Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

help =)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ozcan38

help =)

Mesaj gönderen ozcan38 » Çrş Nis 15, 2009 6:42 pm

slm bn dil kursuna kayit olmak istiyorum sonra fh sinavina girmek istiyorum ama meslek yuksek 2. sinif ogrencisiyimvize wermede proglem cikarmi birde dil kursu fiyatlari we kac ay surmekte cvp larsaniz sevinirim...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

help =)

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Nis 15, 2009 6:52 pm

oncelikle cok guzel turkce yaziyorsun tebrik ederim..

soruna gelince, fh sinavi ile ne demek istedigini anlamadim.. oyle bi sinavi daha hic duymadim..

2 yilliklar universitelerden kabul alabiliyor.. ama vize de konsolosluk engellerine sikca takiliyorlar..

dil kursu fiyatlari aylik 200 euro civarindan 1200 euro ya kadar cikiyor ve sifirdan baslarsan ortalama 1-1.5 yil suruyor.

ozcan38

help =)

Mesaj gönderen ozcan38 » Çrş Nis 15, 2009 7:11 pm

fh yani fachhochschuleye girmek istiyorum bu yaz dil kursu alip sonra okulun almanca sinavina girmek istiyorum onu demek istedim ben mezun deilim 2. sinif ogrencisiyim ordan dil kursuna kayit olsam o kayitla konsolosluga gitsem bana ogrenci adayi vizesi werirlermi onu demek istedim tsk..

der Nordostwind

help =)

Mesaj gönderen der Nordostwind » Çrş Nis 15, 2009 7:17 pm

kardes 2 yilliklar genelde vize almada sorun yasiyorlar arkadas onu belirtmek istedi. tabiki ilk olarak dil kursuna kayit veya dil kursuna kaydolup universiteden sartli kabul belgen...
tabiki bunlarin disinda forumda ogrenci vizesi kisminda yazan tum belgekeri eksiksiz yerine getirmen gerek...
sonra gerisi konsoloslukla senin aranda...
Allah yardimcin olsun...

ozcan38

help =)

Mesaj gönderen ozcan38 » Çrş Nis 15, 2009 7:38 pm

bulamadim ya ogrenci vizesi yazan formu

der Nordostwind

help =)

Mesaj gönderen der Nordostwind » Çrş Nis 15, 2009 8:24 pm

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... read_id=24

linkten gelmezse,

Tartisma forumlari - Almanya\'da Egitim - Almanya\'ya Kadar
Genel Hatlariyla Almanya Vizesi basligi altinda gerekli tum seyler yaziyor.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

help =)

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Nis 15, 2009 11:49 pm

ozcan38

* iki yillik mezunlar Almanya\'da universitelerden kabul alabilir ancak konsolosluklar genelde sorun cikartiyorlar ve vize redi alma olasiligin yuksek

* FH\'nin sinavi dedigin DSH sinavidir

* Dil kursuna kayit yaptirip vize gorusmesine girebilirsin ancak ogreni adayi vizesi istersen dil kursu + universite kabulun olmali yada universitelerle yazismalarini gosterip dil kursu ardindan universiteye kayit olacagini belirtmelisin,bu biraz riskli olabilir gene sorun yaratma olasiligi var..

* Dil kursu suresi sana bagli genelde 2 - 2.5 aylik donemlerden olusuyor her kur sonunda sinava giriyorsun,basarili olursan bir ust kura gecebilirsin..

* Fiyatlar Physiker\'in dedigi gibi ve ortalama fiyatlari 400-500 euro (Kur basi 200-250 saat )

*Diger ayrintili bilgiler sitede fazlasiyla var..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

ugurkaraman88

help =)

Mesaj gönderen ugurkaraman88 » Prş Nis 16, 2009 12:47 am

bu 2yilliklarin vizeden red alma olasiliginin yuksek olma sebebi m.y.o\'u bitirdikleri icin mi yoksa baska bi sebepten mi_?bende 2 yillik mezunuyum cunku boyle bisey olmasi insani cidden uzer yani...2yillik bitiripte vizeden de gecen arkadaslar varmi ya da taniyan var mi_?

maniaturk

help =)

Mesaj gönderen maniaturk » Prş Nis 16, 2009 3:15 pm

[quote]ugurkaraman88 tarafindan yazilan metin:
bu 2yilliklarin vizeden red alma olasiliginin yuksek olma sebebi m.y.o\'u bitirdikleri icin mi yoksa baska bi sebepten mi_?bende 2 yillik mezunuyum cunku boyle bisey olmasi insani cidden uzer yani...2yillik bitiripte vizeden de gecen arkadaslar varmi ya da taniyan var mi_?[/quote]

o sekilde alanda oluyor tabi ama red orani yuksek yani alan az vardir. Eger notlarin yuksekse ve ikna edebiliyorsan vize gorusmesindeki gorevliyi alabilirsin.

Yalniz myo yu bitirmeden zor sen sanirim bitirip gitmeyi planliyorsun degil mi?

ugurkaraman88

help =)

Mesaj gönderen ugurkaraman88 » Cum Nis 17, 2009 12:18 pm

ewet ben gecen sene bitirdim bolum 4.suyum ayrica