Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke hesap actirma masrafi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
cancolag

Mesaj gönderen cancolag » Pzt Tem 29, 2013 4:25 pm

Oncelikle isbankasinda bloke hesap acimiyla ilgili konulari okudum, hesap actirma masrafi olarak 20 30 tl gibi masraflardan bahsediliyordu, o da isbankasi hesabiniz varsa alinmiyormus. Ayrica konsolosluga 30 euro veriliyormus diye okudum(ya da bunun gibi bir sey) ama isbankasi alsancak subesinde sordugumda 300 tl masrafi oldugu soylendi bu isin. Farkli bir prosedur izlenerek mi masraftan kurtulunuyor, calisanin yanlis anlamasi miydi bilmiyorum. Ama para yatirmak icin 300 tl istenmesi sacma geldi. Nedir bu isin asli herkes ucuz ve kolay dedigi icin isbankasini secmistim, bunu duyunca cok sasirdim

EDIT: Bugun tekrar is bankasindaydim,

250 tl vergi
80 euro masrafi var dediler. 2-3 hafta icinde de ancak acilir hesap dediler. is bankasindan 1 saatte aciliyor olayina guvenmemek lazimmis

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Tem 29, 2013 4:35 pm

Deutsche bank 20 30 euro arasi bisey kesiyor sanirim hesabi acarken.Ben hsbc internet bankaciligi ile gondermistim 30 lira tutmustu.300 lira tutmasi imkansiz bence.

lovehurts

Mesaj gönderen lovehurts » Pzt Tem 29, 2013 4:36 pm

Ben yakin zamanda is bankasi uzerinden swift islemi yaptirdim. 8240 € para transfer ettim. 16,48 € kesinti oldu. Yani transfer edilen miktarin binde 2\'si. Babam sube uzerinden transfer etmek istemisti. Ona da oyle soylemisler masraf 300 tl civari olur diye. Sube uzerinden gonderme bosyere bence.
Is bankasinda euro hesabin varsa parayi buraya yatir. Bunda herhangi bir kesinti olmuyor zaten. Ama euro hesabin yoksa , hesap acabilmek icin 10 € luk bir para yatirmani bekliyorlar. Yani tl hesabindaki paradan 10 € luk bir parasi buraya yatiracagini dusun.
Swift islem ucreti var. Ayrica Deursche Banka havale yapacagin icin bir de onun masraf ucreti var. Normalde 50 € islem ucreti kesecegini soyluyor ama benimkinden 10 € kesmisti ilginctir :)

Umarim fazla karisik anlatmamisimdir.

cancolag

Mesaj gönderen cancolag » Sal Tem 30, 2013 10:14 am

[quote]lovehurts tarafindan yazilan metin:

Ben yakin zamanda is bankasi uzerinden swift islemi yaptirdim. 8240 € para transfer ettim. 16,48 € kesinti oldu. Yani transfer edilen miktarin binde 2\'si. Babam sube uzerinden transfer etmek istemisti. Ona da oyle soylemisler masraf 300 tl civari olur diye. Sube uzerinden gonderme bosyere bence.
Is bankasinda euro hesabin varsa parayi buraya yatir. Bunda herhangi bir kesinti olmuyor zaten. Ama euro hesabin yoksa , hesap acabilmek icin 10 € luk bir para yatirmani bekliyorlar. Yani tl hesabindaki paradan 10 € luk bir parasi buraya yatiracagini dusun.
Swift islem ucreti var. Ayrica Deursche Banka havale yapacagin icin bir de onun masraf ucreti var. Normalde 50 € islem ucreti kesecegini soyluyor ama benimkinden 10 € kesmisti ilginctir :)

Umarim fazla karisik anlatmamisimdir.[/quote]

Yani once bir euro hesabi actirip icine 8000 euroyu yatiracagim, sonra bunu bloke hesaba mi cevirticem cok mu yanlis anladim :D deutsche bank\'a swift yaptim derken senin bloke hesabib deutschebankta mi acilmis oluyor yani?

mithrandir

Mesaj gönderen mithrandir » Sal Tem 30, 2013 4:04 pm

ben deutsche bank\'a burdan 8090 euro yatirarak(swift) bloke hesap actirdim.. hesap acma formlarinda 50 euroluk "processing fee" alinacaktir yazdigi icin..

izzy

Mesaj gönderen izzy » Sal Tem 30, 2013 4:19 pm

Is bankasi internet bankaciligi 10.000 dolar swift siniri var onuda unutmamak lazim.

cancolag

Mesaj gönderen cancolag » Sal Tem 30, 2013 5:12 pm

[quote]mithrandir tarafindan yazilan metin:

ben deutsche bank\'a burdan 8090 euro yatirarak(swift) bloke hesap actirdim.. hesap acma formlarinda 50 euroluk "processing fee" alinacaktir yazdigi icin..[/quote]

Bunun icin once deutsche banka kargo gonderme sonra o meshur maili alma vs gerekiyor dimi? Yani swift yapsan da standart db bloke hesap acma proseduru var? Benim o kadar zamanim yok 8\'inde vize randevusuna giriyorum

mithrandir

Mesaj gönderen mithrandir » Sal Tem 30, 2013 5:34 pm

[quote]cancolag tarafindan yazilan metin:

[quote]mithrandir tarafindan yazilan metin:

ben deutsche bank\'a burdan 8090 euro yatirarak(swift) bloke hesap actirdim.. hesap acma formlarinda 50 euroluk "processing fee" alinacaktir yazdigi icin..[/quote]

Bunun icin once deutsche banka kargo gonderme sonra o meshur maili alma vs gerekiyor dimi? Yani swift yapsan da standart db bloke hesap acma proseduru var? Benim o kadar zamanim yok 8\'inde vize randevusuna giriyorum[/quote]

once deutsche bank\'in sitesinden ingilizce ya da almanca olan bloke hesap formlarini indirip dolduruyorsun ve bunlari konsoloslugun hukuk bolumunde 30 euro verip onaylatiyorsun.. daha sonra kargo ile db\'nin adresine almanya\'ya kabul belgenle birlikte yolluyorsun.. onlar da sana hesabin acildigina dair ve hesap bilgilerini iceren bir mail gonderiyor.. sonra bu hesaba buradan o formda belirttigin bloke edilecek miktari swift ediyorsun..1-2 gun icinde sana bir onay maili geliyor ve bunla vize gorusmesine gidiyorsun..

evet dedigin gibi 8\'ine kadar yetismesi mumkun degil..

Melphis

Mesaj gönderen Melphis » Sal Tem 30, 2013 6:31 pm

Yani once bir euro hesabi actirip icine 8000 euroyu yatiracagim, sonra bunu bloke hesaba mi cevirticem cok mu yanlis anladim :D deutsche bank\'a swift yaptim derken senin bloke hesabib deutschebankta mi acilmis oluyor yani?[/quote]

Benim tam anlamadigim bir yer var, para transferini is bankasi internet subesinden yapmak istedigimde "GIRDIÐINIZ HAVALE TUTARI SIZE TANIMLANMIS OLAN ISLEM LIMITINI ASMAKTADIR." 8040 euroyu kabul etmiyor yani. Sen nasil yaptin bu isi tam anlayamadim

izzy

Mesaj gönderen izzy » Sal Tem 30, 2013 6:34 pm

10.000 dolar swift siniri oldugunu soylemistim, kur dalgalanmasindan dolayi yapmis olabilir aksi takdirde bankaya dilekce ile basvurup swift tutarini arttirman gerekir.

Melphis

Mesaj gönderen Melphis » Sal Tem 30, 2013 6:44 pm

Bugun is bankasina gittim ve ordaki adam bana internet islemlerinde limitin asla artamayacagi ve bireysele basvurup bankadan halletmem gerektigini soyledi. Sizde oyle olmamis miydi? Tesekkur ederim

izzy

Mesaj gönderen izzy » Sal Tem 30, 2013 9:29 pm

Dilekce ile arttirabiliyorsun diye biliyorum, ayrica artirilmamasi hic mantikli gelmiyor.

Melphis

Mesaj gönderen Melphis » Çrş Tem 31, 2013 3:29 am

Bana da mantikli gelmedi ama soylenen bu, daha once bu islemi yapmis biri varsa yardimci olursa sevinirim.

lovehurts

Mesaj gönderen lovehurts » Prş Ağu 01, 2013 2:23 pm

Yani once bir euro hesabi actirip icine 8000 euroyu yatiracagim, sonra bunu bloke hesaba mi cevirticem cok mu yanlis anladim :D deutsche bank\'a swift yaptim derken senin bloke hesabib deutschebankta mi acilmis oluyor yani?[/quote]

Selam,
Mesajinda deutsche banka hic deginmedigin icin ben hali hazirda deutsche bank hesabini actirdin, buradan bu bloke hesaba nasil uygun yolla para transfer ederim diye soruyorsun sandim. Zaten arkadaslar da aciklamis, once deutsche bank bloke hesabi actirman lazim.
Daha sonra is bankasina yatirdigin 8040 € yu swift islemi ile bu bloke hesabina gondereceksin.

Hesap limiti 10.000 $ evet ama bunu is bankasi hesabinin oldugu subeye dilekce vererek yukseltebilirsin. Ben hesabimin 15.000 $ ve karsiligi € olacak sekilde limit arttirilmasi icin dilekce yazdim. Ama biraz zorluk cikardilar bana. Hangi amac icin limit arttirmak istedigimi sorguladilar .Benden her sene bu tutarda bir parayi swift ile gonderecegimin garantisini istediler. Bende oldu canim her sene gondericem bu parayi dedim :ap

emeke

Mesaj gönderen emeke » Pzt Ağu 12, 2013 9:12 am

turkiye\'de bankacilik dunyaya gore pek fazla gelismedigi icin, yuksek ucretler aliyorlar. bloke hesabim icin abim parayi isvicre\'den gonderdi 50 kurus gibi bi ucret almis banka

izzy

Mesaj gönderen izzy » Pzt Ağu 12, 2013 11:17 am

Aksine yuksek ucretler aldiklari icin Turkiye\'de bankacilik daha gelismis. Bddk ucretleri dusurmek icin yine pazarlikta bakalim ne olacak.

Elbereth

Mesaj gönderen Elbereth » Pzt Ağu 12, 2013 11:37 am

[quote]izzy tarafindan yazilan metin:

Aksine yuksek ucretler aldiklari icin Turkiye\'de bankacilik daha gelismis. Bddk ucretleri dusurmek icin yine pazarlikta bakalim ne olacak.[/quote]

Aynen katiliyorum BDDK\'nin kurulmasindan sonra bankacilik sistemi iyi yerlere geldi Turkiye\'de. Tek sorun komisyonlar, o da bankadan bankaya degisiyor.

Limit artirimi icin garanti isteme isini bir bankaci olarak ilk defa duyuyorum :D

Genelde musteri hizmetleri aranarak 1 gunlugune artiriliyor limitler, gun sonunda eski limite donuyor.