Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Zamanlama-vize problemi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
lordin

Zamanlama-vize problemi

Mesaj gönderen lordin » Pzt Tem 29, 2013 4:43 pm

Ruhr Universitesinden Ekim 2013 te kursa baslamak uzere kabul aldim. KAbul belgem henuz gelmedi ve konsololosluk en erken birbucuk ay sonrasina randevu veriyor. Ekimdeki kursa yetismeyecek anlayacaginiz.
Bir sonraki kursa mi sansimi denesem (ocak 2014)? Akliniza gelen diger bir yontem??

ykpbyrm

Zamanlama-vize problemi

Mesaj gönderen ykpbyrm » Sal Tem 30, 2013 1:08 am

ayni problemi yasiyorum kabul falan hersey tamam mektubum falan ama vize icin agustos 26 sinda randevum ve eylul 20 en gec orda olmaliyim. kursum ekimin 15 inde basliyo yetisemessem ocakda ki kurs var ben vizemi alip gidip orda 3 aylik herhangi bi kursa gitmeyi sonrada ocakdaki kursa kaldigim yerden devam etmeyi dusunuyorum ole yap derim

lordin

Zamanlama-vize problemi

Mesaj gönderen lordin » Sal Tem 30, 2013 12:30 pm

Tesekkurler cevabin icin.
Gayet guzel bir yontem aslinda. Ama benim gidecegim kurs okulun kendi kursu, ucretini yatirmam karsiliginda kabul belgesi gonderecekler. Bir sonraki kursa mi yatirmaliyim yoksa ekimdekine mi? Bir de kabul mektubunda kursun tarihleri yazacaktir, daha erken bir tarihe vize verirler mi??

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Zamanlama-vize problemi

Mesaj gönderen Physiker » Sal Tem 30, 2013 6:47 pm

ekimdekine yatirirsan daha rahat olur vize acisindan.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

lordin

Zamanlama-vize problemi

Mesaj gönderen lordin » Çrş Tem 31, 2013 12:43 am

Ekimdekine yatirdigimda, gidecegim tarihte kurs yarilanmis olacak. oraya vardigimda odedigim ucretle bir sonrakine kayit yaptirabilir miyim acaba?? Ruhr Universitesinden bahsediyorum, daha once deneyen vardir belki.

oyuka98

Zamanlama-vize problemi

Mesaj gönderen oyuka98 » Çrş Ağu 28, 2013 9:57 pm

merhaba arkadaslar,
benim vize randevu tarihim 6 Eylul. 20 eylulde orda olmam gerek. 1 ekimde dersler basliyor. Acaba yetisir miyim. Kac gun icinde vize verirler? 2 tanbe amerika vizem var acaba etki eder mi? konsolusluga durumu bildirsem acaba daha cabuk verirler mi?
tesekkurler