Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap Nasil Acilir? - YENI-

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Tem 22, 2013 5:35 pm

hemen olmasa da sanirim 1 2 ay suruyor.

oyuka98

Mesaj gönderen oyuka98 » Prş Ağu 01, 2013 11:19 pm

merhaba arkadaslar
IDATAyi arayip randevu alirken bloke hesap icin once konsolusluga, sonra is bankasina gidiyorsun dedi. peki konsolusluk bunun icin herhangi bir belge istiyor mu ? (okul kabul belgesi yada baska herhangi belge)

mithrandir

Mesaj gönderen mithrandir » Cum Ağu 02, 2013 1:14 am

[quote]oyuka98 tarafindan yazilan metin:

merhaba arkadaslar
IDATAyi arayip randevu alirken bloke hesap icin once konsolusluga, sonra is bankasina gidiyorsun dedi. peki konsolusluk bunun icin herhangi bir belge istiyor mu ? (okul kabul belgesi yada baska herhangi belge)[/quote]

konsolosluga niye gidicen ki? konsolosluk benim bildigim senin doldurdugun bloke hesap acma formlarini onayliyo (deutsche bank\'ta bloke hesap acmaktan bahsediyorum)

oyuka98

Mesaj gönderen oyuka98 » Cum Ağu 02, 2013 6:06 am

[quote]mithrandir tarafindan yazilan metin:

[quote]oyuka98 tarafindan yazilan metin:

merhaba arkadaslar
IDATAyi arayip randevu alirken bloke hesap icin once konsolusluga, sonra is bankasina gidiyorsun dedi. peki konsolusluk bunun icin herhangi bir belge istiyor mu ? (okul kabul belgesi yada baska herhangi belge)[/quote]

konsolosluga niye gidicen ki? konsolosluk benim bildigim senin doldurdugun bloke hesap acma formlarini onayliyo (deutsche bank\'ta bloke hesap acmaktan bahsediyorum)[/quote]
IDATA bana oyle dedi ben de sasirdim forumdan onla ilgili bisey bulamadim. Konsolusluktan bir sey alip onla bankaya gidiyormusuz ole dedi IDATA.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Ağu 02, 2013 9:16 am

Dige bankalar icin gerekli mi bilmiyorum.Sadece pasaportunla git hem bilgi almis olursun.

oyuka98

Mesaj gönderen oyuka98 » Çrş Ağu 07, 2013 6:36 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Dige bankalar icin gerekli mi bilmiyorum.Sadece pasaportunla git hem bilgi almis olursun.[/quote]
ok saol

oyuka98

Mesaj gönderen oyuka98 » Çrş Eyl 04, 2013 1:43 pm

merhaba arkadaslar,
2gundur is bankasinda bloke hesap actirmak icin ugrastim. bugun tam parayi hesaba gonderirken TC vatandasi olmayanlara acamiyormusuz dedi :(
Haftaya cuma vize gorusmem var. Okul 1 ekimde aciliyoir ama erken gelmemi istiyorlar ben de 20 eylul gibi gelirim dedim. acaba yetisir miyim yoksa hic ugrasmadan biraksam mi? Bloke hesap surecini hizlandirabilme gibi bir sansimiz var midir acaba?bankayi mi arasam napsam ?

gdelikaya

Mesaj gönderen gdelikaya » Pzr Eyl 08, 2013 12:24 pm

Merhaba arkdaslar,

Almaya\'da deutsche banka ilk gittigimizde blokeyi kaldirmak icin sadece pasaportla gitmemiz yeterli mi? Ek belge vermek gerekiyor mu ?

izzy

Mesaj gönderen izzy » Pzr Eyl 08, 2013 12:40 pm

Pasaport ve bloke hesap belgesiyle git sana bir form doldurtacaklar, okadar.

gdelikaya

Mesaj gönderen gdelikaya » Cmt Eyl 21, 2013 5:14 pm

[quote]izzy tarafindan yazilan metin:

Pasaport ve bloke hesap belgesiyle git sana bir form doldurtacaklar, okadar.[/quote]

Ayni zamanda adres olduguna dair belge de istiyorlarmis.

sjgoserm

Mesaj gönderen sjgoserm » Prş Eyl 26, 2013 9:16 pm

Arkadaslar suan almanyadayim erasmus icin gitmistim okulu bitirip master kabul aldim acaba tr ye donmeden burdan deutschebanktan bloke hesap acip para yatirsam konsolislukta sknti olur mu kabul ederler mi? Birde db den baska banka olmaz mi duisburgda sparkassede hesabim var oraya yaptirsam olur mu

Harrenhall

Mesaj gönderen Harrenhall » Pzr Eyl 29, 2013 5:00 pm

[quote]sjgoserm tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar suan almanyadayim erasmus icin gitmistim okulu bitirip master kabul aldim acaba tr ye donmeden burdan deutschebanktan bloke hesap acip para yatirsam konsolislukta sknti olur mu kabul ederler mi? Birde db den baska banka olmaz mi duisburgda sparkassede hesabim var oraya yaptirsam olur mu[/quote]

evet mumkun gorunuyor ozel mesajla acikladim.

Sencer

Mesaj gönderen Sencer » Pzr Eyl 29, 2013 5:39 pm

https://www.isbank.de/tr/bireysel-muest ... ari-hesap/

Son zamanlarda bloke hesap hakkinda vizeye gitmeden once arastirma yaparken buna rastladim. Isbankasinin tek dezavantaji olarak ATM sikintisi gosterilirken bankanin kendi sitesinde" cari hesapta Alman Bankalar Federal Birligi\'nin para otomatlarindan para cekmek ucretsizdir." ibaresi var, bu federal bankalar birligine hangi bankalarin dahil olduguna dair, ayrintili bilgisi olan varsa paylasabilir mi?

dodo2013

Mesaj gönderen dodo2013 » Cmt Oca 11, 2014 10:23 pm

ÃŒs bankasinin bloke hesabi kolay bile olsa almanyada para cekerken is bankasi nasil bulacagiz diger banklar komisyon istemez mi

Stewie

Mesaj gönderen Stewie » Sal Oca 14, 2014 3:23 pm

bu bloke hesap tutari gittigimiz sureyi mi kapsamali yoksa 1 senelik yatirmamiz yetiyor mu ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Oca 14, 2014 4:14 pm

almanyada kalacagin sureyi kapsayan miktari yatirmalisin ama 1 seneden fazla surecek bi amac icin gidiyosan hepsini degil en az 1 seneyi kapsayacak miktari yatirmalisin. yok benim param var dersen hepsini yatir istersen sana kalmis orasi.

Stewie

Mesaj gönderen Stewie » Sal Oca 14, 2014 4:25 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

almanyada kalacagin sureyi kapsayan miktari yatirmalisin ama 1 seneden fazla surecek bi amac icin gidiyosan hepsini degil en az 1 seneyi kapsayacak miktari yatirmalisin. yok benim param var dersen hepsini yatir istersen sana kalmis orasi.[/quote]

.Yani 1 seneden sonrasi icin adamlar garanti istemiyorlar oyle mi ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Oca 14, 2014 4:52 pm

almanyaya ogrenci vizesiyle geldikten sonra oturuma basvurucaksin. egitim amacli oturum maksimum 2 minimum 1 sene verilir. bazi yabancilar subesinde istisnalar olmus maksimum sure konusunda ama genelde bu sekildedir. sen eger 1 senelik yatirirsan 1 senelik oturum alirsin. 2 sene icin yatirirsan 2 senelik alirsin oturumu. oturum bittiginde de yeniliceksin. yenilemede bazi yabancilar subeleri fazla belge istemezken bazilari bloke hesap durumunu falan herseyi gormek isteyebilir. eger isterlerse yeniden hesaba para yatirmak durumunda kalirsin.

Stewie

Mesaj gönderen Stewie » Sal Oca 14, 2014 5:03 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

almanyaya ogrenci vizesiyle geldikten sonra oturuma basvurucaksin. egitim amacli oturum maksimum 2 minimum 1 sene verilir. bazi yabancilar subesinde istisnalar olmus maksimum sure konusunda ama genelde bu sekildedir. sen eger 1 senelik yatirirsan 1 senelik oturum alirsin. 2 sene icin yatirirsan 2 senelik alirsin oturumu. oturum bittiginde de yeniliceksin. yenilemede bazi yabancilar subeleri fazla belge istemezken bazilari bloke hesap durumunu falan herseyi gormek isteyebilir. eger isterlerse yeniden hesaba para yatirmak durumunda kalirsin.[/quote]

tesekkur ederim verdigin bilgiler icin..En iyisi gidecegin sureyi kapsayan parayi yatirmak gibi gorunuyor..1 sene bittiginde tekrardan bu islerle ugrasmak sikinti olabilir..

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Oca 14, 2014 5:59 pm

tekrar ayni sekilde bloke hesap acma vs ugrasmicaksin. sadece para transferi yapcaksin hesaba o kadar. o da istenirse

Kilitli