Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

HAMBURGDA OGRENCI OLMAK

Hamburg eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
angel

HAMBURGDA OGRENCI OLMAK

Mesaj gönderen angel » Cmt Eki 31, 2009 6:59 pm

Arkadaslar hamburgda ogrenci olan yada yasam hakkinda yani masraflar is bulmak imkanlari flnn ne biliyorsaniz bilgilendirirseniz sevinirim:)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

HAMBURGDA OGRENCI OLMAK

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Kas 01, 2009 2:50 am

Yabanci ogrenciler icin sartlar hemen hemen aynidir.. Sartlari bildigini varsayiyorum. Bunun disinda Hamburg , Almanya nin en buyuk sehirlerinden birisi. Universitesi orta derecede kalite olarak.. Buyuk sehir olduguna gore de is imkanlari iyidir. Ayrica turk nufus orani da azimsanmayacak kadar var..

angel

HAMBURGDA OGRENCI OLMAK

Mesaj gönderen angel » Pzr Kas 01, 2009 2:29 pm

peki acaba Hamburg teknik universitesi nasil bir universite arastrmalarimda iyilerin arasinda oldugunu gordum ama Endustri Muhendisi olarak gidecegimden kafamda soru isaretleri var? keske hamburgda ogreni olan birileriyle irtibat kurabilsem....birde bir kiz olarak kozmopolit olduklarini soyledikleri bu sehirde cok mu sknti cekerim acaba:(

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

HAMBURGDA OGRENCI OLMAK

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Kas 01, 2009 8:39 pm

angel Hamburg Universitesi kotu bir uni degil yani alacagin diploma gene heryerde gecerli ve is buldugunda seni Hamburg Uni\'si diye almamazlik yapmazlar.
Bir kiz olarak Almanya\'nin hicbir sehrinde zorluk cekmezsin,eger Nazi mahallesi gibi yerlerde yasamazsan..Ki bir cok yerde de boyle birsey yok..

angel

HAMBURGDA OGRENCI OLMAK

Mesaj gönderen angel » Sal Kas 03, 2009 9:08 pm

teknik universite oldugundan muhendisler icin daha uygunmus ama daha cok arastrmam gerekicek sanirim:) tesekkurler ama cevaplariniz icin:)

typhoon

HAMBURGDA OGRENCI OLMAK

Mesaj gönderen typhoon » Cmt May 15, 2010 2:18 pm

bence hamburg almanyada ogrenci olunabilecek en iyi sehir hem turk nufusun cogunlugu hemde hamburgta yasayan almanlarindfiger bolgedekilere gore yabancilara sicak bakmasi en buyuk etken ama hamburg teknik unisi harburgta bilgin olsun hamburg merekze biraz uzak ama orasida cok guzel biyer...
. . . t y p h o o n . . .

insa_c

HAMBURGDA OGRENCI OLMAK

Mesaj gönderen insa_c » Prş Ağu 26, 2010 9:52 am

peki arkadaslar TU hamburg nasil bir unidir? iyi midir? kabul aldim kayit da yaptirdim da ya bir sene daha oss ye kasicam ya da TU hamburga gidicem bilmiyorum?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

HAMBURGDA OGRENCI OLMAK

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Ağu 27, 2010 2:58 pm

TU Hamburg iyidir.

memo

HAMBURGDA OGRENCI OLMAK

Mesaj gönderen memo » Prş Ara 13, 2012 6:16 pm

TUHH hamburgun en iyilerinden biridir, merkeze tek bir metro ile gelebilirsiniz ve Universitenin ordan merkeze uzaklik 30 dk dir. Ama oncelikle kalacak yer sorununuzu halletmenizi oneriririm.

25adem

HAMBURGDA OGRENCI OLMAK

Mesaj gönderen 25adem » Prş Eyl 05, 2013 5:17 am

Evet Hamburg biraz pahali diger sehirlere gore yalniz ogrenci olunabilecek en guzel sehirlerden birisi. Sehirde bir cok milletten yabanci yasadigindan dolayi kendinizi bir yabanci gibi hissetmiyorsunuz kimse size soguk davranmaz ve genellikle cok yardimseverdir Hamburgda yasayanlar. Nazilere karsi un salmis taraftar guruplari vardir. TUHH S-Bahn la 40 dk flan cekiyor yanilmiyorsam yakinda bir ilce olan Harburgda.

GK

HAMBURGDA OGRENCI OLMAK

Mesaj gönderen GK » Prş Eyl 05, 2013 11:38 am

o degilde turkiyede hizli yasamis birinin hamburgda okuma ihtimali yok hizlidan kastim her nanenin ucundan bi kere tatmis olmak falan filan :)