Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Genel Hatlariyla Almanya Vizesi 3

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
daisy

Mesaj gönderen daisy » Pzt Tem 29, 2013 7:24 pm

hayir olmadi ..

erde6

Mesaj gönderen erde6 » Pzt Tem 29, 2013 11:59 pm

Merhaba,
ben de master icin Almanyaya gidecegim, vize randevumu aldim (Izmir 23 agustos). iData bana mail atmis gerekli belgeleri iceren pdf dosyalarini. Neredeyse konsoloslugun sayfasindakilerle ayni ancak bana bazi seyler sacma geldi. Ben master a gidecegim, gerekenler arasinda LYS/YGS (artik bilemiyorum hangi kisaltmaya evrildiyse bu sinavlar) belgesi + almancasi, lise diplomasi + almancasi, uni diploma+almancasi seklinde... Ancak benim neden bunlara ihtiyacim olsun ki, acikcasi uni diplomasi ve transkripti anliyorum ama digerlerine gerkcekten gerek var mi, yoksa idata fix bunu mu gonderiyor. Cunku konsoloslugun sitesindeki pdf lerde bu kadar detayli belgeler yazmiyor.
Ayrica, burdan okudugum kadariyla ingilizce olan evraklarda ceviriye gerek duyulmuyormus, bunu bir kez daha teyit edebilirseniz super olur. ben zaten basvurular icin her seyi ingilizceye cevirtmistim, simdi bir de almancaya cevirmek baya pahaliya gelicek yine :/

erde6

Mesaj gönderen erde6 » Sal Tem 30, 2013 12:02 am

Bir de saglik sigortasiyla ilgili bir sorum var. Turkiyedeyken almanya icin sigorta yaptirmamiz mi gerekiyor? bu sabah almanyadaki universiteden biriyle konustum ve burdan sigorta yaptirmam gerektigini soyledi. yani buradayken almanyadan nasil sigorta yaptriabilirim anlamadim acikcasi...bu is nasil oluyor kisaca ozetleyebilecek ?

luffy

Mesaj gönderen luffy » Sal Tem 30, 2013 8:52 am

[quote]erde6 tarafindan yazilan metin:

Bir de saglik sigortasiyla ilgili bir sorum var. Turkiyedeyken almanya icin sigorta yaptirmamiz mi gerekiyor? bu sabah almanyadaki universiteden biriyle konustum ve burdan sigorta yaptirmam gerektigini soyledi. yani buradayken almanyadan nasil sigorta yaptriabilirim anlamadim acikcasi...bu is nasil oluyor kisaca ozetleyebilecek ?[/quote]

vize alabilmen icin once turistler icin yapilan seyahat saglik sigortasi yaptirman lazim, oraya gidip oradaki saglik sigortasini yaptirana kadar ki oradaki sagli sigortasi senin icin mecburi bir sey, uni kaydinda. bir onceki postuna cevap olmayacak pek ama ben de master a gidiyorum ve uni diploma + transkript OK, Oss yerlesti belgesi de OK bence (ne kadar diplomani gostersen de o bolumu kazanmis oldugunun belgesini de istiyorlar nedense. benden okul da istemisti)

lise diplomasi oraya lisans egitimi icin gidiceklerin basvurularinda mantikli bence ve ben lise diplomami sunmayi dusunmuyorum master a gidecek biri olarak. tabi yine de kararsizim ve buradaki daha tecrubeli arkadaslar, sen ne olur ne olmaz gotur diyorlarsa gotururum..

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Tem 30, 2013 9:08 am

lise diplomasi , oss kazandi belgesi bunlari sunmak zorundasiniz master , lisans farketmez.

izzy

Mesaj gönderen izzy » Sal Tem 30, 2013 9:10 am

Luffy kabul aldin mi?

luffy

Mesaj gönderen luffy » Sal Tem 30, 2013 9:42 am

[quote]izzy tarafindan yazilan metin:

Luffy kabul aldin mi?[/quote]

Evet? 1 ay kadar oluyor zulassungsbescheid geleli.

luffy

Mesaj gönderen luffy » Sal Tem 30, 2013 9:43 am

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

lise diplomasi , oss kazandi belgesi bunlari sunmak zorundasiniz master , lisans farketmez.[/quote]

o zaman uni den gidip istemek lazim lise diplomasini :/

mithrandir

Mesaj gönderen mithrandir » Sal Tem 30, 2013 5:56 pm

o niye gerekli bu niye gerekli demeyin arkadaslar.. ben de kendi kendime cok sordum bu sorulari : )) adamlar istiyor iste yarin obur gun sirf bu sebeplerden ret verirlerse bir sey diyemessiniz.. sahsi kanaatim her gecen gun artan turk sayisini biraz dizginlemek istiyolar : )) o yuzden ugrastiriyolar iste boyle insani..

Elbereth

Mesaj gönderen Elbereth » Sal Tem 30, 2013 6:13 pm

Evet malesef master icin de olsa lise diplomasi ve oss yerlesti belgesi istiyorlar. Ben universiteme dilekce yazip faksladim, iki belgeyi de gonderdiler posta ile. Yoksa farkli sehir sorun yaratirdi...

erde6

Mesaj gönderen erde6 » Sal Tem 30, 2013 9:57 pm

oss yerlesti belgesini ankaraya dilekce yazip alabiliyorduk degil mi en son, bu durum degisti mi?
bir de almancaya ceviriyoruz yani belgelerin hepsini?? bnm diplomalar ingilizce+turkce, yine de gerek var mi ki?
korkunc bir kulfet. ama dogru, kabul etmezlerse daha da korkunc.

izzy

Mesaj gönderen izzy » Sal Tem 30, 2013 10:46 pm

[quote]luffy tarafindan yazilan metin:

Evet? 1 ay kadar oluyor zulassungsbescheid geleli.[/quote]

Lise diplomasi olmadan nasil kabul aldin? Kabul aldiysan okul kaydinda lise diplomasini istemezler. Kayitta gerekli evraklar yaziyor zaten kabul belgesi uzerinde.

izzy

Mesaj gönderen izzy » Sal Tem 30, 2013 10:48 pm

[quote]erde6 tarafindan yazilan metin:

oss yerlesti belgesini ankaraya dilekce yazip alabiliyorduk degil mi en son, bu durum degisti mi?
bir de almancaya ceviriyoruz yani belgelerin hepsini?? bnm diplomalar ingilizce+turkce, yine de gerek var mi ki?
korkunc bir kulfet. ama dogru, kabul etmezlerse daha da korkunc.[/quote]

Ingilizce evraklara ceviriye gerek yok.

luffy

Mesaj gönderen luffy » Çrş Tem 31, 2013 8:54 am

[quote]luffy tarafindan yazilan metin:

Evet? 1 ay kadar oluyor zulassungsbescheid geleli.[/quote]

Lise diplomasi olmadan nasil kabul aldin? Kabul aldiysan okul kaydinda lise diplomasini istemezler. Kayitta gerekli evraklar yaziyor zaten kabul belgesi uzerinde.[/quote]

benim sorum konsolosluk ister mi yonunde idi. okulla belge adina bir sikintimiz yok :)

ben burada hali hazirda lisans egitimimi tamamladim ve okulum benden lise diplomami istemedi, lisans diplomami ve oss yerlesti belgesini istedi. 2 sini de yeminli tercumana ingilizceye cevirtmistim ve notere onaylatip gondermistim.

Elbereth

Mesaj gönderen Elbereth » Çrş Tem 31, 2013 12:24 pm

Okul benden de istememisti ama vize evraklarinda yazdigi icin isi sansa birakmak istemedim :) Almanca tercume yaptirdim iki belgeyi de.

izzy

Mesaj gönderen izzy » Çrş Tem 31, 2013 1:46 pm

Elbereth in dedigi gibi olay , olmasa olabilir ama riske girmeye gerek yok.

daisy

Mesaj gönderen daisy » Çrş Tem 31, 2013 1:53 pm

zav belgesi kac gunde cikiyor ?

oyuka98

Mesaj gönderen oyuka98 » Prş Ağu 01, 2013 1:34 am

merhaba arkadaslar.
is bankasinda bloke hesap actirmam kac gun surer acaba? ve bolke hesap actirabilmek icin once konsolusluga mi gdiyoruz? IDATA\'yi aradim ole dedi. peki konsolusluk onun icin hangi belgeleri istiyor?

oyuka98

Mesaj gönderen oyuka98 » Prş Ağu 01, 2013 1:41 am

[quote]oyuka98 tarafindan yazilan metin:

merhaba arkadaslar.
is bankasinda bloke hesap actirmam kac gun surer acaba? ve bolke hesap actirabilmek icin once konsolusluga mi gdiyoruz? IDATA\'yi aradim ole dedi. peki konsolusluk onun icin hangi belgeleri istiyor?[/quote]

ulas36

Mesaj gönderen ulas36 » Prş Ağu 01, 2013 1:42 am

ben konsolosluga gitmeden 1 gunde actirdim is bankasindan

Kilitli