Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
dzdaw

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen dzdaw » Cmt Ağu 17, 2013 8:59 pm

[quote]mehmetozkan89 tarafindan yazilan metin:

[quote]dzdaw tarafindan yazilan metin:

Kullanmak gerek tabi ayda 70euro az para degil :D Yalniz benim kabul aldigim okuldan ogrenci belgem yok henuz, kabul belgemi ve vizemi gosteririm artik olursa.[/quote]

oyle kabul etmiyorlar,kabul olursa sansa olur.tercumeli belgeyi istiyorlar maalesef.yani turkcesi ogrenci belgesi sart,o senin ogrenciligini kesin yapiyor.Bu arada AOK\'ya kendim gittim,durumu soyle ozetliyim.Okula kayit icin bana Bestatigung verdiler ama ekim 1ine kadar AT11(Onlar TA11 dio) goturursem kaydim iptal edilecek ve ondan yararlanicam.Bana boyle dedi kadin.Ama okula kayit icin gerekli olan sigorta durumunu halletmis oldum bu arada.[/quote]

Hmm, Istanbul Besiktas SGK\'daki gorevli alabilecegimi soylemisti. Neyse buradaki okuldan kaydimi alayim sansimi denerim olmadi ikinci donem buraya gelir alirim. :) Tesekkurler cevap icin.

mithrandir

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen mithrandir » Cmt Ağu 17, 2013 9:59 pm

Kullanmak gerek tabi ayda 70euro az para degil :D Yalniz benim kabul aldigim okuldan ogrenci belgem yok henuz, kabul belgemi ve vizemi gosteririm artik olursa.[/quote]

oyle kabul etmiyorlar,kabul olursa sansa olur.tercumeli belgeyi istiyorlar maalesef.yani turkcesi ogrenci belgesi sart,o senin ogrenciligini kesin yapiyor.Bu arada AOK\'ya kendim gittim,durumu soyle ozetliyim.Okula kayit icin bana Bestatigung verdiler ama ekim 1ine kadar AT11(Onlar TA11 dio) goturursem kaydim iptal edilecek ve ondan yararlanicam.Bana boyle dedi kadin.Ama okula kayit icin gerekli olan sigorta durumunu halletmis oldum bu arada.[/quote]

Hmm, Istanbul Besiktas SGK\'daki gorevli alabilecegimi soylemisti. Neyse buradaki okuldan kaydimi alayim sansimi denerim olmadi ikinci donem buraya gelir alirim. :) Tesekkurler cevap icin.[/quote]

benim bildigim kabul belgen ve somestre baslangic tarihini gosteren internet ciktisi yetiyor bu belgeyi almak icin.. ordaki listeden gidecegin universitenin denkligi olup olmadigina bakiyor bi de ki buyuk ihtimalle vardir.. ancak somestr baslangic tarihinden en erken 1 ay once alabilirsin at 11 belgesini..

GK

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen GK » Pzt Ağu 19, 2013 12:00 am

at11 i yapan arkadaslara bi sorum var,
bizde olan sigorta karti tamamen iptal mi oluyor yani doktora falan gitmeden once sigorta sirketinden gidip bi kagit mi almamiz lazim(cunku onceden bole birsey diyorlar) yoksa kart i ayni sekilde kullanmaya devammi ediyoruz.

ykpbyrm

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen ykpbyrm » Pzt Ağu 19, 2013 5:28 pm

arkadaslarrr. ben yaklasik bi ay sonra almanyaya gidicem paderborn universitesinin dil kursunda okucam yani universitenin kendi dil kursunda. bende bu AT-11 belgesini alabiliyomuyum almam gerekirmi ? simdi giderken 3 aylik bi saglik sigortasi yapicaz daha sonrasinda aylik bi odeme yapicaz sigorta icin bildigim kadariyla. bunun yerin AT-11 belgesi bizde alabilirmiyiz ? bilgilendirirseniz sevinirim

murat181818

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen murat181818 » Çrş Ağu 21, 2013 6:19 pm

[quote]ykpbyrm tarafindan yazilan metin:

arkadaslarrr. ben yaklasik bi ay sonra almanyaya gidicem paderborn universitesinin dil kursunda okucam yani universitenin kendi dil kursunda. bende bu AT-11 belgesini alabiliyomuyum almam gerekirmi ? simdi giderken 3 aylik bi saglik sigortasi yapicaz daha sonrasinda aylik bi odeme yapicaz sigorta icin bildigim kadariyla. bunun yerin AT-11 belgesi bizde alabilirmiyiz ? bilgilendirirseniz sevinirim[/quote]

Gidip sorman gerekiyor, SGK binasini bazillari veriyor bazilari vermiyor,
So geht nicht !

dzdaw

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen dzdaw » Pzt Ağu 26, 2013 10:40 am

[quote]mithrandir tarafindan yazilan metin:

Hmm, Istanbul Besiktas SGK\'daki gorevli alabilecegimi soylemisti. Neyse buradaki okuldan kaydimi alayim sansimi denerim olmadi ikinci donem buraya gelir alirim. :) Tesekkurler cevap icin.[/quote]

benim bildigim kabul belgen ve somestre baslangic tarihini gosteren internet ciktisi yetiyor bu belgeyi almak icin.. ordaki listeden gidecegin universitenin denkligi olup olmadigina bakiyor bi de ki buyuk ihtimalle vardir.. ancak somestr baslangic tarihinden en erken 1 ay once alabilirsin at 11 belgesini..[/quote]

Cok tesekkurler arkadaslar, bu hafta AT-11 ve KYK kredisi isleriyle ugrasacagim, gelismeleri yazarim.

dzdaw

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen dzdaw » Sal Ağu 27, 2013 6:35 pm

Arkadaslar, Istanbul Pendik SGK bunlari soyluyor:

"Almanya’ya egitim amaci ile gidiyor iseniz;

1- Kabul belgesi

2- Saglik yardimini emekli uzerinden aliyor iseniz sizin ve emeklinin kimlik fotokopisi

3- Saglik yardimin calisan uzerinden aliyor iseniz primler Anadolu yakasina yatmasi ile ise giris fotokopisi ve calisiyor yazisi getirmeniz halinde gerekli formuler duzenlenir."

Kolay gelsin. :)

gdelikaya

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen gdelikaya » Çrş Ağu 28, 2013 9:10 am

Izmir icin soyluyorum, gideceginiz yer SGK A.Blok 1. kat 109 nolu odadir. (YKM arkasi) Diger SGK ofislerine gittignizde sizi devamli yanlis yonlendireceklerdir, hata bazilari boyle bir belge almaya hakkiniz yoktur falan diyebilir, en iyisi ilk is dogru yere gitmek.

Denklik tanima belgesi ( yok\'e kargo ile dilekce gonderiyorsunuz 15 is gunu icinde donuyorlar)
Kabul, kayit ya da ogrenci belgesi ( Turkce yeminli tercume olacak, somestr tarihlerini icerecek)
Emekli yakinin ve sizin kimliginiz

Bu 3 belgeyi goturdugunuzde yardimsever insanlar belgenizi 10 dk icinde cikariyorlar.

Herkese kolay gelsin.

Konak\'ta Basak Tercume var, 20TL (1000 karakter)ye Almanca->Turkce ceviriyor.

dzdaw

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen dzdaw » Sal Eyl 03, 2013 11:57 am

Bu sabah Istanbul Pendik SGK\'dan AT-11 belgemi almis bulunuyorum. Sigortam babama bagli oldugu icin babamin isyeri evraklarini ve kimlik fotokopisini goturdum. Bana ait gerekli evraklar ise kendi kimlik fotokopim, okuldan kabul belgem(Almanca, Turkce\'ye cevrilmedi) ve somestr tarihlerini gosteren akademik takvimdi. Sadece bir form doldurdum ve belge aninda cikti. islemi yapan memur ikinci donem ogrenci belgemle gelmemle sigortamin yenilenecegini soyledi. :)

sway

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen sway » Sal Eyl 03, 2013 12:41 pm

Bu sabah Istanbul Pendik SGK\'dan AT-11 belgemi almis bulunuyorum. Sigortam babama bagli oldugu icin babamin isyeri evraklarini ve kimlik fotokopisini goturdum. Bana ait gerekli evraklar ise kendi kimlik fotokopim, okuldan kabul belgem(Almanca, Turkce\'ye cevrilmedi) ve somestr tarihlerini gosteren akademik takvimdi. Sadece bir form doldurdum ve belge aninda cikti. islemi yapan memur ikinci donem ogrenci belgemle gelmemle sigortamin yenilenecegini soyledi. :)[/quote]

bende pendikte oturuyrm. dil kursundayken de bu belgeyi alabiliyormuyuz.

gerci dil kursundayken alan arkdslar varmis

bonn bonn

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen bonn bonn » Sal Eyl 03, 2013 12:51 pm

Bag-kur ve emekli sandigi mensuplarinin da alabilmesi guzel haber. Benim babamin bag-kur\'a birikmis borcu var acaba AT-11 belgesi alabilir miyim? borclu olup almayi deneyen oldu mu? olmadiysa ben gidip bi sorup aldigim cevabi burada paylasirim.

dzdaw

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen dzdaw » Sal Eyl 03, 2013 4:06 pm

[quote]sway tarafindan yazilan metin:

bende pendikte oturuyrm. dil kursundayken de bu belgeyi alabiliyormuyuz.

gerci dil kursundayken alan arkdslar varmis[/quote]

Istanbul icin nerede oturdugunla alakasi yok. Kimin sigortasindan faydalaniyorsan (annen ya da baban) o kisi hangi yakada calistigina bagli. Asya yakasinda calisiyorsa Pendik, Avrupa yakasinda ise Findikli.

GK

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen GK » Sal Eyl 03, 2013 7:30 pm

arkadaslar almanca tercume yapmadan arti denklik belgesini almadanda yapanlar var bu isi birebir tanidigim bende yarin kardesimi yollucam bakalim genelde buyuk yerlerde adamlarin onundeki bilgisayarda yaziyormus hangi okul taniniyo falan filan zaten cikartiyorlarmis illa ankarayi 15 gun beklemeye gerek yok direk kovalayin bu isi.

sway

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen sway » Sal Eyl 03, 2013 7:34 pm

dil kursundaykende alabilir miyiz AT-11 i

GK

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen GK » Çrş Eyl 04, 2013 12:40 am

uniye bagli dil kurslarina gidiyorsaniz alabiliyorsunuz cunku at11 i alirken sizden ogrenci belgesi istiyorlar

sway

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen sway » Çrş Eyl 04, 2013 9:17 am

SGK ya bizzat gidip mi basvurmak gerkiyr. Ben Almanyadayken abimi sgk ya gondersem kabul ederler mi

dzdaw

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen dzdaw » Çrş Eyl 04, 2013 11:42 am

Orada memur bir form veriyor ona senin imza atman gerekiyor.

GK

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen GK » Çrş Eyl 04, 2013 12:32 pm

bu siteyede yazan ersinin kardesi aldi imza falan da atmadi yani :)

MiTRaLYoZ

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Çrş Eyl 04, 2013 12:40 pm

@murat181818 bilgi icin cok sag ol kardesim. Bunu yeni ogreniyorum.

helloween

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen helloween » Çrş Eyl 04, 2013 2:33 pm

Basligin hepsini okudum, fakat aklimi karistiran bir konu var. Denklik tanima belgesi kesin olarak gerekli mi? Ben AT11 belgesini Findikli Sgk\'dan alacagim. Denklik belgesi olmadan gittigimde sorun cikar mi?
Bir de kabul aldigim universitenin akademik takviminde donem baslangic tarihi 1 Ekim, ama ders baslangic tarihi 14 ekim. Bu durumda simdi gitsem bu belgeyi alabilir miyim? Yoksa 14 eylule kadar beklemek mi gerek?