Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 14 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Tem 31, 2013 1:07 am

[quote]mithrandir tarafindan yazilan metin:

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

pazartesiye kadar ses cikmazsa, almanyada gidecegin sehirdeki yabancilar subesiyle gorus. evraklarin gelip gelmedigini, geldiyse islemlerin tamamlanip tamamlanmadigini ve cevabin konsolosluga gonderilip gonderilmedigini sorabilirsin. gonderildiyse ne zaman gonderildigini ogrenmen iyi olur. 1 haftadan fazla ol,ussa konsoloslukla gorusmeni tavsiye ederim, olmadiysa beklemen gerek. sorun cikmazsa 1 agustosa kadar mutlaka olumlu ya da olumsuz cevap alirsin.[/quote]

aachen\'a gidecegim.. vize konusunda yabancilar subesine su sitedeki adrese mail atarak bilgi alabilir miyim?

http://www.staedteregion-aachen.de/wps/ ... BIS9nQSEh/[/quote]

evet cevap verirlerse alabilirsin. bunun yaninda arayip ingilizce de konusabilirsin almancan yoksa.

mithrandir

Mesaj gönderen mithrandir » Çrş Tem 31, 2013 4:17 pm

simdi ups\'ten mesaj geldi pasaportumun konsolosluktan teslim alindigina dair cok sukur : ))

yarin pasaportumu alacagim insallah..boylece 22 gunde vizemi almis olacagim gecikecek diye korkuyordum valla : ))

scapegoat

Mesaj gönderen scapegoat » Prş Ağu 01, 2013 9:04 am

arkadaslar selam

12sinde vize gorusmesine girmistim foruma da yazmistim hatta tecrubelerimi. 29\'unda mesaj geldi telefonuma pasaportunuz UPS\'e verilmistir ongorulen teslim tarihi 31 temmuz diye. dun ofise gelmis pasaportum 3 aylik vize ile. anlayacaginiz 12sinde basvurdum 31inde aldim vizemi :)

luffy

Mesaj gönderen luffy » Prş Ağu 01, 2013 9:07 am

[quote]scapegoat tarafindan yazilan metin:

arkadaslar selam

12sinde vize gorusmesine girmistim foruma da yazmistim hatta tecrubelerimi. 29\'unda mesaj geldi telefonuma pasaportunuz UPS\'e verilmistir ongorulen teslim tarihi 31 temmuz diye. dun ofise gelmis pasaportum 3 aylik vize ile. anlayacaginiz 12sinde basvurdum 31inde aldim vizemi :)[/quote]

tesekkurler :) benim de 16 sinda gorusmem var ve eylulun 9 unda orada olmam lazim.
sorun yasamazsam olur gibi o zaman.

emeke

Mesaj gönderen emeke » Prş Ağu 01, 2013 12:37 pm

[quote]scapegoat tarafindan yazilan metin:

arkadaslar selam

12sinde vize gorusmesine girmistim foruma da yazmistim hatta tecrubelerimi. 29\'unda mesaj geldi telefonuma pasaportunuz UPS\'e verilmistir ongorulen teslim tarihi 31 temmuz diye. dun ofise gelmis pasaportum 3 aylik vize ile. anlayacaginiz 12sinde basvurdum 31inde aldim vizemi :)[/quote]

benim de gorusmem 12sinde agustosun umarim 31agustosta gelir olumlu yanit bana da :)

Elbereth

Mesaj gönderen Elbereth » Prş Ağu 01, 2013 2:13 pm

Ben de dun aldim vizemi :) 28 gunde... Bu aralar mutlu haberler geliyor. Hayirli olsun arkadaslar, egitim hayatinizda basarilar. Darisi bekleyenlerin basina...
Basvuru ve vize surecinde buradan cok sey ogrendim, bu vesileyle tesekkur ediyorum herkese...

nonearthling

Mesaj gönderen nonearthling » Cum Ağu 02, 2013 12:59 am

bu aksam ups den mesaj geldi.Basvurumu yapali 6 hafta, dusseldorf\'a gideli 5 hafta olmustu.
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

nonearthling

Mesaj gönderen nonearthling » Cum Ağu 02, 2013 12:54 pm

Malesef gelen gonderi pasaport degilmis.Duisburg essen univ den aldiginiz zulassung sadece dil kursunu kapsiyor demisler.Bu nedenle yeni bir bedingte zulassung sartli kabul almaliymisim.Bunun mantigini anlamadim?

Sartli kabulde sorun olugunu dusunmuyorum.4 hafta sure vermisler.Yardimci olurmusunuz?
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

nonearthling

Mesaj gönderen nonearthling » Cum Ağu 02, 2013 1:29 pm

Evet kabul belgemde Ihr antrag auf zulassung zum studium am campus duisburg zugangsbescheid zum sprachkurs fir das ss2013 yaziyor.Bu hem dil kursu hemde universite egitimini kapsamiyor mu?
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Ağu 03, 2013 1:05 am

belgenin bi fotosunu yuklersen cok daha rahat degerlendirme yapilabilir.

nonearthling

Mesaj gönderen nonearthling » Cmt Ağu 03, 2013 1:15 am

Kabul belgem bu.[img]http://www.yunusakkus.com/resim.jpg[/img]
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Ağu 03, 2013 1:23 am

sartli kabul hakkinda cok iyi degilim ama okudugum kadariyla sartli kabul bu. daha nasil bi sartli kabul istiyolar anlayamadim. belgede zaten dil bilgisi haricinde belirtilen bolum icin sartlari sagladigin yaziyo. sana nasil bildirdiler neyin eksik oldugunu? kagit gonderdilerse onu da yuklersen neyi istediklerini kontrol etmis oluruz.

nonearthling

Mesaj gönderen nonearthling » Cmt Ağu 03, 2013 1:30 am

kagit yanimda degil.yarin onuda yuklerim ama su sekilde yaziyordu.Duisburg essen univ den aldiginiz kabul belgesi (zulassung) sadece dil kursunu kapsiyor.Bu nedenle yeni bir bedingte zulassung sartli kabul almalisiniz ve 4 hafta icerisinde teslim etmelisiniz diyor.Bu kabul sommersemester ve ben basvurumu gecen ay yaptigim icin wintersemester icin yapmis oldum.Sorun bu mu?
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Ağu 03, 2013 1:36 am

dedigin gibi belki de ondan olmustur, tam bisey diyemem.

nonearthling

Mesaj gönderen nonearthling » Cmt Ağu 03, 2013 1:38 am

okula mail attim.Ptesi nasil bir cevap alacagimi merak ediyorum.Diger yandan vizemi alma ihtimalim yuksek gibi geliyor bana.Evraklarim dusseldorfta suan.
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Cmt Ağu 03, 2013 12:23 pm

[quote]Elbereth tarafindan yazilan metin:

Ben de dun aldim vizemi :) 28 gunde... Bu aralar mutlu haberler geliyor. Hayirli olsun arkadaslar, egitim hayatinizda basarilar. Darisi bekleyenlerin basina...
Basvuru ve vize surecinde buradan cok sey ogrendim, bu vesileyle tesekkur ediyorum herkese...[/quote]
hayirli olsun . darisi basimiza :)

Kozanadak

Mesaj gönderen Kozanadak » Çrş Ağu 07, 2013 10:33 pm

Arkadaslar ben suan vize icin basvurcam ama cok korkuyorum

sebebi son sene acik liseye gecmis olmam

not ortalamam 72 kusur
a2 almanca belgem var
yurt disindan garantorluk belgesi getirttik
tum evraklarim var almanyada yaninda yasiyabilcegim 10 aileden fazla akrabam var
tercihlerimde 1 siradan bahcesehir hukuk tuttu
yesil pasaportum var ama iste son sen acik lise oldugum icin vize alamam diye korkuyorum haftaya vizeye basvurucaz sizce vize cikma ihtimali nedir daha neler hazirlamaliyim yardimlariniz icin cok tesekkurler

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Çrş Ağu 07, 2013 10:43 pm

[quote]Kozanadak tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar ben suan vize icin basvurcam ama cok korkuyorum

sebebi son sene acik liseye gecmis olmam

not ortalamam 72 kusur
a2 almanca belgem var
yurt disindan garantorluk belgesi getirttik
tum evraklarim var almanyada yaninda yasiyabilcegim 10 aileden fazla akrabam var
tercihlerimde 1 siradan bahcesehir hukuk tuttu
yesil pasaportum var ama iste son sen acik lise oldugum icin vize alamam diye korkuyorum haftaya vizeye basvurucaz sizce vize cikma ihtimali nedir daha neler hazirlamaliyim yardimlariniz icin cok tesekkurler[/quote]
Son sene de gecsen acik lise mezunu olarak goruleceksin acik lise mezunlarini baya zorluyorlar coguda alamiyor.Ama sen buyuk bir ihtimal son sene okulun ve hocalarin cefasini cekmemek icin gecis yapmissindir . Kazandigin bolum ve universitede gayet iyi son sene acik liseye gectigini ve neden gectiggini guzel bir sekilde aciklarsan bir problem olmaz bence Birde egitim gecmisini bildirecegin icin onlarda zaten gorurler.

ratmuhyaka

Mesaj gönderen ratmuhyaka » Çrş Ağu 07, 2013 10:55 pm

selamlar,

Bu yil yildiz teknik uni. gemi insaati ve gemi makinalari muh.\'den 2.93 ortalama ile mezun oldum. yuksek lisans icin ben de bilgi arastirmasi yaparken foruma denk geldim...iyi veya kotu bir suru ani okudum.

07/10/2013 tarihinde a1 dil kursum baslayacak, idata 27/09/2013 tarihine egitim randevusu verdi. konsolosluga mail attim durum boyle boyle dedim, ertesi gun sabah cevap geldi. belgelerini yolla biseyler ayarlariz babiinda :D

neyse zurnanin zirt dedigi yere gelmek istiyorum. sartli kabulum yok :(( almancam olmadigi icin ve son donemde bitirme teziyle cok ugrastigim icin sartli kabul veren okullara basvuru yapamadim...iyi seviyede ingilizcem var. okuduklarima gore vize alabilme sansim pek yok gibi uzerimde bir karamsarlik var.

oysaki makina yuksek lisansi yapmak benim icin super olacak. haftaya almanyadan dil kursu evraklari, garantor belgeleri falan gelecek ilk etapta vize randevusunu erkene cekmeye calisicam sonra da buyuk mesele olan vize derbisine cikicaz konsolosluktaki abilerle/aplalarla....:D saygilar...

Kozanadak

Mesaj gönderen Kozanadak » Çrş Ağu 07, 2013 10:59 pm

vize alma sansim vardir umarim ve korkmaya da basladim bir aileden garantorluk alinca sen onun yaninda yasiycaksin okumazsin diye red geliyormus onda da kararsiz kaldim acik liseye ayni dediginiz sebepten dolayi gitmedim zaten 1 sene mezun gibiydim 1 sene daha bu zorluklara katlanamam acik lise dezavantajini nasil ortadan kaldirabilirim daha da korkmaya basladim :(

Kilitli