Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

konsolosluk evrak eksigi bildirimi :((((

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Cmt Mar 28, 2009 10:24 am

arkadaslar 26.03.2009 persembe gunu vize gorusmem vardi ve 28\'de bana konsolosluktan eksik evrak bildirimi geldi. vize gorusmesine gitmemis arkadaslar icin
bu evragi temin edip gitmelerini tavsiye ederim ki ugrasmayin diye
[img]http://img172.imageshack.us/my.php?image=resim001w.jpg[/img]
benden istenen belge
dilekce halinde Almanya\'da yapacaginiz egitimin size ilerki hayatinizda is ve egitim alninda ne gibi bir yarar saglayacak bize yazili olarak bildirin(Almanca tercumesi ve 2\'ser fotokopisi)

KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Cmt Mar 28, 2009 10:25 am

resim niye acilmadi ya:o

KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Cmt Mar 28, 2009 10:27 am

ve tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaslar
nasil bir yazi yazabilirim ...:o

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cmt Mar 28, 2009 11:35 am

kardes resmin oldugu linki "img" ile isaretle...

KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Cmt Mar 28, 2009 12:05 pm

hepten acilmiyo ridvan :o

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cmt Mar 28, 2009 12:24 pm

yani img olarak isaretledinmi?

[img]http://img172.imageshack.us/img172/7622/resim001w.jpg[/img]

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cmt Mar 28, 2009 12:25 pm

bak oldu kardes... cvp yazmak isteyenler yazsin simdi :)B)

KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Cmt Mar 28, 2009 1:05 pm

sagolasin ridvan:p

KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Cmt Mar 28, 2009 1:55 pm

CIHAN OMER FARUK
Oturma iznimin verilmesine iliskin gerekli gordugum, Almanya Federal Cumhuriyeti Istanbul Baskonsoloslugu’nun benden istedigi dilekceyi yazmaktan
ve iyi niyetimi gostermek amacli gerekli bilgilerimi sunarim.
Turkiye’de kazanmis oldugum universite uluslararasi standartlarda taninirligi olmadigi icin Alman universitelerinin uluslararasi taninirliklari seckin ve bilinen yuksekogrenim kalitesi, Almanya’nin yabanci ogrencilere gostermis oldugu pozitif yaklasimdan dolayi Turkiye’de kazandigim universiteyi Almanya’da okumaya karar verdim. Bunun icin en duzgun aksaganin kullanildigi Hannover sehrini tercih ettim ve Hannover Universitesine on kayit yaptirdim. Universite bolumum 6 sezondan olusmaktadir. Uni assist tarafindan kayitlarim kabul edildi ve almanca bilgim yeterli olmadigi icin basta dil kursu sonrasinda universite egitimim gerekli goruldu. Almanya’da universite egitimimi bitirdikten sonra gerekli gorulurse doktora yapmam egitimimi bitirdikten sonra ulkeme geri donup saygin Alman firmalarindan birinde is hayatima baslamak ve Almancanin dunyada ki seckin dillerden birisi olmasi beni etkilemis kendimi bu yuzden dil ve yuksekogrenim konusunda hayatimin belirli bir suresini Almanya’da devam ettirmeye karar verdim.

arkadaslar boyle bi metin gerekli gordum imla hatasi veya kelime hatasi gorurseniz ya da ekliyeceginiz bir cumle veya kelime varsa uyarirsaniz simdiden tesekkur ederim
tum DS ailesine sevgilerimle...B)

simon

Mesaj gönderen simon » Cmt Mar 28, 2009 4:50 pm

bu belgeyi herkesten istemiyorlar.benim belgelerim garantor belgesi-dil kursu kayit evragi ve odendi makbuzu.evraklar tamam dedi kabul etti.gorevli konusmanizda bir negatiflik sezerse bu belgeyi istiyor genelde,her sey gorevliye bagli.ayrica yazmis oldugun bu belge gayet aciklayici olmus.onemli olan geri donup almanyadaki edindigin bilgi ve tecrubeleri Turkiyedeki alman firmalarinda degerlendirmek istemendir.konsolosluk bu kisma dikkat eder.

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cmt Mar 28, 2009 6:18 pm

[quote]KurusSs yazdi:
sagolasin ridvan:p[/quote]
ne demek kardes..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Mar 28, 2009 6:48 pm

Kisaca "iyi niyet mektubu " iste..Yazilmasinda cok buyuk fayda var diye belirtmistik,akillarda ki soru isaretlerini bu mektup cozuyor..

Yazin guzel olmus ancak ;

"gerekli gorulurse doktora yapmam"
Doktorayi soylemeyebilirsin yani Almanya\'da kalacagin sureyi uzatiyor..

"saygin Alman firmalarindan birinde is hayatima baslamak " bu cumleyi kaldir derim.
"ulkeme geri dondugumde is hayatima ; koklu firmalarda,saglam temeller uzerinde baslayip iyi bir kariyer olusturmak istiyorum,Almanya\'da ki egitim kalitesi ile bunu gerceklestirmek istiyorum" demen bence daha iyi..

"uluslararasi taninirliklari olmasi" bu gibi ballandirici,tatlandirici cumleler daha eklemeye calis... =)

Yabanci bir ulkede Uni egitimi,farkli kulturler,karyerim ve oz gecmisim icin cok olumlu etkisi olacaktir bunun icinde kalitesine guvendigim Almanya\'yi sectim vs...
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Pzr Mar 29, 2009 1:08 am

tekin sagolasin guzel oneriler dikkate alicam :)

KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Pzt Nis 13, 2009 4:26 pm

Omer Faruk Cihan

bu bolumde kisisel adresim var

Istanbul, 13.04.2009
Istanbul Alman Konsoloslugu
Inonu Caddesi 10
34437
Gumussuyu
Istanbul / Turkiye

Degerli yetkili,

Bu mektubu 27.03.2009 tarihinde gonderdiginiz mektuba karsilik olarak yaziyorum.

Bu mektupla sizlere Almanya‘da okuma sebeplerimi ve sonrasindaki hedeflerimi aciklamak istiyorum.

Oncelikle Federal Almanya Cumhuriyeti‘nde egitim gormek istememin temel sebepleri Alman universitelerinin kalite duzeylerinin oldukca yuksek olmasi, diplomalarinin tum dunyada oldugu gibi Turkiye‘de de taninmasi, yurtdisi tecrubesi ve hepsinden de onemlisi Almanca ogrenebilmemdir. Almanya‘daki universitelerin ucretlerinin donemlik 750 avro olmasi da bir baska sebeptir.

Dil kursunu Hannover‘de okumak istememin sebebi Hannover sehrinde „Hochdeutsch“ konusulmasidir. Bu amacla son derece iyi bir dil kursu olan VIB‘e kayit oldum.

Lisans egitimi icin basvurdugum bolum 6 donemliktir.

Universite yetkililerinden aldigim bilgiye gore not ortalamam 2,3 ve ustu olursa yuksek lisansa da devam edebilecegim.

Ancak sartlari uygun bulmamam durumunda lisansi bitirdikten sonra calisma yasamina da atilabilirim. Almanya‘da egitim gormemin Turkiye‘deki Alman firmalarinda is bulmam acisindan onemli oldugunu dusunuyorum.

Bu mektupta istediginiz bilgileri verebilmis olmayi umuyorum.

Iyi calismalar,
Omer Faruk Cihan

KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Pzt Nis 13, 2009 4:27 pm

istiyene mektubun almancasini da gondrebilirim :)