Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DSH Kursu secme kriterleri

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
erde6

Mesaj gönderen erde6 » Cum Ağu 02, 2013 5:51 pm

Merhaba herkese,
Bauhaus Universitesi Weimardan Mimarlik Masteri icin kabul aldim. DSH sinavini verip Summer Semester 2014 te baslamayi hedefliyorum. Weimarda DSH hazirlik kursu olmasina ragmen yer kalmadigi icin gidemiyorum. :/ Kursun Bana tavsiyesi Thuringendeki diger okullara bakmam, erfurt, jena, ilmenau vs...
Bu kursa gidip sinava girenlere soruyorum ozellikle, neye gore secmeliyiz bu kurslari?
Bu donem gitmeyip TR de Goetheye de gidebilirim. Ama amacim almanyada kalmak oldugu icin cok iyi almanca ogrenmeye calisiyorum ve bunun icin bir donem daha orda dogru duzgun dile odaklanmak istiyorum. Acaba kendimi Thuringende sinirlamasam daha mi mantikli? Bu civarlara bakma sebebim, SemesterGebuhr u odedikten sonra, Tosca kartini alip daha ekonomik yasayabilmek! :)
Bu arada 3 ay kadar Berlinde ozel bir kursta B2 kursu yaptim. Gayet memnundum ve ekonomikti (kurs ekonomikti yasam degil). Ancak orda DSH hazirlik kursu yok. Bu kurslara okullarda mi gitmek mantikli ozel merkezlerde mi?
Bu durumda ne yapardiniz? DSH ya gidenler hangi kriterlere gore hangi sehre gitiler yazarlarsa sevinirim...
Tesekkurler simdiden.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cum Ağu 02, 2013 7:19 pm

Chemnitz Uni, Duisburg-Essen uni, Mannheim universitlerein DSH kolay, DSH Vorbereitung kursu icinde ozel her zaman daha mantikli olur ama DSH sini kendi yapan unilere gitmek daha mantikli olur (sayet derste sorduklarini DSH cikmisa )
So geht nicht !

erde6

Mesaj gönderen erde6 » Cum Ağu 02, 2013 8:08 pm

Tesekkurler cevap icin, arastiricam...
Peki Thuringen eyaletinde bildigniz iyi kurslar var midir?

erde6

Mesaj gönderen erde6 » Cum Ağu 02, 2013 8:37 pm

Bir de Berlinde onerebileceginiz DSH Kurslari nelerdir acaba?? ozel ya da uni...

taytay

Mesaj gönderen taytay » Pzt Ağu 12, 2013 6:55 pm

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:

Chemnitz Uni, Duisburg-Essen uni, Mannheim universitlerein DSH kolay, DSH Vorbereitung kursu icinde ozel her zaman daha mantikli olur ama DSH sini kendi yapan unilere gitmek daha mantikli olur (sayet derste sorduklarini DSH cikmisa )[/quote]

Mannheim Universitesinin DSH kursu ve sinavi hakkinda bilginiz var mi acaba? Kurstaki ornek konulara yakin konular ciktigini duydum sinavda. Dogru mu bu?