Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Genel Hatlariyla Almanya Vizesi 3

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Tem 11, 2013 6:45 pm

cook fazla iyimserlik olur.Ki zaten kabul etmezler bence 2 gun sonra baslayan kayit belgesini.

daisy

Mesaj gönderen daisy » Pzr Tem 21, 2013 10:05 pm

arkadaslar,
normal staj basvurusunda bulunan birine d tipi vize geliyormus sonra almanyaya gidince kendimiz ikamet musaadesi icin basvuruda bulunmamiz gerektigini duydum.
sorum;
1)bunu suresi ne kadar yani almanyaya giris yaptigimda en gec ne zamana kadar ikamet musaadesi icin basvuruda bulunmaliyim?
2)ikamet musaadesi almak icin benden isteyecekleri belgeler nelerdir? (ona gore gitmeden turkiyede evraklari hazirlayip cevirisini yaptirip gideyim.)
tesekkurler simdiden

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Tem 22, 2013 12:53 am

sana verdikleri giris vizesinin gecerlilik suresi icersinde basvurman lazim. gecse de oturumu alanlar var ama memurun eksi suratini cekmektense zamaninda basvurmayi tavsiye ederim. genelde 3 aylik veriliyo bu giris vizeleri. sonra oturuma basvuruyosun. erasmusla gelen ogrencilere de D tipi vize veriliyo ve 6 aylik alani da gordum. belki de staj sureni kapsayacak sekilde verirler vizeyi ki bu durumda oturum alman gerekmez. staji uzatmak istersen basvuruda bulunursun bu durumda.

oturum basvurularinda genel olarak yasam masraflarini karsilayacak bi kanit istenir. bu ogrenciler icin genelde bloke hesap ve garantor. sen ucretli staj yapicaksan bu durumda bu da gosterilebilir, miktarina bagli olarak nakit para ya da garantor gerekebilir.bunun disinda saglik sigortasi isterler ki staj firmasi mi sorumlu yoksa sen mi sorumlusun bundan bilgim yok. staj yaptiginla ilgili belgeler gerekir. aklima gelen bunlar simdilik aklima gelenler. turkiyeden bi belge lazim olmaz sanirsam.

neorli

Mesaj gönderen neorli » Prş Tem 25, 2013 4:11 am

Merhaba arkadaslar, doktora icin vize gorusmem var da LYS (OSS) sonuc belgesi gerekli midir? Bana gerekmiyor gibi geldi de yine de emin olmak icin sorayim dedim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 25, 2013 11:49 am

doktora icin gerekmez hayir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

neorli

Mesaj gönderen neorli » Prş Tem 25, 2013 11:51 am

cok tesekkur ederim.

daisy

Mesaj gönderen daisy » Prş Tem 25, 2013 7:13 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

sana verdikleri giris vizesinin gecerlilik suresi icersinde basvurman lazim. gecse de oturumu alanlar var ama memurun eksi suratini cekmektense zamaninda basvurmayi tavsiye ederim. genelde 3 aylik veriliyo bu giris vizeleri. sonra oturuma basvuruyosun. erasmusla gelen ogrencilere de D tipi vize veriliyo ve 6 aylik alani da gordum. belki de staj sureni kapsayacak sekilde verirler vizeyi ki bu durumda oturum alman gerekmez. staji uzatmak istersen basvuruda bulunursun bu durumda.

oturum basvurularinda genel olarak yasam masraflarini karsilayacak bi kanit istenir. bu ogrenciler icin genelde bloke hesap ve garantor. sen ucretli staj yapicaksan bu durumda bu da gosterilebilir, miktarina bagli olarak nakit para ya da garantor gerekebilir.bunun disinda saglik sigortasi isterler ki staj firmasi mi sorumlu yoksa sen mi sorumlusun bundan bilgim yok. staj yaptiginla ilgili belgeler gerekir. aklima gelen bunlar simdilik aklima gelenler. turkiyeden bi belge lazim olmaz sanirsam.[/quote]

tesekkurler,

bir sorum daha olacak, diyelimki benim stajim 1 agustosda basliyor. konsolosluk vizeyi 31 temmuzda baslayacak sekilde mi veriyor ?
ve eyer diyelimki ben bazi nedenlerden dolayi (vizem zamaninda gelmesine ragmen) 3 agustosda ulkeye giris yapsam sorun olur mu ? (yani firma gec gelisimi kabul etsede) havaalaninda giris yaparken memurlar sikinti yaratir mi ? yada ikametgah basvurumda sorun olur mu ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Tem 26, 2013 12:11 am

vizenin basladigi tarihte gelmek zorunda degilsin. sonra da gelebilirsin eger staj firmasiyla sorun yasamicaksan. havaalanindakiler ya da adres beyani yaptigin yerdekiler bisey demez. bana mesela pasaport kontrolundeki memur adres beyani yapman lazim 1 hafta icinde demisti bu kadar.

vizenin baslangicini erken de alabilirsin. vize gorusmesinde soylersin istersen. 1 hafta ya da 2 hafta once baslatin biraz dolasmak istiyorum diyebilirsin. hatta stajdan sonra da yabancilar subesine gidip fiktionsbescheinigung yani gecici oturum alip 3 aya kadar dolasabilirsin. yabancilar subesindeki memura bagli bu ama sorun edeceklerini sanmiyorum.

kindrock

Mesaj gönderen kindrock » Cum Tem 26, 2013 9:31 am

Merhabalar, ben yuksek lisans icin ulusal vize alacagim ama 7 Ekimde orada olmaliyim. Randevum ise 28 Agustosta. Biletimi bile aldim, sizce yetisir mi?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Tem 26, 2013 11:48 am

biletini neden aldin daha vize sonucun belli olmadan. hadi diyelim vizen cikti, 2 gun gec gelse pasaportun napicaksin ? ek para verip erteletmeye caliscaksin bileti. anca sana masraf. diyelim ki ret yedin bu durumda da bileti iptal ettirmek icin ugrasip dur.

genel olarak vize sonuclari 20-30 gunde cikar ama bu surenin uzamasi da olagan, mesela benim kesin kabulum olmasina ragmen 54 gun surdu vize sonucunu almam. o da bizim ugrasmalarimizla. yoksa daha beklerdik

daisy

Mesaj gönderen daisy » Cum Tem 26, 2013 9:17 pm

pasaportumu stajin baslamasindan once illaki gonderirler mi ?
gondermezlerse hala, bu kotuye mi delalettir?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Tem 26, 2013 9:54 pm

hayir illaki gondermezler. istersen pasaportunu teslim alabilirsin istanbul ya da ankaradan basvurucaksan. izmir zaten geri veriyo gorusmede.

teslim aldiginda vize islemlerin sonuclanmadiysa vize falan olmaz pasaportta.

suanda almissin bileti falan yapicak bisey yok. bileti falan yaninda gotur gorusmeye. ZAV dan belgen varsa konsolosluk belgelerinin yabancilar subesine gonderilmesini gerekli gormeyebilir belki. yani gorusmede beli olucak hersey. belgelerini tam tekmil et ki sonra eksik evrak falan olmasin.

daisy

Mesaj gönderen daisy » Cum Tem 26, 2013 10:10 pm

bana soylenen pasaport konsolosluktan alinmiyor, ben istanbuldan basvurdum. kargo ile teslim edilecegini soylediler. ama eyer stajim basladiktan sonra gonderirlerse, sacma bisey olacak..

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Tem 26, 2013 10:13 pm

staj basladiktan sonra gonderirlerse vize islemlerin bitmemis anlamina gelir. pasaportun alinmiyor diye bisey yok. istersen gidip alabilirsin pasaportu ama sonra tekrar geri vermen lazim vizeyi alabilmen icin.

daisy

Mesaj gönderen daisy » Cum Tem 26, 2013 10:17 pm

ilginc bunu ilk defa duydum.. ben pasaportumu sona neden ihtiyaci duyup, alip tekrar verirdim ki.. ben pasaportumu bekliyorum cunku vize sonucu ogrenmek icin ve gidebilmek icin ins :)

daisy

Mesaj gönderen daisy » Cum Tem 26, 2013 10:20 pm

peki stajimin baslamasina kadar yetistiremezlerse, tekrar staj sozlesmesi duzenlememi isterler mi staj baslangic tarihlerini degistirmis olarak cunku yetismedigi icin o tarihde basliyor olamicam

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Tem 27, 2013 2:36 am

yesil pasaportu olan biri icin ise yarayabilir.

baktin yetismiyo staj yerinden staj tarihlerini ileriye aldirabilirsin. konsolosluk ek belge talep ederse buna dair is yerinden fax gondertebilirsin. hele bi gorusmeye gir bakalim sonrasi hallolur

celikorenerol

Mesaj gönderen celikorenerol » Cmt Tem 27, 2013 1:08 pm

Merhaba, ben Ilmenau universitesi\'nden master icin kabul aldim. 1 Ekim\'de dersler basliyor. Ben de 1 yillik ogrenim vizesi almak icin Idata\'yi aradim ve Ankara Elciligi icin 5 eylul\'e randevu verdiler. Agustos ve Temmuz\'dan bir gun alamadim, Idata dolu oldugunu soyledi. Benim sorum su: bu tarihi erkene alamaz miyim? Alamaz isem ogrenim vizemin cikmasi ne kadar surer? 2-3 hafta olursa problem degil ama 4 haftada cikiyorsa dersleri kaciricam. Yardimci olabilecek arkadaslar varsa sevinirim.

daisy

Mesaj gönderen daisy » Pzr Tem 28, 2013 7:22 pm

normal staj basvurusunda bulundum, 48 gun oldu stajim 1 agustosda basliyor, hala pasaportum gelmedi, normal mi ? :(

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Tem 29, 2013 9:02 am

pek normal degil. Hic geri donus oldu mu ?

Kilitli