Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Itirazdan Sonraki Gorusme

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Pzt Ağu 05, 2013 5:23 pm

itiraz dilekcesinden sonra birkac evrak istemislerdi forumda da paylasmistim arkadaslar. evraklarimi tamamladim ve 1 agustos ta gorusmeye gittim. ilk soku zaten giriste yasadim burda da yazildigi gibi ben istenilen evraklari goturmeye gitmistim ama icerde sifirdan basvuru yapmami istedi. fotokopileri cektrdim ve basladim beklemeye.
1 mayista gorusme yaptigim bayan denk geldi yine gorusme de ve ben istenilen evraklari da dahil butun evraklari sundum hicbirsey sormadan evraklari aldi ve beklememi soyledi. sonra geldi ve hic olmayacak yerden sorun cikardi. artik sorun cikaracak evrak bahaneleri de kalmadigi icin ilk gorusme de kabul ettikleri garantor belgemi kabul etmediklerini 1 eylul e kadar bloke hesap acma mi istediler. acmazsam 1 eylul de ret kagidin gelir dedi bayan. sizce ne yapmaliyim arkadaslar? ilk basvuru da kabul edilen belgeyi etmediler simdi de. bir anda 8000 euro bulmam da imkansiz ta imkansiz noktayi buldular benim icin

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Ağu 05, 2013 5:37 pm

yeni bir garantor bulamazmisin, ya da neden kabul etmediler ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ağu 05, 2013 5:37 pm

Gecmis olsun oncelikle uzuldum senin adina. 2. basvuru neticesinde senden bloke hesap istiyorlarsa o zaman birinci basvuruda garantorunun yetersiz olmasi yuzunden red yemisin demektir. Maalesef bu noktadan sonra bloke hesap disinda yeni bir garantoru de kabul edeceklerini sanmam. Maddi olarak Almanya daki gecimini garanti altina aldigini gormek istiyorlar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Pzt Ağu 05, 2013 5:46 pm

ama birinci retten sonra ben itiraz dilekcesi gonderdim ve benden sadece sunlari istediler;
-transkript
-lise mezuniyet belgem
-motivasyon mektubu

yani ret sebebi olarak garantor gostermemislerdi. bayan dosyalarimi geri vermedi bloke hesap ac randevu fln almadan direkt 1 eylul e kadar gelebilirsin dedi

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Pzt Ağu 05, 2013 5:48 pm

yani ilk basvuruda ret veriyor sebep sordugumda evrak eksik diyr ama ikinci basvurumda garantor kabul etmiyor ne kadar sacma arkadaslar

ykpbyrm

Mesaj gönderen ykpbyrm » Sal Ağu 06, 2013 4:02 am

bilmiyorum aklina gelmismidir ama borc harc toplayabildigini topla geri kalani icinde kredi cek derim. sonucta aydan aya cekiceksin parani geri gonderirsin 2 3 bin tl faiz odemis olursun en fazla. kredi veriyolarsa bi yontemi dene. allah yardimcin olsun.

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Sal Ağu 06, 2013 10:52 am

Kredi zaten kendim cekemiyorum akrabalarima denedim Turk parasiyla 20.000 tl yapiyor zaten cok buyuk para cikmiyor kredi

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Prş Ağu 08, 2013 9:23 pm

bayraminiz mubarek olsun arkadaslar. bayramda bile aklimdan cikmiyor ne yapsam diye dusunuyorum. birde diyelim ki ben bu parayi da buldum acaba vize mi verirler mi artik? bundan bile suphe ediyorum artik bunlarin sagi solu belli olmuyor

GK

Mesaj gönderen GK » Cum Ağu 09, 2013 1:43 am

iftardan sonraki gorusme diye okudum basligi nasil bi kafa yapim varsa su saatte.

oncelikle bloke hesap acmaktan baska bir caren yok ama vize almanin da garantisi yok suan doviz cok yukseklerde olurda vize alamazsan 3 4 ay sonra parani geri aldiginda doviz kuru duserse bu durumda bile zarar edebilirsin ki daha bunun faizi falan var.Para almanyada cok onemli(onemli olmadigi yer yok gerci) ilk geldigim yillarda ev kiram,yemek derdim falan yoktu evden gelen para ailemide zorlamiyordu ama ondan sonra mecburiyetten baska sehirlere gelince 40 euro icin sigortami iptal edip 7 ay sigortasiz gezdigimi bilirim icini karartmak istemem ama dsh zamani hem bir iste calisip hemde derse odaklanmak cok zor ama imkansizda degil.
diyelimki vizen oldu bloke hesap falan actin geldin buralara kendini cok sIkip paranin bi miktarini otomatik olarak her ay geride gonderebilirsin boylelikle ailenin yukunu azaltmista olursun bunu yapan cok kisi gordum.universiteye basladigin zaman kyk dan burs veya kredi alabilirsin sole kendimden ornek veriyim 200 euro kyk dan kredi aliyorum 300 euro evden aliyorum ve hafta sonlari calisiyorum suana kadar calistigimin cogu borca gitti 500 euro ile sadece okul ev arasi takilip rahatca geciniyorum fakat bu durum dan sikayetci degilim asiri tembel bir insandim yavas yavas bole olmadigimi farkediyorum bole durumlarda derslere mecburiyetten asilma geregi duyuyor insan birde calistigin isler kotuyse dahada hirs yapiyorsun.
bi suru sey yazdim icini karartmak kesinlikle istemiyorum hedefin varsa kop gel veya 1 sene calis biyerde koy parani cebine gel bu sekilde yapan suan sitedede yazan guzel bi arkadasimiz var aramizda mesela :) dil kursu zamani biraz sIkinti uniye gectigin zaman bi turlu kurtarabiliyo insan kendini.

sordugun soru farkliydi ama ben yinede bole birsey yazma geregi duydum en azindan yazdigim seylerden az cok birseyler aklina yatar bloke hesap olayini kovalarsin veya almanya olayina bi sure ara verirsin,hayirlisi dostum umarim istedigin gibi gider hersey.

ykpbyrm

Mesaj gönderen ykpbyrm » Cum Ağu 09, 2013 7:43 pm

[quote]Gurhan35 tarafindan yazilan metin:

iftardan sonraki gorusme diye okudum basligi nasil bi kafa yapim varsa su saatte.

oncelikle bloke hesap acmaktan baska bir caren yok ama vize almanin da garantisi yok suan doviz cok yukseklerde olurda vize alamazsan 3 4 ay sonra parani geri aldiginda doviz kuru duserse bu durumda bile zarar edebilirsin ki daha bunun faizi falan var.Para almanyada cok onemli(onemli olmadigi yer yok gerci) ilk geldigim yillarda ev kiram,yemek derdim falan yoktu evden gelen para ailemide zorlamiyordu ama ondan sonra mecburiyetten baska sehirlere gelince 40 euro icin sigortami iptal edip 7 ay sigortasiz gezdigimi bilirim icini karartmak istemem ama dsh zamani hem bir iste calisip hemde derse odaklanmak cok zor ama imkansizda degil.
diyelimki vizen oldu bloke hesap falan actin geldin buralara kendini cok sIkip paranin bi miktarini otomatik olarak her ay geride gonderebilirsin boylelikle ailenin yukunu azaltmista olursun bunu yapan cok kisi gordum.universiteye basladigin zaman kyk dan burs veya kredi alabilirsin sole kendimden ornek veriyim 200 euro kyk dan kredi aliyorum 300 euro evden aliyorum ve hafta sonlari calisiyorum suana kadar calistigimin cogu borca gitti 500 euro ile sadece okul ev arasi takilip rahatca geciniyorum fakat bu durum dan sikayetci degilim asiri tembel bir insandim yavas yavas bole olmadigimi farkediyorum bole durumlarda derslere mecburiyetten asilma geregi duyuyor insan birde calistigin isler kotuyse dahada hirs yapiyorsun.
bi suru sey yazdim icini karartmak kesinlikle istemiyorum hedefin varsa kop gel veya 1 sene calis biyerde koy parani cebine gel bu sekilde yapan suan sitedede yazan guzel bi arkadasimiz var aramizda mesela :) dil kursu zamani biraz sIkinti uniye gectigin zaman bi turlu kurtarabiliyo insan kendini.

sordugun soru farkliydi ama ben yinede bole birsey yazma geregi duydum en azindan yazdigim seylerden az cok birseyler aklina yatar bloke hesap olayini kovalarsin veya almanya olayina bi sure ara verirsin,hayirlisi dostum umarim istedigin gibi gider hersey.[/quote]
suanda tamamen dusuncelerim hayalim senin su anlattiklarin yaptiklarin gibiydi ve bu sekilde yapilabilirmi yapan varmi olurmu olmaz mi die ister istemez bi karamsarlik oluyodu ama yazdiklarin ve anlattiklarinla beni hirslandirdin ve daha cok inandirdin cok tesekkur ederim :))

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Cmt Ağu 10, 2013 6:34 pm

oncekilkle bu kadar uzun yazarak zaman ayirdigin tesekkur ederim. benim tum masraflarim abim tarafindan karsilanacak hatta dil kursu kayit parasi fln hepsiyle kendisi ilgilendi. yani okudugum sure boyunca yanimda olacak. ama sikinti iste bir anda 8000 euro yu bulmak bu kadar yuksek parayi bir anda toparlayiip 1 eylule kadar halletmek. bu gercekten zor olacak benim icin ama diyelim ki para isini hallettim yatirdim acaba vize cikarmi kuskusu var sonra diyelim ki vize gelmedi ne kadar surede gweri cekebilirim yatirdigim parayi? onceki mesajlarimda da belirtmistim benim ilk basvurumdan ret gelmisti itiraz dilekcesi sonrasi ek evrak istediler onlari goturdum sonra bloke hesap isini cikardilar. biraz da olsa umidim var cunku baska cikaracak engel yok diye dusunuyorum siz olsaniz ne yapardiniz???

gezgin

Mesaj gönderen gezgin » Pzt Ağu 12, 2013 1:57 pm

bana da redde itiraz sonrasindaki gorusmede garantorun masraflarini karsilayamayabilir, banka hesabi acman gerek dediler.

Garantorum bir alman firmasinda mudur yillik geliri 100 bin € buna ragmen bu sacmaligi cikarttilar.

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Pzt Ağu 12, 2013 2:00 pm

Peki actin mi bloke hesap ne yaptin sonra

gezgin

Mesaj gönderen gezgin » Pzt Ağu 12, 2013 4:04 pm

hayir acmadim, konsolosluktan haber bekliyorum. Ayrica bir Alman firmasinda 6 aylik staja kabul edildim. Calisma iznim 2 hafta icinde cikacak ve stajyer vizesine basvuracagim.

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Pzt Ağu 12, 2013 5:34 pm

Haber bekliyorum derken? Yalniz senin basvuru universite egitimi icin degil miydi

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Prş Ağu 15, 2013 5:46 pm

evet arkadaslar iki hafta icinde istedikleri parayi cok zor da olsa temin ettim ama isin zor kismi simdi basliyormus yeni anladim. konsolosluktaki bayan bana 1 eylul e kadar zaman verdi ama benim bloke hesabi actirmam cok zor olacak cunku pasaportum fln hepsi konsoloslukta. deutsche bank zaten imkansiz bu kadar kisa surede hesabi acmasi is bankasina gittim zonguldak kdz eregli subesine boyle bir hesap daha onceden acmadik bilmiyoruz dediler yardimci olur musunuz?

GK

Mesaj gönderen GK » Prş Ağu 15, 2013 5:54 pm

oncelikle hayirlisi olsun ins istedigin gibi olur.

bence is bankasi musteri hizmetlerini ariyip bu bolumde bilgili kim varsa ona baglan ve zonguldaktakilerin bu isi bilmedigini sehirden uzaklasamiycagini soyle oyle yada boyle bi yolla zonguldaktakilere bu olayin nasil oldugunu ogreticeklerdir :) bundan baska alternatif anca buyuk sehire gitmek olur.

izzy

Mesaj gönderen izzy » Prş Ağu 15, 2013 6:22 pm

Eregli subesinin bilmemesi normal ama acacaklar telefonu ogrenecekler merkezden, git baski yap.

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Prş Ağu 15, 2013 7:46 pm

Yarin sabah erkenden subeye gidecegim ama canimi sikan birsey var. Benim butun evraklarim pasaportta dahil konsoloslukta oradaki bayan 1 Eylul\'e kadar bende duracak o tarihe kadar gelmezsen ret vericez demisti ben pasaportum olmadan birsey yapabilir miyim

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Ağu 16, 2013 2:54 am

pasaportunu istersen konsolosluktan alabilirsin. gidip dilekce mi ona benzer bisey yazman lazim.