Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 14 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
daisy

Mesaj gönderen daisy » Cum Ağu 30, 2013 10:38 am

tesekkurler deniz darisi basina :)

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Cum Ağu 30, 2013 10:50 am

umarim ;)

neorli

Mesaj gönderen neorli » Cum Ağu 30, 2013 12:02 pm

Merhaba arkadaslar,
31 Temmuzda Izmirde vize gorusmesine girdim. Dun arayip eksik belge oldugunu soylediler. Yabancilar polisinin istedigi belgeleri belirttiler. Belgeleri bir an once halledip gondericem. Kurye, kargo ya da mail hangisini gondermeliyim? Yaklasik 1 ay bekledim ve bu haber geldi. Belgeleri temin edince de bir bu kadar bekletirler mi? Islemleri hizlandirmanin bir yolu var mi?
Yardimci olursaniz sevinirim.

celikorenerol

Mesaj gönderen celikorenerol » Cum Ağu 30, 2013 12:16 pm

[quote]cancolag tarafindan yazilan metin:

[quote]celikorenerol tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar,

Ogrenim vizesi icin basvuruyorum. OSS sonucu ve Lise diplomasinin almanca tercumeleri isteniyor. Bunlar icin noter onayi gerekiyor mu, yoksa tercume yeterli olur mu? bu konuda tecrubesi olan kimse var mi? Not:yuksek lisans\'a gidicem,bu belgelerin niye istendigini anlamadim aslinda,ama mecburen yine de goturucem vize gorusmesine[/quote]

Benimkiler tasdikli degildi, sormadilar bile. Ama denk gelecek memurun tavri farkli olabilir bilemem. Ama tasdik icin para verme bos yere olur da getir derlerse gorusmeden sonra goturursun tasidkli halini[/quote]

Eger vizeyi verirlerse ve yetisirse 29 Eylul\'de ankara\'dan ayrilicam, ona yetistirmeye calisiyorum.
Memur noter onayi isterse, gorusmeden sonra hemen onaylatip goturursem beni alirlar mi acaba onu bilemiyorum. tekrar randevu almam gerekirse gec olmus olabilir. Dedigin gibi gereksiz para vermek istemiyorum ama vaktim az kaldigi icin sanirim notere onaylaticam. Vize bolumu ile gorusebilsem derdimi anlatip sorucaktim aslinda ama gorusturmuyorlar. Tesekkurler onerin ve yardimin icin.

nonearthling

Mesaj gönderen nonearthling » Cum Ağu 30, 2013 12:33 pm

[quote]neorli tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar,
31 Temmuzda Izmirde vize gorusmesine girdim. Dun arayip eksik belge oldugunu soylediler. Yabancilar polisinin istedigi belgeleri belirttiler. Belgeleri bir an once halledip gondericem. Kurye, kargo ya da mail hangisini gondermeliyim? Yaklasik 1 ay bekledim ve bu haber geldi. Belgeleri temin edince de bir bu kadar bekletirler mi? Islemleri hizlandirmanin bir yolu var mi?
Yardimci olursaniz sevinirim.[/quote]

ben fax ile gondermistim.Altinada not dusmustum.Belgelerin elinize ulastigina ve isleme alindigina dair geri bildiriminizi bekliyorum diye.Ertesi gun arayip belgeleri aldik demislerdi.
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

nonearthling

Mesaj gönderen nonearthling » Cum Ağu 30, 2013 12:34 pm

Tercumelere noter gerekmiyor.
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

luffy

Mesaj gönderen luffy » Cmt Ağu 31, 2013 9:37 pm

Selamlar,

uzun suredir yazamiyordum vize gorusmesi, Almanca kursu, isten ayrilma vs. derken.
16 Agustos sabah 07:15 de gorusmem olmustu benim de ve dun UPS den mesaj geldi "kargonuz verilmistir tahmini 2 eylulde teslim edilecektir" diye. Ben biletimi henuz almadigim icin ve gitmek icin pek de zamanim kalmadigindan dolayi UPS yetkililerine biraz baski da yaparak bugun teslim aldim kargomu. 90 gunluk vizem verilmis. Yorumlar kisminda "Masterstudium" yaziyor :) Basvurum esnasinda gorevli bayan bile 3-8 hafta suruyor surec demisti fakat benim ki 2 haftada halloldu, baya kismetliyim sanirim :)

prometheus

Mesaj gönderen prometheus » Pzr Eyl 01, 2013 12:07 am

@luffy
7 Agustos\'ta basvuru yaptim. Halen ses seda yok. Hangi sehre gidiyorsun?

aa-ri

Mesaj gönderen aa-ri » Pzr Eyl 01, 2013 1:58 pm

Eksik belgem oldugu icin tekrar belge goturecegim ama Almanca motivasyon mektubumu da degistirmek istiyorum, bir arkadasima gosterdim ve bir kac degisiklik yaptik. Onu de eksik belgelerimle verip belirtirsem basvuru dosyasindan cikarirlar mi?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Eyl 01, 2013 4:14 pm

Verirken soylersin sorun olmaz sanirim.

neorli

Mesaj gönderen neorli » Pzt Eyl 02, 2013 2:29 pm

Eksik belgeyi verince ne kadar surede hallolur acaba isler. Tahmini bi sure var midir? Eksik belgeniz var demeleri bir ay surdu, o kadar surer mi?

luffy

Mesaj gönderen luffy » Sal Eyl 03, 2013 1:38 am

[quote]prometheus tarafindan yazilan metin:

@luffy
7 Agustos\'ta basvuru yaptim. Halen ses seda yok. Hangi sehre gidiyorsun?[/quote]

Pforzheim hocam.

emeke

Mesaj gönderen emeke » Sal Eyl 03, 2013 5:27 pm

12 agustosta girdigim vize gorusmesi 30 agustosta olumlu olarak sonuclandi. istanbul taksim. herkese kolayliklar

sway

Mesaj gönderen sway » Sal Eyl 03, 2013 5:39 pm

hayirli olsun bnmde 20 eylulde hayirlisi :)

emeke

Mesaj gönderen emeke » Sal Eyl 03, 2013 8:06 pm

eyw. senin de hayirli olsun :)

bu arada bana gelen vizede sadece pasaport var yaninda beyaz ya da sari bi kagit gelmesi mi gerekiyordu ?

nonearthling

Mesaj gönderen nonearthling » Sal Eyl 03, 2013 8:19 pm

beyaz kagit gelince red demek oluyor.Adamlar varini yogunu sana vermisler.daha ne yazsinlar a4 e :D
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

nonearthling

Mesaj gönderen nonearthling » Sal Eyl 03, 2013 8:21 pm

vize basvurusunda motivasyon mektubu cok onemli.Tarihlerle birlkte anlatin ne yapacaginizi.Su tarihte kurs baslayacak ,felan tarihte biticek felan tarihte dsh ye girip filan ayda unive baslayacagim seklinde.Cunku tutarli olmasi ve herseyi planlamis olmanizi bekliyorlar.
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

emeke

Mesaj gönderen emeke » Çrş Eyl 04, 2013 1:43 pm

[quote]nonearthling tarafindan yazilan metin:

beyaz kagit gelince red demek oluyor.Adamlar varini yogunu sana vermisler.daha ne yazsinlar a4 e :D[/quote]

walla ben pasaportla birlikte bisey daha bekliyodum, o da bu sitede sari bi kagittan bahsettikleri icin :) yoksa sikinti yok bnm icin :) :)

lovehurts

Mesaj gönderen lovehurts » Çrş Eyl 04, 2013 7:01 pm

Arkadaslar selamlar,

15.08 tarihinde istanbul taksimde girdigim vize mulakatim bugun olumlu olarak sonuclandi. Darisi tum sonuc bekleyenlerin basina :)

gezgin

Mesaj gönderen gezgin » Çrş Eyl 04, 2013 9:01 pm

selam arkadaslar, daha once burada anlattigim uzere 6 aylik stajyer vizesi aldim ve su an almanya\'dayim. adres kaydimi yaptirdim. oturum kartina basvurmak istedigimde gorevli vizemin staj suremi kapsayacak sekilde 6 aylik oldugunu dolayisiyla oturum kartina ihtiyacim olmadigini soyledi.

simdi bir sorum var; eger ben staji birakirsam veya atilirsam yine de vizemde yazan 6 aylik sure boyunca almanya\'da kalabilir miyim? yoksa staj yaptigim kurum stajdan ayrildigimi gerekli yerlere bildirerek benim vizemi iptal ettirebilir mi?

Kilitli