Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Deadly Impact

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen Deadly Impact » Prş Ağu 08, 2013 11:53 pm

Cok super bir sey ama mesela ben bu sene sartli kabul alip dil kursuna gidicegim . Sartli kabulum olunca ben Almanyadan ilk sene ogrenci belgesi alabiliyor muyum? Birde Ankara\'dan denklik tanima belgesi alinacak demissiniz. Ankara\'da hangi kurumdan alicagiz?

Tesekkurler bilginiz icin sonucta ogrenci icin para pardir:)

cancolag

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen cancolag » Prş Ağu 08, 2013 11:56 pm

[quote]deadly-impact tarafindan yazilan metin:

Cok super bir sey ama mesela ben bu sene sartli kabul alip dil kursuna gidicegim . Sartli kabulum olunca ben Almanyadan ilk sene ogrenci belgesi alabiliyor muyum? Birde Ankara\'dan denklik tanima belgesi alinacak demissiniz. Ankara\'da hangi kurumdan alicagiz?

Tesekkurler bilginiz icin sonucta ogrenci icin para pardir:)[/quote]

yok\'ten alacaksin denkligi, sartli kabul icin muhtemelen alirsin ogrenci belgesi diye dusunuyorum. universiteye bagli kurs sonucta semesterticket vs. veriyorlarsa ogrenci belgesi de verirler. ama bu sadece sahsi gorusum ben de seninle ayni durumdayim alabiliriz diye umuyorum :D

Deadly Impact

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen Deadly Impact » Cum Ağu 09, 2013 12:02 am

Evet Bence de ogrenci belgesi veriyorlardir ama dedigim gibi bence:)

GK

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen GK » Cum Ağu 09, 2013 1:29 am

arkadaslar sartli kabul aldigniz universitenin dil kursuna kayit oldugunuz zaman size zaten bi sifre veriliyor bu sifreyle uninin sitesine girip oradan direk olarak ogrenci belgenizi cikartabiliyorsunuz zamaninda basima gelmisti ama sadece almanca kursuna gittigim yaziyordu,orasini pek takicaklarini zannetmiyorum ustte kocaman ogrenci belgesi yaziyor zaten.

Elbereth

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen Elbereth » Cmt Ağu 10, 2013 12:31 pm

[quote]izzy tarafindan yazilan metin:

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:

[quote]izzy tarafindan yazilan metin:

Yas gecti ya yas gecmeseydi iyiydi :D[/quote]

Gurkan abi 2 :D[/quote]

Bide Turkiye\'de zorunlu sigortaya dustuk. Neyseki onu kurtarabildik :D[/quote]

izzy zorulu saglik sigortasi isini nasil hallettin? Adresini yurtdisina aldirmak gerekiyormus sanirim ama yeterli mi emin olamadim.

TK\'ya kaydimi yapmalari icin mail gondermistim. Once tamam dediler ancak sonra zaten Turkiye\'deki sigortaniz Almanya\'da da gecerli, tekrar yaptirmaniza gerek yok dediler. Su anda calisiyorum ama Eylul\'de ucretsiz iznim baslayacak. Ucretsiz izin durumunda sanirim 1 yila kadar sigorta gecerli oluyormus, haftaya onu ogrenmem gerekecek. Her ihtimale karsi sigorta duserse GSS\'yi nasil halledebiliriz onu ogrenmek istedim.

erde6

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen erde6 » Cmt Ağu 10, 2013 12:46 pm

peki, sartli kabul aldik, dil kursuna baska bir uniye gidecegiz, bu durumda kendi okulumuza kayitlanabilyor muyuz, ve yine ogrenci belgesini alabiliyor muyuz? :(
(semestergebuhr u odeyebiliyor muyuz yani, ogrenci sayilmak icin ve ticket fln almak icin? )

Elbereth

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen Elbereth » Pzt Ağu 12, 2013 10:20 am

[quote]SGK\'dan yurtdisinda okuyan ogrencilere mujde!

YOK ve SGK yurtdisinda okuyan ogrencileri sevindirecek bir adim atarak, yurtdisinda denkligi olan universitelerde okuyan ogrencilerin de tedavi masraflarinin karsilanmasi kararini aldi.
Boylece artik yurtdisinda okuyan ogrencilerin tedavi masraflari da SGK tarafindan karsilanacak. SGK islemleri icin ogrencilerin ayrica denklik yaptirmalarina gerek kalmayacak. Sadece yurtdisinda egitim gorulen universitenin YOK tarafindan taninip taninmadiginin ogrenilmesi yeterli sayilacak.

CEPTEN ODUYORLARDI

SGK, ulkelerin sosyal guvenlik birimleri ile surekli iletisim halinde olacak. Listede olmayan universiteler icin ise YOK\'e basvuruda bulunulacak. Yeni karardan once T.C vatandasi olup yurt disinda lisans, master, doktora egitimi gorenler, tedavi masraflarini kendileri karsiliyorlardi. Yeni duzenleme ile birlikte yurtdisindaki ogrencilerin ikametgahlari da yurt disinda olsa bile genel saglik sigortasi kapsaminda olacaklar.[/quote]

Bahsi gecen bu yukaridaki habere gore midir acaba? Bu duzenleme yeni yapilmis ama yas siniri veya nasil yapilacagi hakkinda bir bilgi verilmemis.

dzdaw

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen dzdaw » Çrş Ağu 14, 2013 10:04 pm

Arkadaslar, bu AT-11 belgesini aldim diyelim. Almanyadaki universiteye kaydolurken sigorta belgesinin gosterilmesi gerekiyor bunu da biliyorum. Sadece AT-11 belgesini gostermek yeterli olacak mi? Ayriyetten bir sey yapmamiz gerekecek mi hani belge Turkce ise cevirisi falan yapilmasi icin?hmmm

ekn_oky

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen ekn_oky » Çrş Ağu 14, 2013 10:14 pm

[quote]dzdaw tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar, bu AT-11 belgesini aldim diyelim. Almanyadaki universiteye kaydolurken sigorta belgesinin gosterilmesi gerekiyor bunu da biliyorum. Sadece AT-11 belgesini gostermek yeterli olacak mi? Ayriyetten bir sey yapmamiz gerekecek mi hani belge Turkce ise cevirisi falan yapilmasi icin?hmmm[/quote]

valla bizim arkadas soyle yapti.AOK ya gitti ordan bi belge aldi uniye onu verdi,turkiyeden gelen belgeyide AOK ya.O sekilde halletti.

dzdaw

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen dzdaw » Çrş Ağu 14, 2013 10:22 pm

Anlamadim, AT-11 belgesini alip AOK sigorta sirketine gidip mi halletmis oldu?

ekn_oky

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen ekn_oky » Çrş Ağu 14, 2013 10:23 pm

aynen hatta aynisini ben denicem :) en azindan nisana kadar kullanicam at 11 hakkimi

dzdaw

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen dzdaw » Çrş Ağu 14, 2013 10:46 pm

Kullanmak gerek tabi ayda 70euro az para degil :D Yalniz benim kabul aldigim okuldan ogrenci belgem yok henuz, kabul belgemi ve vizemi gosteririm artik olursa.

yaman57

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen yaman57 » Cum Ağu 16, 2013 1:23 am

bundan yararlanmak icin 25 yas altimi olmak lazim yoksa yas siniri yokmu ?

GK

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen GK » Cum Ağu 16, 2013 3:11 am

10. aya kadar at11 belgem elimde olursa bende yapicam bu olayi o degilde simdiye kadar yatirdigimiz paralari arkadaslarim aok dan geri almis diye tk ya ufak bi zarf aticam umarim bole bir olay vardir :)

mithrandir

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen mithrandir » Cum Ağu 16, 2013 4:18 pm

[quote]Gurhan35 tarafindan yazilan metin:

10. aya kadar at11 belgem elimde olursa bende yapicam bu olayi o degilde simdiye kadar yatirdigimiz paralari arkadaslarim aok dan geri almis diye tk ya ufak bi zarf aticam umarim bole bir olay vardir :)[/quote]

sigorta icin aok\'yi mi tavsiye edersiniz yoksa tk mi ?

agustosta okul kaydim var sigorta yaptirmam gerekiyor.. at-11 belgesini ise eylul\'den once alamiyorum( okul baslangicindan en erken 1 ay once veriyolarmis)

ekn_oky

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen ekn_oky » Cum Ağu 16, 2013 5:54 pm

[quote]dzdaw tarafindan yazilan metin:

Kullanmak gerek tabi ayda 70euro az para degil :D Yalniz benim kabul aldigim okuldan ogrenci belgem yok henuz, kabul belgemi ve vizemi gosteririm artik olursa.[/quote]

oyle kabul etmiyorlar,kabul olursa sansa olur.tercumeli belgeyi istiyorlar maalesef.yani turkcesi ogrenci belgesi sart,o senin ogrenciligini kesin yapiyor.Bu arada AOK\'ya kendim gittim,durumu soyle ozetliyim.Okula kayit icin bana Bestatigung verdiler ama ekim 1ine kadar AT11(Onlar TA11 dio) goturursem kaydim iptal edilecek ve ondan yararlanicam.Bana boyle dedi kadin.Ama okula kayit icin gerekli olan sigorta durumunu halletmis oldum bu arada.

ekn_oky

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen ekn_oky » Cum Ağu 16, 2013 5:55 pm

[quote]yaman57 tarafindan yazilan metin:

bundan yararlanmak icin 25 yas altimi olmak lazim yoksa yas siniri yokmu ?[/quote]

maalesef evet.

GK

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen GK » Cum Ağu 16, 2013 7:04 pm

[quote]mithrandir tarafindan yazilan metin:

10. aya kadar at11 belgem elimde olursa bende yapicam bu olayi o degilde simdiye kadar yatirdigimiz paralari arkadaslarim aok dan geri almis diye tk ya ufak bi zarf aticam umarim bole bir olay vardir :)[/quote]

agustosta okul kaydim var sigorta yaptirmam gerekiyor.. at-11 belgesini ise eylul\'den once alamiyorum( okul baslangicindan en erken 1 ay once veriyolarmis)[/quote]

sigorta sirketleriyle sorunu olan tanidigim butun kisiler aok ya kayitliydi o yuzden 2 yila yakindir tk da sorun yasamamis biri olarak tk yi oneririm

mithrandir

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen mithrandir » Cum Ağu 16, 2013 9:42 pm

[quote]mithrandir tarafindan yazilan metin:

agustosta okul kaydim var sigorta yaptirmam gerekiyor.. at-11 belgesini ise eylul\'den once alamiyorum( okul baslangicindan en erken 1 ay once veriyolarmis)[/quote]

sigorta sirketleriyle sorunu olan tanidigim butun kisiler aok ya kayitliydi o yuzden 2 yila yakindir tk da sorun yasamamis biri olarak tk yi oneririm[/quote]

bu bahsettigim at 11 konusunda tk\'da herhangi bi sorun cikmaz degil mi?

GK

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen GK » Cum Ağu 16, 2013 10:43 pm

valla ben diger ay yapicam gidip gorucez ama mantikli dusunursek tk aok veya diger firmalarin bu konuda ayri kurali olamaz at11 kurali varsa ve bu sigortayi kapsiyorsa tum almanya genelinde aynidir diye dusunuyorum.