Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Diploma Notu Hakkinda

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
utku_

Diploma Notu Hakkinda

Mesaj gönderen utku_ » Cum Ağu 30, 2013 6:06 pm

Bu konuda yeterince bilgi sahibi degilim, diploma puanim 2,90. Sosyal bilimler okumak istiyorum, yeterli midir sizce ? Nasil bir universiteye basvurmam gerek ? Onceden acilmis konu aradim ancak bulamadim.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Diploma Notu Hakkinda

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Ağu 30, 2013 7:21 pm

Lise diploma puanin mi bu yoksa universite mi ?

utku_

Diploma Notu Hakkinda

Mesaj gönderen utku_ » Cum Ağu 30, 2013 7:23 pm

lise diploma puanim

utku_

Diploma Notu Hakkinda

Mesaj gönderen utku_ » Pzr Eyl 01, 2013 12:02 am

yardimci olacak olan yok mu arkadaslar ya, benim icin oldukca onemli.

BsO29Ak

Diploma Notu Hakkinda

Mesaj gönderen BsO29Ak » Pzr Eyl 01, 2013 1:25 pm

Universitelerdeki bolumler zulassungsfrei ve zulassungsbeschraenkt olarak ikiye ayriliyor.
Eger sinirli basvuru varsa yani bolum zulassungsbeschraenkt ise NC var demek oluyor NC de en iyi ortalamadan baslayarak bolume sinirli sayida ogrenci kabul edilecegi anlamina geliyor ama sen eger NC olmayan yani zulassungsfrei olan bir bolume basvuru yaparsan kabul alma sansin oldukca yuksek bence. Cunku bu bolumlerde ortalamaya bakilmaksizin kabul veriliyor. Butun basvurulari kabul eden bolumler dahi var.

izzy

Diploma Notu Hakkinda

Mesaj gönderen izzy » Pzr Eyl 01, 2013 2:52 pm

NC olmamasi ortalamaya bakilmadigi anlamina gelmiyor. Tam tersi ortalamaya bakiyorlar ve ortalama istedikleri sarti karsiliyorsa siralama yapmaksizin kabul veriyorlar. Karsilamiyorsa direk red veriyorlar.

utku_

Diploma Notu Hakkinda

Mesaj gönderen utku_ » Pzr Eyl 01, 2013 8:45 pm

Yorumlariniz icin tesekkurler, cok soru sormak istemiyorum ama aklimda bir kac soru daha var. Iki yorumun da farkli bir sonuca varabilecegi gozukuyor. Almanca seviyem gidene kadar A2 seviyesinde olur, ingilizcem de iyi durumda. Bunlarin da bir etkisi olur mu kabul icin ? Bu diploma notuyla hangi universitelere basvurmami onerirsiniz ? Red gelecek bir yere basvurup zaman kaybi yapmak istemiyorum. Viyana universitesine de bakiyorum ve cogu kisinin olumlu sonuclar aldigini gordum, bu universitenin bolumleri zulassungsfrei olabilir mi acaba ?

lordin

Diploma Notu Hakkinda

Mesaj gönderen lordin » Pzr Eyl 01, 2013 8:51 pm

ingilizce ve almancani belgelemen yardimci olur kabul surecine.

BsO29Ak

Diploma Notu Hakkinda

Mesaj gönderen BsO29Ak » Pzr Eyl 01, 2013 9:30 pm

Avusturya universitelerinin tamami icin soyleyebilirim ki oss\'de kazandigin bolumu rahatlikla istedigin universitede diploma notuna bakilmaksizin okuyabilirsin. Avusturya egitim sistemi notu kesinlikle on plana almiyor ve basvuran herkesi kabul ediyor.

utku_

Diploma Notu Hakkinda

Mesaj gönderen utku_ » Pzr Eyl 01, 2013 10:36 pm

Bunu onceden duymustum, benim de bunun icin Avusturya universiteleri hakkinda suphem olustu. Herkesi almasi ne kadar dogru bir sey, universiteleri oldukca iyi hatta en iyi 200 universite arasinda cogu. Ancak bitirdigimde herkesin kolayca girecegi bir universiteyi bitirmis gibi de olmak istemiyorum. Ileride is hayatimda olumsuz bir etkisi olmaz saniyorum, siz ne dusunuyorsunuz ? Cevapladiginiz icin cok tesekkurler bu tur konular hakkinda yardimci olacak kisi bulmak zor.

utku_

Diploma Notu Hakkinda

Mesaj gönderen utku_ » Pzr Eyl 01, 2013 10:46 pm

lordin cevabini simdi gordum, almancayi goethe institute\'e gidip halledecegim ama ingilizce icin ne yapmaliyim ? Herhangi bir kursun verdigi belge yeterli mi ?

BsO29Ak

Diploma Notu Hakkinda

Mesaj gönderen BsO29Ak » Pzt Eyl 02, 2013 12:08 am

Universitelere kolayca girilebiliyor olmasi kolayca da bitirilebilecegi anlamina gelmiyor. Rankinglerde ilk 100\'e girmis bir universitede okumak kabul edersin ki zordur ve bitirmek caba gerektirir onun icin is dunyasinda sana prestij kaybettirecegini zannetmem. Aksine avantaj saglar. Ama senin bitirebilecegine inanman lazim.
Ingilizce dil bilgisi ise Toefl ve Ielts benzeri sinavlarla kanitlanabilir. Dunyanin her yerinde bildigim kadariyla kabul ediliyor.

utku_

Diploma Notu Hakkinda

Mesaj gönderen utku_ » Pzt Eyl 02, 2013 11:09 am

Haklisiniz kolay girilecegi kolay cikilacagi anlamina gelmez. Birkac yere baktim da giden Turk ogrencilerin bir kismi ulkesine geri donus yaparmis genelde. Gidince ciddi bir calisma surecine hazir olmak gerek. Gidersem de bu isi egitim danismanligina gidip yapmak istemiyorum, oraya verecegim para Viyana\'da baya isime yarar. Son bir soru daha soracagim o yuzden, basvuru ve vize icin gerekecek evraklar, basvuruyu nereye gonderecegim hakkinda biraz bilgi verir misiniz ? Tesekkurler.

izzy

Diploma Notu Hakkinda

Mesaj gönderen izzy » Pzt Eyl 02, 2013 2:09 pm

Once siteyi guzelce okuyacaksin, basvuru sureci ve universiteler hakkinda genel bilgi sahibi olacaksin. Sonra ozel konular hakkinda soru sormalisin zira tum sureci sana cevap olarak yazmak mumkun degil, ayrica senin gibi birsuru ogrenci geliyor siteye hepsine ayri ayri tum sureci anlatmak mumkun degil.

staywithus

Diploma Notu Hakkinda

Mesaj gönderen staywithus » Cmt Eyl 07, 2013 1:33 pm

Arkadaslar diploma notum 59 sizce sartli kabul almamda sorun cikartir mi

izzy

Diploma Notu Hakkinda

Mesaj gönderen izzy » Cmt Eyl 07, 2013 1:45 pm

Evet, kabul vermemek icin herseyi yaparlar.

staywithus

Diploma Notu Hakkinda

Mesaj gönderen staywithus » Cmt Eyl 07, 2013 2:21 pm

ama izzy kardesim okulu aradim gitmek istedigim bolumde kontenjan sorunu olmadigini soylediler yer varmis sence etkisi olmaz mi

GK

Diploma Notu Hakkinda

Mesaj gönderen GK » Cmt Eyl 07, 2013 2:30 pm

kontenjan sorunu yoksa alirlar rahat ol sIkinti olmaz.
kendimden ve cevremden biliyorum :)

izzy

Diploma Notu Hakkinda

Mesaj gönderen izzy » Cmt Eyl 07, 2013 2:43 pm

Kontenjan siniri olmamasi herkesi alacaklari anlamina gelmez.

GK

Diploma Notu Hakkinda

Mesaj gönderen GK » Cmt Eyl 07, 2013 5:38 pm

kardesim giremezsen buraya gel yaz adim gibi eminim giriceksin, sistem diye tutturmuslar bos muhabbet adam nc frei bolume 55 lise ortalasiyla girdi ki bu adam birebir arkadasim yani.

izzy ye bakma sen yine ters tarafindan kalkmis,sever bole ben bilirimciligi oynamayi :)

bu arada nc frei bolumlere zaten dsh yi gectigin zaman direk gidip kayit oluyorsun,gecen gun gittik kayit oldu arkadas sIkinti tinne yani direk verdik belgeleri kayit oldu cocuk nota falan bakmadilar tabi topici simdi okudum bu almanya icinde oldu avusturya falan demissin bilemicem oralar.