesimi 3 tur geri ceviriyorlar cildiricam en son telefonda yanlis seyler cikti agzimdan delirttiler cunku,basbakanliga sikayet ettim hem telefonla hem mail yoluyla bu isin sonu ya olum ya at11 :)

soruna gelince direk sigorta sirketlerinden birine gidip onu veriyorsun onlarda anliyorlar zaten sana bir kagit vericekler o kadar,he hasta olunca doktora gitmeden once ordan bi kagit alicaksin ama acil durumlarda doktora belirtirsen sorun cikartmiyorlar tedavi olduktan sonraki gun goturebiliyorsun o sigortadan alman gereken kagidi.

cancolag

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen cancolag » Cmt Eyl 14, 2013 11:57 am

Gurhan35 ben 10 gun once ankaradayken yok binasina gidip taninma belgesi icin dilekce vermistim ama artik gerek yokmus. Taninma belgesi elime gelmeden gidip aldim at11\'i. Yok\'un sitesinde taninan okullar listesi var. kardesinin okulunu bulun, sonra ekranin ciktisini alip goturun. Bir de benden babamin calistigi is yerinden aldigi hala goreve devam etmektedir tarzi bir kagit istediler ama benimle birlikte ayni isi yapan arkadasimda yoktu, sorun cikarmadilar. Garanti olmasi acisindan onu da alabilirsiniz. Ben konak ykm\'nin arkasindaki subeden aldim