Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil okulu vizesi mi ? Ogrenci vizesi mi ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
tasido

Mesaj gönderen tasido » Prş Ağu 29, 2013 1:25 pm

merhaba arkadaslar ; forumu detayli bir sekilde inceledim, kafama birsey takildi...

Ben almanyada master yapmak istiyorum A1 dil sertifikam var ama yetmiyor...

Dolayisiyla almanyaya gidip oncelikle almancayi ogrenicem yani dil okuluna gidicem...

Ardindan master icin universitelere basvurucam...

Konsolosluk yazisinda dil okulunu takiben eger egitim gorecekseniz ogrenci vizesine basvurun diye bir ibare var...

ben simdi dil okulu vizesine mi basvurayim , yoksa ogrenci vizesine mi ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Ağu 29, 2013 4:28 pm

ogrenci vizesi ama bunun icin sartli kabul alman isini kolaylastirir yoksa ret alma ihtimalin yuksek.

tasido

Mesaj gönderen tasido » Prş Ağu 29, 2013 6:11 pm

sartli kabul almadan yapicam basvuruyu, benim arkadasim gecen sene sadece dil okulu vizesine basvuru yapip gitti, garantor araciligi ile , oda dil yeterliligini halledip orda master yapicak 3 ayda bir vizesini yeniliyor...hemde sifir almanca ile kabul aldi. bende A1 var ve iki kez vize aldim hollanda ve avusturya dan ...

ogrenci vizesi ile basvurmayayim o zaman.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Eyl 01, 2013 9:50 pm

o da ogrenci vizesi olarak geciyo. ikamet kanununun 16nci maddesinin ikinci fikrasi okullardan kabul olmadan da vize verilir der ki bu ogrenim basvurucusu olarak verilen vizedir. yine ogrenci vizesi denilebilir ama sartli kabul alarak basvuranlarin vize alma orani bu sekilde basvuranlardan daha fazla diye biliyorum. eger o sekilde basvurucam diyosan karar senin, onunde yasal bir engel yok. ama uygulamada zorluk cikartiyolar.