Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Hochschulzugangsberechtigung hakkinda..

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
eses26

Mesaj gönderen eses26 » Çrş Ağu 28, 2013 8:28 pm

Hamburg otomotiv muhendisligine basvurdum, sonradan Hochschulzugangsberechtigung istediler..

Uni asistle de basvurulmayacakti ama sadece denklik mi istiyolar, ya da puanimi mi anlayamadilar bilmiyorum..

Uni asiste de pek bulasmak istemiyorum, burda kim basvurduysa red aldi hazirilik kursunda..

Sadece Hochschulzugangsberechtigung nasil isteyebilirim?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Ağu 29, 2013 12:02 pm

bazi okullar diploma denkliklerini baska kurumlardan yaptirmani ister. uni-assist le anlasmasi olan okullar da bazi bolumlerin basvurularinin kendilerine yapilmasini ama diploma denkligi gibi durumlarin uni-assist ten yapilmasini ister. uni-assist te Vorprufungsdokumentation yani VPD diye gecen bi asama vardir. okulun sitesinde basvuru formu bulunur. diplomalarinin onayli suretlerini gonderceksin buraya. onlar sana sonra halledip maille yolluyolar. islem ucreti 68euro olmasi lazim zamlanmadiysa. standart islem ucreti yani.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Ağu 29, 2013 12:06 pm

hochschulzugangsberechtigung istenmez zaten. bu senin diploman anlamina da gelir. yuksek ogrenime giris belgesi anlamindadir. turk ogrencilerin bu belgeleri genel olarak lise diplomasi ve oss yerlesti belgesi veya lisans diplomasidir. alman devletinde bunlarin gecerli olmasi icin denklik asamasi gerekir.

zaten basvuru asamalarini okursan studienbewerber mit auslaendischer Hochschulzugangsberechtigung gibi bisey yazar yabanci ogrenci taniminda. yabanci yuksekokul giris belgesine sahip adaylar anlaminda yani.

eses26

Mesaj gönderen eses26 » Sal Eyl 03, 2013 7:11 am

Sehr geehrter Herr Oz,

Der Zulassungsantrag wurde von Ihnen nicht unterschrieben.
Ausserdem fehlt einen Anerkennungsvermerk uber die Gleichwertigkeit Ihrer Hochschulzugangsberechtigung.

Mit freundlichen Grußen/Kind Regards

Ihr Studierendensekretariat der HAW Hamburg

Mail bu sekilde..

Uniasistinde mail adresini bulamadim, sistem bana sifirdan basvuru yaptirtiyor..

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Eyl 03, 2013 10:41 am

birincisi basvuru formunu imzalamamissin, ikincisi diploma denkligin eksik.

eses26

Mesaj gönderen eses26 » Sal Eyl 03, 2013 7:55 pm

Reddettiler, uni asiste basvurmustum.. Acikladim durumu ama yazik oldu.. Bakalim ne cevap vercekler..