Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

randevu one cekimi ve bursiyerlik

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mgmgmg

Mesaj gönderen mgmgmg » Sal Ağu 06, 2013 7:08 pm

Merhaba arkadaslar,

TU munih\'ten ingilizce master kabulum var. Bunun disinda duzgun olan bir sey yok acikcasi :) Bugun randevu aldim 29 eylul\'e verdi kadin, konsolosluga mail at erkene cekerler dedi. Bu konuda bir bilginiz var mi acaba, lakin okulum ekim 14 de aciliyor ve eylul sonuna kadar kaydimi yapmam lazim. Saka gibi 29 eylul e randevu verdiler. Elinizde arayabilecegim bir numara varmi?

Diger iyi giden birsey de burslu olmam. Cok buyuk bir holding tarafindan 700 euroluk bursum var, aylik olarak. Ama ne yapmam gerektigini bilmiyorum. Holding onayli bursiyer belgesi yeterli olabilir mi ki? Ayrica, bu burs geri odemeli ve o holding de 2 yil calisma zorunlulugum da var eger geri odemezsem.

Bu randevu olayi canimi cok sikti, gidebilecekken gidemeyecegimi hissetmeye basladim, bunu ne yapip edip cozmem lazim. Eger bir bilginiz varsa bana yardimci olursaniz cok sevinirim, tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Ağu 06, 2013 8:46 pm

hangi konsolosluktan randevu aldiysan internet sitesinde mail adresini bulabilirsin. ordan mail at ingilizce. telefon numarasiyla biraz zor cevap verebilirler.

mgmgmg

Mesaj gönderen mgmgmg » Çrş Ağu 07, 2013 12:13 am

ben turkce yazdim, ingilizce mi yazmam gerekiyor. eger oyleyse bir tane daha yazayim.

lordin

Mesaj gönderen lordin » Çrş Ağu 07, 2013 12:18 am

Burs belgesini ALmancaya cevirtip onaylatirsan bloke hesap gorevi gorur bence. Erasmus vize mektubu da benzer bicimde hazirlaniyor ve kabul ediliyor.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Ağu 07, 2013 12:34 am

aslinda almanca yazman en guzeli ve hoslarina gider diye dusunuyorum ama almanca bilmediginden ingilizce dedim. konsolosluk ingilizceyi kabul ediyo, hatta resmi belgelerde dahi.

olayi soyle dusun, turkiyenin hindistandaki temsilciliklerinden birinde memursun. bi tane hindistan vatandasi turkiyeye gelmek istiyo ve hinduca yazdi temsilcilige. ne dusunursun? bu sorunun cevabini almanlarin cevabi olarak dusunursen demek istedigimi anlicaksin :)

mgmgmg

Mesaj gönderen mgmgmg » Çrş Ağu 07, 2013 12:35 am

anladim, simdi tekrar ing. mesaj yazmak istemiyorum. siteye yazmislar birden fazla atmayin diye :)peki onaylatmaya sadece kendim gotursem olur degil mi noterden?

Son olarak, randevuyu geri cekme talebim kac gunde incelenir acaba?

Tesekkurler :)

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Ağu 07, 2013 12:37 am

belli olmaz. ben izmir konsolosluguyla birkac kez iletisime gectim, her seferide 1 gun sonra cevap aldim. istanbul ve ankarada bazi arkadaslar cevap verilmedigini soyluyolardi. ama ben almanca yazmistim belki bunun da avantaji olmustur.

lordin

Mesaj gönderen lordin » Çrş Ağu 07, 2013 6:05 pm

mgmgmg nasil yaptin, randevuyu one cekebildin mi?
yaptiklarini buraya yazabilir misin? Ayni sureclerden geciyoruz.

mgmgmg

Mesaj gönderen mgmgmg » Prş Ağu 08, 2013 2:36 pm

henuz bilmiyorum ne oldu, dun aksam fax cektim sanirim bayram tatili sonrasi donerler geri. sen ne yaptin ? tabiki paylasirim her durumu, sende paylasirsan iyi olur. senin randevun ne zamana? lordin,

lordin

Mesaj gönderen lordin » Prş Ağu 08, 2013 3:02 pm

Benimki daha geride. Okul kabul verdi, ekim ayindaki kursa basvurdugumda vize yetismiyor, bir sonraki ocakta, o da cok gec benim icin. Garantor ariyorum ayrica, bulduktan sonra vizeye basvuracagim. Eger randevu one cekilebiliyorsa ekimdeki kursa kayit yaptiracaktim. O Yuzden sordum. Ben de paylasirim tabi.
Bol Sans.

mgmgmg

Mesaj gönderen mgmgmg » Cum Ağu 16, 2013 2:50 pm

merhaba,

Konsolosluk attigim fax sonucunda randevu tarihimi 5 eylul\'e aldi. sanirim isime yarar. eger sende almanca veya ingilizce fax yollarsan yaparlar buyuk ihtimalle.

ben ayni sayfaya almanca ingilizce ve turkce metinleri birlikte koydum. sikinti olacagini sanmiyorum.

lordin

Mesaj gönderen lordin » Cum Ağu 16, 2013 4:26 pm

Merhaba, tarihi bu kadar one cekebilmeleri iyi olmus. dun aradigimda birbucuk ay sonrasina randevu verebiliyorlardi. Ben sanirim gec kaldim, simdi randevu alip one ceksem dahi ekimdeki kursa yetismeyecek. Tesekkurler bilgilendirdigin icin.

helloween

Mesaj gönderen helloween » Cum Ağu 16, 2013 8:02 pm

randevuyu one cekebilmek icin istanbuldaki konsolosluga mail atmak istiyorum. bunun icin sitedeki iletisim formunu mu doldurmak gerek? yoksa mail mi atmaliyiz? sitede herhangi bir mail adresi bulamadim.

ayrica randevuyu one cekebilmek icin kabul belgemi ve burs belgemi de yollamam gerekiyor mu?

yardimci olursaniz cok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Ağu 16, 2013 8:49 pm

halloween, ikisi de ayni seye cikiyo. ister siteden yaz ister mail adresini bulduysan mail at.

bastan belge gondermen gerekmiyo, onlar isterse gonderirsin maille.

helloween

Mesaj gönderen helloween » Cum Ağu 16, 2013 8:56 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

halloween, ikisi de ayni seye cikiyo. ister siteden yaz ister mail adresini bulduysan mail at.

bastan belge gondermen gerekmiyo, onlar isterse gonderirsin maille.[/quote]

sitedeki iletisim formunda randevunun one cekilmesi diye bir secenek var, direkt ordan yazmak mantikli geldi bana, cunku mail adresi bulamadim. lakin iletisim formunda belge ekleme secenegi yok, o kafami kurcalamisti. ama bastan yollamak gerekmiyorsa sorun yok. tesekkurler cevap icin.

oyuka98

Mesaj gönderen oyuka98 » Sal Eyl 03, 2013 12:18 pm

merhaba arkadaslar. butun belgeleri almanca cevireck miyiz? cevirtip bi de noter mi gerekiyor? okul hibe belgemi turkce ingilizce verdi acaba ingilizceyi fln kabul eder mi ? bi de erasmuslular icin transkpirt fln istenir mi . ingilizce versem acaba kabul ederlermi turkce mi olsun . tesekkurler