Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sartli Kabul bekleyisi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Deadly Impact

Sartli Kabul bekleyisi

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzr Ağu 11, 2013 11:59 pm

Arkadaslar 5 Agustosta sartli kabul basvurum yapildi. Sizce ortalama genel olarak ne zaman aciklanir sartli kabul sonuclari ? Merak ettigim icin yaziyorum belki benim gibi bekleyen arkadaslar da vardir .

lordin

Sartli Kabul bekleyisi

Mesaj gönderen lordin » Pzt Ağu 12, 2013 12:35 am

8 temmuzda yaptim hala bekliyorum. 4-6 hafta arasi demislerdi.

Deadly Impact

Sartli Kabul bekleyisi

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzt Ağu 12, 2013 12:38 am

[quote]lordin tarafindan yazilan metin:

8 temmuzda yaptim hala bekliyorum. 4-6 hafta arasi demislerdi.[/quote]
vay o kadar suruyor yani. Biz daha beklemedeyiz o zaman umarim siz en kisa zamanda alirsiniz:)

parleo

Sartli Kabul bekleyisi

Mesaj gönderen parleo » Pzt Ağu 12, 2013 11:10 am

mayista basvuru yaptim, halaaa bekliyorum.. dalga mi geciyolar anlamadim ki, neyin kafasi bu... hmmm

Deadly Impact

Sartli Kabul bekleyisi

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzt Ağu 12, 2013 12:37 pm

[quote]parleo tarafindan yazilan metin:

mayista basvuru yaptim, halaaa bekliyorum.. dalga mi geciyolar anlamadim ki, neyin kafasi bu... hmmm[/quote]
dalga gecmek degilde. Genel olarak butun basvurular 15 agustos gibi sonlaniyormus. Bence basvurularin bitme tarihini bekliyorlar.cunku tek tek degisik gunlerde basvurunun degerlendirilmesi var bide hepsinin bir araya getirilip degerlendirilmesi var belki ikinci secenek icin bekliyorlardir kim bilir... Allah yardimcin olsun bu arada baya beklemissin.

izzy

Sartli Kabul bekleyisi

Mesaj gönderen izzy » Pzt Ağu 12, 2013 12:58 pm

Tum basvurular gelmeden degerlendirme yapilmaz. Hesabinizi son basvuru tarihi + 4-6 hafta seklinde yapin.

lordmax04

Sartli Kabul bekleyisi

Mesaj gönderen lordmax04 » Pzt Ağu 12, 2013 1:39 pm

ya arkadaslar bu sartli kabul nasil oluyorr ? Daha dogrusu ne ?

Deadly Impact

Sartli Kabul bekleyisi

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzt Ağu 12, 2013 3:03 pm

[quote]lordmax04 tarafindan yazilan metin:

ya arkadaslar bu sartli kabul nasil oluyorr ? Daha dogrusu ne ?[/quote]

sarti kabulle kesin kabul arasinda ki fark Almancadir. Eger yeterli duzeyde Almancan varsa kesin kabule icin basvurursun yoksa sartli kabul veren Universitelere basvuruyorsun onlar da Almancayi ogrenmen sartiyla sana kabul veriyorlar ( suresi kisiden kisiye degisiyor 8 ayda verende varmis 5 ayda verende. sana bagli DSH i falan verirsen kesin kabule ceviriyorsun diye biliyorum ) benim bildiklerim :) kolay gelsin simdiden sana

Rauf

Sartli Kabul bekleyisi

Mesaj gönderen Rauf » Pzt Ağu 12, 2013 5:11 pm

15 nisanda yaptim basvurumu mimarlik icin hala bekliyorum sen dusun artik

izzy

Sartli Kabul bekleyisi

Mesaj gönderen izzy » Pzt Ağu 12, 2013 5:43 pm

Son basvuru tarihinden 4-6 hafta sonra diyoruz hala nisan diyorsunuz, subatta yap martta yap farketmez arkadasim. Tum basvurular gelmeden kime gore degerlendirsin adamlar seni.

Rauf

Sartli Kabul bekleyisi

Mesaj gönderen Rauf » Pzt Ağu 12, 2013 9:45 pm

arkadasim basvurudan sonraki surecte,surecin nasil ilerledigini ogrendim.Sadece ornek verdim arkadaslara

parleo

Sartli Kabul bekleyisi

Mesaj gönderen parleo » Sal Ağu 13, 2013 11:25 am

[quote]deadly-impact tarafindan yazilan metin:

[quote]parleo tarafindan yazilan metin:

mayista basvuru yaptim, halaaa bekliyorum.. dalga mi geciyolar anlamadim ki, neyin kafasi bu... hmmm[/quote]
dalga gecmek degilde. Genel olarak butun basvurular 15 agustos gibi sonlaniyormus. Bence basvurularin bitme tarihini bekliyorlar.cunku tek tek degisik gunlerde basvurunun degerlendirilmesi var bide hepsinin bir araya getirilip degerlendirilmesi var belki ikinci secenek icin bekliyorlardir kim bilir... Allah yardimcin olsun bu arada baya beklemissin.[/quote]
sorma ya bayaa oldu bekleyeli... insanin butun hevesi kaciyo yaa.. sirf moral bozuyo bu kadar bekleme :| ins. hayirlisi olur yapcak bise yok....

parleo

Sartli Kabul bekleyisi

Mesaj gönderen parleo » Sal Ağu 13, 2013 11:28 am

[quote]Rauf tarafindan yazilan metin:

15 nisanda yaptim basvurumu mimarlik icin hala bekliyorum sen dusun artik[/quote]

hangi okullara yaptin? bende mimarlik icin basvuru yaptim.. TU Dortmund, RWTH Aachen bu ikisine basvurdum.. sen?

Rockuiem

Sartli Kabul bekleyisi

Mesaj gönderen Rockuiem » Sal Ağu 13, 2013 2:42 pm

arkadaslar uzun suredir bekleyenler bir okulla iletisime gecsin derim, ben basvurumu Mayis 15 son basvuru tarihine gore gondermistim ve benim basima su olay geldi:

[quote]Evet sonunda buraya da ulastim ve sartli kabul icin basvurdugum Paderborn, DSH kursunda yer olmadigi icin red vermis daha once boyle bir durumla karsilasan var midir?

ayrica Haziran\'da belgelerimi geri postalamislar ve geri zekali PTT yuzunden hâlâ bana ulasmis bir sey yok. Ve ben bunu yeni ogreniyorum. Afedersiniz ama boku bokuna 3-4 ay kaybettim. peh.[/quote]

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... post_71145

Rauf

Sartli Kabul bekleyisi

Mesaj gönderen Rauf » Sal Ağu 13, 2013 2:51 pm

Parleo,wuppertal univ, darmstadt technic ve lippe unive. Basvurdum

izzy

Sartli Kabul bekleyisi

Mesaj gönderen izzy » Sal Ağu 13, 2013 4:46 pm

Beklemek zordur ama moralinizi bozmayin ve bir B planiniz mutlaka olsun.

emeke

Sartli Kabul bekleyisi

Mesaj gönderen emeke » Çrş Ağu 14, 2013 10:29 am

eger bolumunuz varsa duisburg-essen e basvurmanizi oneririm yaklasik 10 gunde isletmeden kabul aldim