Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

kendimiz basarabilirmiyiz

Istek, uyari, sikayet, tebrik ve site ile ilgili goruslerini yaz.
sway

Mesaj gönderen sway » Cmt Ağu 03, 2013 4:25 pm

Deutschstudent Danismanlik hizmeti Almanya\'da okumak isteyen ogrenciler icin faydali bir hizmette bulunuyor. Tabiki herseyin bir bedeli var . Peki ya bu bedeli odeyemecek olanlar? Forumda gerek yoneteci gerekse uye arkadaslar tecrubelerini ve bilgilerini paylasiyorlar saolsunlar.

Bu aciklamayi nicin yazdigima gelince; okul basvuru formlarimi, okullarin hangi belgeleri istediklerini kargolayarak gonderdim. Yanliz islemleri tek basima hallettim. Universitede hazirlik egitimimden aldigim ingilizce sayesinde bu islemleri gerceklestirdim. Ne Almanya\'da akrabam ne de burasi disinda bilgi alabilcegim bir yer yok.

Sormak istedigimse;
Kendi basimiza basarabilirmiyiz?
Bu islerin altindan tek basina kalkan arkadas var mi?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Ağu 03, 2013 6:25 pm

Okuldan kabul aldiktan sonra bence bisey kalmiyor geriye , sadece vize surecinin sancili olmadigini dusunursek.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Ağu 03, 2013 7:04 pm

anne ve babam almanyada ama onlari da ben koordine ederek tum okul basvurusu olsun vize islemleri olsun kendim hallettim. kendi basina tabiki de basarabilirsin. onemli olan burokrasiyi birazcik anla yeter ondan sonra mantiken sen buluyosun bilmedigin yerde ne yapacagini.

bunun icin tum yapman gereken vize sureci ve okuldan kabul alma sureclerini ayri ayri gorup ona gore gerek forumda gerek forum disinda iyi bi sekilde arastirma yapman. isin icine girdigin zaman aslinda ne kadar basit oldugunu anlicaksin. tek zorluk vizede memurlarin inisiyatifine kalmis olman.

sway

Mesaj gönderen sway » Cmt Ağu 03, 2013 7:18 pm

Tessekurler.
Okuldan cevap gecikince insan ister istemez acaba hata mi yaptim, ustesinden gelebilecekmiyim seklinde sorularin icinde buluyor kendini.

Okadar cok arastirma yaptimki birisi Almanya\'da okumak icin ne yapmak gerekiyor, ezberden anlatirim. Ama iste kafami kurcalayan sorular ve sabir beynimi kemiriyor...

yildiz

Mesaj gönderen yildiz » Pzr Ağu 04, 2013 10:45 pm

merhaba ,
bende butun islemleri kendim yapmistim ancak uzun bir arastirma ve sitenin yardimlariyla yapmistim . eger anlasabilecek kadar dilin varsa bence yapabilirsin . ama sancili bir surec tabiki :)